יו"ר כחול לבן בני גנץ: זאת לא רק הכרעה אם בראשות הממשלה יעמוד נאשם
שאין לו פנאי לטפל בענייני המדינה או אנחנו שכל זמננו יוקדש לטובת המדינה. ניב אהרונסון
עדכונים שוטפים

גנץ: נתניהו עלול לא לקבל את התוצאות; רה"מ לא הגיע לכנס הליכוד

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  • צילום:שלומי גבאי, עריכה: שאול אדם
  • 15.09.2019
  • גנץ: נתניהו עלול לא לקבל את התוצאות

   יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר הערב כי "רואים את ראש הממשלה בנימין נתניהו עוסק בפייק ניוז - אני לא מבטל כנסים בשביל ספינים. גנץ אמר את הדברים בנאום שנשא בכנס הפעילים האחרון של המפלגה בקמפיין הבחירות הנוכחי באומן 17 בתל אביב והוסיף: "נתניהו עלול לא לקבל את תוצאות הבחירות ועלול לא להחזיר את המנדט לנשיא. הוא מוכן לגרוס את הדמוקרטיה עבור החסינות שלו. אני קורא לנשיא ריבלין להטיל את הרכבת הממשלה רק על מי שמתחייב להחזירו אם לא יצליח".

  • "נתניהו עוסק בפייק ניוז". גנץ, הערב (צילום: ראובן קסטרו)
  • ח"כ פרץ: "אם העבודה-גשר לא תיבחר, נתניהו ראש ממשלה עם חסינות"

   יו"ר העבודה-גשר, ח"כ עמיר פרץ, נשא נאום בכנס המפלגה באמפי וואהל בפארק הירקון בתל אביב, שם אמר כי "אם העבודה גשר לא תיבחר, נתניהו ראש ממשלה עם חסינות". בכנס אליו הגיעו כמה אלפים מתומכי המפלגה הוסיף פרץ כי "ביום שלישי נכריע. מדינה של בן גביר או מדינה של בן גוריון. מדינה של יגאל עמיר, או מדינה של רבין. מדינה שמפקירה בני אדם או מדינה בה בני אדם לפני הכל? מדינה של נתניהו או מדינה של אמת?".

  • ח"כ עודה: "שאף אחד לא יתן לנו את ההשפעה שמגיעה לנו"

   יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, אמר בכנס סיכום קמפיין הרשימה בסכנין: "גאה בהתעוררות בציבור שלנו. אנחנו מבינים היטב שאף אחד לא יתן לנו את ההשפעה שמגיעה לנו - אנחנו צריכים לקחת אותו בעצמנו. עוד פוש ועושים היסטוריה".

  • המחנה הדמוקרטי: קיבלנו התראות - הליכוד נערך לטרפד את תוצאות ההצבעה

   במחנה הדמוקרטי אמרו הערב כי המפלגה קיבלה התראות מפני הערכות של הליכוד לטרפד את תוצאות הבחירות. יו"ר המפלגה ניצן הורוביץ אמר כי "קיבלנו התראות על כוונות של גורמי ימין קיצוני לחולל תקריות. המטרה היא לשבש הצבעה במקומות מסוימים, לעורר פרובוקציה, אלימות ואח"כ לטעון שהבחירות נגנבו וזויפו, כמו שטוען נתניהו בימים האחרונים. הכל כתירוץ כדי להכשיל בחירות, להוריד אחוזי הצבעה ואפילו כתירוץ לא לקבל את תוצאות ההצבעה, אם הן לא יהיו לרוחו של נתניהו".

   סתיו שפיר הצטרפה לדבריו של ראש המפלגה, ואמרה: "אנחנו בישורת האחרונה. יש פה ראש ממשלה שנכשל בהרכבת קואליציה, ששקוע עד צוואר בפרשיות שחיתות. הוא מנסה לעורר אנרכיה וכאוס בבחירות האלה. הידיעות שאנחנו מקבלים לפיהן הוא מנסה לעורר אלימות בקלפיות. הדברים שראינו בימים האחרונים, פעילים ופעילות שלנו הותקפו על ידי הימין הקיצוני באלימות. הדברים האלה הם רק סימן למה שנתניהו מנסה לחולל בבחירות האלה: לגרור את המדינה לכאוס או לבחירות נוספות".

  • נתניהו ביטל הגעתו לאירוע סיכום הקמפיין בבת ים בעקבות "מחקר שמראה על נצחון גנץ"

   ראש הממשלה בנימין נתניהו ביטל את הגעתו לאירוע הסיכום של קמפיין הליכוד בבת ים הערב. בליכוד טענו כי ההחלטה לבטל את ההגעה הגיעה בעקבות זימון לכינוס חירום בביתו בעקבות "מחקר עומק שהגיע לפני זמן קצר שמראה על ניצחון צפוי של לפיד וגנץ בגלל אחוז הצבעה נמוך הצפוי בערי הליכוד לעומת מעוזי השמאל".

  • "יום הדין קרוב": כנס הבחירות המרכזי של יהדות התורה בירושלים

   יותר מ-50 אלף תומכי המפלגה השתתפו הערב בעצרת מפלגת יהדות התורה. סגן השר יעקב ליצמן אמר בנאום שנשא בעצרת כי המאבק הפעם הוא "על כבוד שמים, על הזכות שלנו להיות חרדים ולשמור מצוות, לקיים חיי תורה ואמונה. נאמר כבר בשם צדיקים שבחירות הוא כמו יום הדין. הפעם אנו ממש קרובים ליום הדין, ראש השנה בפתח, ואנו מחפשים זכויות".

  • שקד: "נתניהו מעולם לא באמת רצה אותנו בממשלתו. זו האמת"

   בהצהרה מיוחדת של יו"ר ימינה איילת שקד במטה המפלגה ב"איירפורט סיטי", תקפה שקד את ראש הממשלה בנימין נתניהו ומפלגת הליכוד ואמרה: "נתניהו וסביבתו הקרובה לא רוצים אותי כשותפה בגלל איבה אישית". שקד התייחסה לתקיפת נתניהו את מפלגתה והוסיפה כי "נתניהו מעולם לא באמת רצה אותנו בממשלתו. זו האמת".

   במקביל, מפלגת נעם קיימה כנס פעילים גדול במלון רמאדה בירושלים, בו המפלגה החרד"לית של הרב צבי טאו, שניהלה קמפיין בחירות עם דגש על מאבק נגד ארגוני הלהט"ב, הודיעה שתפרוש מהמרוץ.

   יו"ר ימינה התייחסה לראשונה לאמירות כי בסביבתו הקרובה של ראש הממשלה פועלים נגדה באופן אישי, ואמרה כי "זה כואב לי משום שהגעתי לחיים הציבוריים מתוך כוונה לעסוק בליבת החיים שלנו פה והבנתי שהרבה דברים נמנעים ממני מסיבות לא נכונות. הבנתי שהמדינה חשובה לנתניהו וסביבתו הקרובה אבל כנראה שיש משהו שגובר על זה - אני". עוד אמרה כי "לא אתן לטינה שנתניהו וסביבתו הקרובה רוחשים כלפיי לפגוע בדברים החשובים באמת שעליהם אנחנו נלחמים".  • 06.02.2020
  • 15.09.2019
  • במהלך נאומה שקד הציגה מפה של אזור יהודה ושומרון, לדבריה כפי שהאזור יחולק לאחר תכנית המאה של ממשלו של נשיא ארצות הברית דונלד טרמאפ, ואמרה כי "מגיע לציבור לראות את התכנית המדינית שמסתתרת מעבר לפינה ושתיצור את 'עוטף כפר סבא' ו'עוטף ירושלים': אדוני ראש הממשלה, איפה המפה האמיתית? יכול להיות שהיא הרסנית יותר מהמפה שפרסמנו היום? מדוע אתה מסתיר אותה? אני דורשת לפרסם אותה עוד היום - עוד לפני ההליכה לקלפי!".

  • הליכוד: "הספין של סמוטריץ'-שקד ובנט כבר הוכחש על ידי ממשל טראמפ"

   במפלגת הליכוד הגיבו לדברי שקד ותקפו בחזרה: "למרבה הבושה הספין של סמוטריץ'-שקד ובנט כבר הוכחש על ידי ממשל טראמפ. גם שקד, שרק לפני חודשיים עוד ניסתה להצטרף לליכוד, יודעת שזה לא משנה אם המפלגה שלה תקבל מנדט יותר או פחות, אבל אם הליכוד לא תהיה המפלגה הכי גדולה - נקבל ממשלת שמאל של לפיד-גנץ והמפלגות הערביות".

  • ריבלין: "כואב את הפסילה של ציבורים בישראל, בתוכם הציבור החרדי"

   ברקע הקמפיינים הפוליטיים בהם נשמעו קריאות נגד הציבור החרדי, נשיא המדינה ראובן ריבלין אמר היום בפנייה ליו"ר ש"ס אריה דרעי כי "ידידי הרב אריה, מי שמכיר אותי, כמוך, יודע היטב כמה אני כואב את הפסילה של ציבורים בישראל, בתוכם הציבור החרדי, ואת רמת השיח הקשה שאליו הובלנו במערכות הבחירות האחרונות". ריבלין הוסיף כי "אין בקיא ממך גם בפעילות היוצאת מבית זה, חלקה יד ביד איתך לביסוס השותפות בין החברה החרדית וכל שבטי ישראל".

   ריבלין אמר את הדברים בתגובה לדבריו אמש של דרעי בכנס ש"ס בבית הכנסת 'היזדים' בירושלים, שאמר כי "כשמדברים נגד ערבים, נשיא המדינה הוא הראשון שיוצא ומתקומם איך פוסלים ציבור שלם, אבל כשפוסלים כאן את כל היהדות ואת כל המסורתיים במדינת ישראל - אף אחד לא מתקומם נגד זה. הכל זה כדי להפיל את נתניהו, הכל מותר כדי לקחת את השלטון".

  • נתניהו: "הגניבות שנעשו בבחירות האחרונות הטו את תוצאת הבחירות"

   מוקדם יותר היום ראש הממשלה יצא נגד הזיופים בקלפיות, זאת ברקע סירובו של יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר להפגש עמו בנושא. "הגניבות שנעשו בבחירות האחרונות הטו את תוצאת הבחירות. גנבו את הבחירות האחרונות על ידי זיופים מסיביים בקלפיות, היו על כך תלונות, וחשבנו שהן נבדקו", אמר. "קראתי בסופ"ש את הכתבה המטלטלת של העיתונאי קלמן ליבסקינד, והוא מראה שהוא התקשר אישית ל-82 יושבי הקלפיות שהתלוננו על זיופים והמשטרה פנתה רק לשניים מהם", הוסיף.

   ראש הממשלה הוסיף כי "אני ביקשתי לראות את השופט מלצר, יו"ר ועדת הבחירות. אני יושב פה עכשיו עם חברי בכנסת, כמה דלתות ממנו. סרבו לראות אותי, רצינו לעשות את הדבר הכי פשוט כדי להבטיח שלא יהיה גניבות וזה אומר מצלמות. גם לזה הם סרבו. הם אמרו תחוקקו חוק ואחר כך אמרו ש"'אין לכם מספיק זמן לחוקק חוק למצלמות'".

   בנוסף, תוך התקרבות לישורת האחרונה לקראת פתיחת הקלפיות, ראש הממשלה בנימין נתניהו וחברי ושרי הליכוד יערכו כנס מסכם של מערכת הבחירות בשעה 19:00 בבת ים. במקביל מפלגת העבודה-גשר תערוך אירוע דומה בפארק הירקון בתל אביב, ובשעה 20:30 יו"ר כחול לבן בני גץ יערוך כנס פעילים אחרון באומן 17 בעיר. ביהדות התורה יערכו עצרת מפלגתית בירושלים.

  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully