יום הבוחר- בחירות מועד ב' יצאו לדרך ברחבי הארץ, 17 בספטמבר 2019. AP
ישראל בוחרת

אחוז ההצבעה הסופי בבחירות עומד על 69.4%, גבוה יותר מאפריל

שיעור ההצבעה הסופי של הבחירות הוא 69.4% שיעור גבוה יותר מהבחירות באפריל בהן עמד על 67.9%. עם זאת בוועדת הבחירות המרכזית מדגישים כי הוא עדיין עשוי להשתנות עם הגעת נתוני האמת. בכנסת יתחילו לקלוט את הפרוטוקולים והקלפיות

כתבי וואלה! NEWS

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  • כחול לבן: הוקם צוות לקראת מו"מ קואליציוני

   בכחול לבן אמרו הלילה, לאחר פרסום תוצאות המדגמים בערוצי הטלוויזיה, כי "לקראת ניהול המו"מ הקואליציוני החליט יו"ר כחול לבן, בני גנץ, על הקמת צוות מו"מ קואליציוני מטעם סיעת כחול לבן.
   יו"ר הצוות יהיה ד"ר יורם טורבוביץ ולצידו שלום שלמה וכן יכהנו בצוות הוד בצר, הלל קוברינסקי וישראל בכר. הצוות החל כבר את עבודתו".

  • "יש רק אופציה אחת - ממשלה לאומית-ליברלית רחבה". ליברמן, הערב (צילום: אתר רשמי)
  • ליברמן: "ממליץ לנשיא לא לחכות לתוצאות הרשמיות"

   יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן בירך הערב על תוצאות המדגמים וקרא להקמת ממשלת אחדות רחבה, לאור התוצאות שהראו על קרב צמוד בין הליכוד לבין כחול לבן. "לנו יש אך ורק אופציה אחת - ממשלה לאומית-ליברלית רחבה המורכבת מישראל ביתנו, הליכוד וכחול לבן", אמר. "אני ממליץ לנשיא המדינה, לא לחכות לפרסום התוצאות הרשמיות, אלא מותר גם באופן בלתי רשמי להזמין ביום שישי הקרוב בצהריים גם את נתניהו גם את בני גנץ לשיחה".

  • 18.09.2019
  • 17.09.2019
  • שיעור ההצבעה הסופי של הבחירות - 69.4%

   שיעור ההצבעה הסופי של הבחירות הוא 69.4% שיעור גבוה יותר מהבחירות באפריל בהן עמד על 67.9%. עם זאת בוועדת הבחירות המרכזית מדגישים כי הוא עדיין עשוי להשתנות עם הגעת נתוני האמת. כעת יתחילו לקלוט בכנסת את הפרוטוקולים והקלפיות

  • שקד: צריכים להמשיך לפעול ביחד; נמליץ על נתניהו

   יו"ר ימינה איילת שקד אמרה הערב בנאום שנשאה לאחר פרסום תוצאות המדגמים כי "אמרנו לראש הממשלה בנימין נתניהו שנמליץ עליו לנשיא" לטובת הרכבת הממשלה. שקד התייחסה לאפשרות של פיצול בין שתי הסיעות המרכיבות את המפלגה ואמרה כי "את ההבטחה לבוחר צריך לקיים אבל צריך לראות מה נכון למדינה, לימין האידאולוגי ולציונות הדתית. נמשיך לעבוד ביחד, גם במו"מ הקואלציוני וגם בכנסת. זה הזמן של הציבור לומר האם הוא רוצה שהסיעות יתפצלו או ימשיכו ביחד".

  • ח"כ הנדל: "בנט ושקד שותפים ראויים בממשלת אחדות"

   ח"כ יועז הנדל (כחול לבן) אמר הערב לוואלה! NEWS לאחר פרסום תוצאות המדגמים בערוצי הטלוויזיה כי יו"ר ימינה איילת שקד ונפטלי בנט הם "שותפים ראויים בממשלת אחדות אחרי שתוקם".

  • פרסום ראשון: שתי הסיעות המרכיבות את מפלגת ימינה יפעלו בנפרד בכנסת

   פרסום ראשון: כפי שסוכם במפלגת ימינה, שתי הסיעות המרכיבות את המפלגה יפעלו כשתי סיעות נפרדות בכנסת. הבית היהודי-האיחוד הלאומי והימין החדש. היועץ המשפטי של המפלגה העביר לפני דקות פניה לועדת הכנסת בנושא. את המו"מ, לעומת זאת, ינהלו כנראה במשותף.

  • ח"כ פרץ: "מבקש להמתין לתוצאות האמת"

   יו"ר העבודה-גשר, ח"כ עמיר פרץ, אמר הערב לאחר פרסום תוצאות המדגמים בערוצי הטלוויזיה כי הוא "מבקש להמתין עד אשר יגיעו תוצאות האמת וכל חברינו שנמצאים בקלפיות ישלימו את מלאכתם".

  • יהדות התורה תמליץ על בנימין נתניהו להרכבת הממשלה

   ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר לפני זמן קצר ליו"ר 'דגל התורה', ח"כ משה גפני וליו"ר ש"ס אריה דרעי. ח"כ גפני אמר לנתניהו כי כפי שהתחייבו כל העת, יהדות התורה תמליץ עליו בפני נשיא המדינה להרכבת הממשלה. כמו כן, ראש הממשלה שוחח עם בכיר ימינה נפתלי בנט.

  • ח"כ עודה: "לא קיבלתי טלפון מגנץ"

   ח"כ איימן עודה, יו"ר הרשימה המשותפת, אמר הערב לאחר פרסום תוצאות המדגמים כי "אנחנו לא יכולים לקבוע עכשיו, אבל אין ספק שאת השלושה מנדטים הנוספים שלנו, הבאנו במו ידינו. במידה וזה נכון, אז בקולות שלנו מנענו מראש הממשלה בנימין נתניהו להרכיב את הממשלה". עודה הוסיף, "לא קיבלתי טלפון מגנץ".

  • השרה רגב: "יש להמתין לתוצאות האמת"

   שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה לאחר פרסום תוצאות המדגמים בערוצי הטלוויזיה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו "ממתין לתוצאות האמת. גם אם לא נחצה את ה-61 מנדטים, יש להמתין לתוצאות האמת". רגב הוסיפה, "כרגע כמו שאני רואה, גוש השמאל יעלה רק עם גוש חוסם ערבי".

  • אוחנה: "אין תרחיש של סבב נוסף של בחירות"

   שר המשפטים אמיר אוחנה אמר לאחר פרסום תוצאות המדגמים כי "אין תרחיש של סבב נוסף של בחירות. התרחישים האפשריים, לפי כל המספרים, אפשר להקים ממשלת אחדות גם בלי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן. בממשלה כזו אני מניח שמדובר יהיה על רוטציה".

  • מדגמי ערוצי החדשות: רוב לגוש הימין, כחול לבן מובילה על הליכוד

   עם סיום ההצבעה בקלפיות ברחבי הארץ ובתום מערכת הבחירות, התפרסמו הלילה (שלישי) תוצאות מדגמי הטלוויזיה בבחירות לכנסת ה-21, ובמהלך הלילה הם מוסיפים להתעדכן. על פי חדשות 13, כחול לבן מובילה עם 33 מנדטים, בעוד הליכוד עם 31 מנדטים. הרשימה המשותפת עם 13 מנדטים, ישראל ביתנו 8, וש"ס עם 9 מנדטים. ימינה, העבודה-גשר והמחנה הדמוקרטי עם שישה מנדטים. יהדות התורה זוכה ל-8 מנדטים.

   על פי מדגם חברת החדשות, גוש הימין מוביל עם 57 מנטים לעומת 55 לגוש השמאל. כחול לבן היא המפלגה הגדולה ביותר עם 34 מנדטים בעוד הליכוד עם 33. הרשימה המשותפת עם 11 מנדטים, ימינה, יהדות התורה, ישראל ביתנו וש"ס עם שמונה מנדטים. המחנה הדמוקרטי עם 5 וכך גם העבודה גשר.

   על פי מדגמי תאגיד השידור כאן, שוויון מנדטים בין הליכוד וכחול לבן עם 32 מנדטים. הרשימה המשותפת הגיעה ל-12 מנדטים, ישראל ביתנו עם 10, ש"ס עם 9 מנדטים, יהדות התורה זוכה ל-8 מנדטים, ימינה עם שבעה והעבודה גשר והמחנה הדמוקרטי עם 5.

  • תושב ירכא חשוד כי "הוריד" את החשמל ולקח כמה מעטפות

   מהומה התרחשה בקלפי בירכא לאחר שעל פי החשד תושב המקום "הוריד" את החשמל ולקח כמה מעטפות. ההצבעה בקלפי הופסקה עד החלטת ועדת הבחירות המרכזית. החשוד ייחקר בהמשך.

  • אחוז ההצבעה נכון לשעה 20:00 - 63.7%

   אחוז ההצבעה נכון לשעה 20:00 הוא 63.7%. 4,071,398 מבעלי זכות הבחירה הצביעו עד לשעה זאת. מדובר בעליה של 2.4% לעומת אחוז ההצבעה באותה השעה במערכת הבחירות הקודמת. מנכ"לית ועדת הבחירות אורלי עדס אמרה כי כל מי שיגיע לתור עד השעה 22:00 יוכל להצביע.

  • ועדת הבחירות: התקבלו 25 בקשות לאישור צילום בקלפי

   במהלך היום הגיעו לוועדת הבחירות המרכזית 25 בקשות של מפקחי טוהר הבחירות או של מזכירי ועדות קלפי שביקשו אישור לצלם. זאת בהתאם להחלטתו של יו"ר הוועדה השופט חנן מלצר, שהרשה שכל צילום יעשה באישורו מראש. 15 מתוך הבקשות אושרו.

  • ח"כ מקלב: "קיבלנו מידע פנימי שישראל ביתנו משבשים את הבחירות"

   ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) בתדרוך למשקיפים בחיפה: "קיבלנו בדקות האחרונות מידע פנימי שישראל ביתנו הכינו תכנית מדוקדקת לשבש את ספירת הקולות ולפסול קלפיות שלנו, כל אחד ואחד מהמשקפים בקלפיות, שיעמוד על הזכויות שלנו ולא לוותר על שום דבר".

  • שקד עברה מדלת לדלת ושכנעה מצביעים להצביע

   יו"ר ימינה איילת שקד עברה מדלת לדלת ושכנעה אנשים להצביע טב בקלפי. שקד עברה מדלת לדלת בבניין מגורים בפתח תקווה ושיכנעה אנשים להצביע טב בקלפי. שקד אמרה: "אני מודאגת מאוד המצב לא טוב, אנחנו עלולים להתעורר מחר לממשלת שמאל".

  • הקלפיות בשב"ס נסגרו: שיעור ההצבעה עומד על כ-70%

   לאחר סגירת הקלפיות בבתי הכלא ברחבי הארץ, שיעור אחוז ההצבעה עומד על כ-70%. משב"ס נמסר כי ההצבעה התנהלה בצורה תקינה בכל בתי הכלא וללא אירועים חריגים.

  • אשכנזי: "עוד מאמץ קטן ויהיה פה מהפך גדול"

   ח"כ גבי אשכנזי, חבר הנהגת כחול לבן, הגיע לסיור בראשון לציון. אשכנזי אמר כי "זה קרב צמוד. אחוזי ההצבעה לא גבוהים מספיק. עוד מאמץ קטן ויהיה פה הלילה מהפך גדול. מי שלא יצא עכשיו להצביע - יקום למדינה אחרת מחר בבוקר".

  • בן 17 עוכב לחקירה בחשד שניסה להצביע בזהות גנובה

   חשוד בן 17 עוכב לחקירה לאחר שעל פי החשד הגיע לקלפי במרכז ירושלים במטרה להצביע, והזדהה באמצעות תעודת זהות שאינה שייכת לו. מהמשטרה נמסר: "ממשיכים לפעול על מנת לאפשר את טוהר הבחירות ומהלכן התקין".

  • יותר מ-20 חשודים נעצרו בחשד לעבירות הקשורות לבחירות

   משטרת ישראל הודיעה כי מאז הבוקר התקבלו עשרות אירועים לטיפול ובדיקה, בעקבותיהם נעצרו יותר מ-20 חשודים ונפתחו עד כה 69 תיקי חקירה. זאת בגין עבירות שונות הקשורות באופן ישיר או עקיף לבחירות, בהן: חשד לתעמולת בחירות, זיופים, אלימות, הפרות הסדר הציבורי והתחזות לאחר.

  • שפיר נכנסה לחוף הים לעודד מתרחצים לצאת ולהצביע

   סתיו שפיר, המחנה הדמוקרטי, נכנסה לים להוציא מצביעים מהשאננות ומאחוזי ההצבעה הנמוכים 17 בפסטמבר 2019 (צילום: אתר רשמי, חיים ברגיג)
  • דרעי: "יש סכנה גדולה שתוקם כאן מחר ממשלה חילונית"

   יו''ר ש''ס ושר הפנים אריה דרעי: "המצב קשה, יש סכנה גדולה שתוקם כאן מחר ממשלת חילונית ושלא תהיה יותר מדינה יהודית מסורתית". דרעי קרא למצביעים כי "נותרו עוד שעתיים שלוש, לכו להצביע, אולי נוכל להציל משהו כדי שנוכל להמשיך לחיות כאן ביחד כולנו על ערכיי מדינה יהודית. צאו עכשיו והצביעו ש''ס".

  • שעות לפני סגירת הקלפיות: מתקפת סייבר באתר כחול לבן

   אתר כחול לבן עובר מתקפת סייבר משמעותית (DDOS), כאשר זוהו יותר מ-500 ניסיונות תקיפה משרתים שונים מחו"ל. עלותה המשוערת של המתקפה (מצד התוקפים) נאמדת בעשרות אלפי שקלים.

  • שקד: "אל תתנו לאף אחד להצביע עוצמה יהודית"

   יו"ר ימינה איילת שקד אמרה לפעילים ותושבים בירושלים כי "ראש הממשלה הוציא הודעה שלפי כל הבדיקות והסקרים עוצמה לא עוברת את אחוז החסימה, הם שורפים לנו את הניצחון, אל תתנו לאף אחד להצביע עוצמה". עוד הוסיפה כי "הליכוד פתחה פער על כחול לבן, תמריצו את האנשים להצביע לימינה".

  • שפיר בסיור בקלפיות במגזר הערבי: "לכו להצביע"

   סתיו שפיר (המחנה הדמוקרטי) הגיעה לסיור בקלפיות במגזר הערבי. שפיר אמרה כי "אנחנו כאן כי מאסנו בגזענות ובפלגנות שמובילה ממשלת ישראל במשך שנים וקורעת את האוכלוסייה בארץ. אנחנו כאן לומר, די עם החלוקה העיוורת לקבוצות, לערבים, לחרדים, לחילוניים. עלינו לאחד בין כולם, לראות את הטוב ולפעול לשינוי. גם אם לא תצביעו לנו, לכו להצביע. הערב נוכל להחליף את שלטון הפחד בשלטון של תקווה. בשלטון של שותפות אמיתית בין יהודים לערבים".

  • ח"כ גדעון סער והשר אלי כהן עם בכירי השומרון בנתניה

   תושבי השומרון יחד עם שרים ובכירים בליכוד, החלו לעבור ברחובות נתניה לעודד הצבעה. (צילום: אתר רשמי, אבי אדרי/TPS)
  • בן גביר: "הציבור לא קונה את הזיגזגים של נתניהו"

   יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר בעקבות הודעתו של ראש הממשלה שקורא לא להצביע למפלגתו: "הציבור לא קונה את הזיגזגים של נתניהו ומבין שראש הממשלה לא רוצה את עוצמה חזקה כדי שיוכל להרכיב ממשלה עם עמיר פרץ".

  • אחוז ההצבעה נכון לשעה 16:00 - 44.3%

   שיעור ההצבעה נכון לשעה 16:00 הוא 44.3%. עד לשעה זו הצביעו 2,834,584 מבעלי זכות בחירה. מדובר בעליה של 1.5% משיעור ההצבעה באותה השעה בבחירות האחרונות באפריל. מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית אורלי עדס מסרה כי "יום הבחירות הזה קצת שונה, יש תחושה שכל אירוע שקורה בשטח מוצף לידיעתנו בוועדת הבחירות המרכזית, לוועדות האזוריות או למשטרה".

  • מלצר: אם יימצאו באותה הקלפי פתקים שנפגמו - הם ייספרו

   יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר קבע כי אם יימצאו באותה הקלפי שני פתקים או יותר שנפגמו כדי לפסול אותם (חור קטן, קשקוש בעט, הדפסה שאינה בדיוק במרכז) - הם ייספרו. המטרה היא כמובן להקשות על זייפנים שמשחיתים בצורה כמעט בלתי נראית את כל הפתקים של מפלגה אחת בקלפי, בתקווה שהמצביעים לאותה המפלגה לא ישימו לב וישלשלו בכל זאת את הפתקים. על פי החוק היבש הם אמורים להיות פסולים, אך מלצר מבהיר כי במידה וניכר שמדובר בהשחתה לצורך זה, הם ייספרו.

  • ימינה: המצב יחסית לליכוד לא טוב

   ארבעת ראשי ימינה קיימו התייעצות טלפונית דחופה לאור אחוזי ההצבעה הנמוכים בקלפיות. מהמפלגה נמסר כי "המצב של ימינה יחסית לליכוד לא טוב". בתגובה הוחלט לפעול באמצעות צוותי "הקש בדלת" שיוציאו מצביעים פוטנציאליים מהבית בגוש עציון, פתח תקווה, קריית ארבע, רעננה ויישובים נוספים. יו"ר ימינה איילת שקד ביקרה בירושלים: "כרגע אחוזי ההצבעה באזורים של ימינה לא גבוהים. השאלה היא: האם תקום ממשלת אחדות חילונית של הליכוד-כחול לבן או ממשלת ימין עם ימינה חזקה".

  • נציגי ימין הגיעו לאום אל-פחם כשהם נושאים נשק

   כמה נציגי מפלגות הימין הגיעו לאום אל-פחם כאשר הם נושאים נשק. ח"כ יוסף ג'בארין, שהתעמת עם אחד הנציגים, מסר כי "ועדת הבחירות טענה כי אין לה סמכות להתערב בנושא, ולאחר שפנינו לגורמי המשטרה נושאי הנשק הוצאו מאזור הקלפי. נשיאת הנשק ליד הקלפי היא פרובוקציה בזויה ומסוכנת שמקבלת חסות מההסתה של נתניהו. בזכות ההתאפקות של תושבי העיר נמנע כאן עימות אלים".

  • בכפוף להתחייבויות: מלצר אישר לפייסבוק לחדש את בוט הליכוד

   יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר אישר לפייסבוק לחדש את פעילות הבוט של הליכוד. זאת בכפוף להתחייבות שנתן לו ח"כ דוד ביטן כי הם יפסיקו להפיץ בו סקרים, או פרסומים הנחזים להיות סקרים, וכן בכפוף להתחייבות שראש הממשלה בנימין נתניהו יפסיק להתראיין לרדיו ולטלוויזיה עד לסגירת הקלפיות.

  • בן גביר: "אנחנו על סף היסטוריה, אך מישהו כאן מנסה לגנוב לנו את הבחירות"

   יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר בקריאה דרמטית לפעילי עוצמה יהודית: "אנחנו על סף היסטוריה אך מישהו כאן מנסה לגנוב לנו את הבחירות". בסרטון שפרסם הוסיף בן גביר כי "מישהו מנסה לרמות, מישהו מנסה לפגוע בנו. אנחנו מבקשים מכם חברים: תצאו לשטח, צאו לקלפיות".

  • רה"מ הפלסטיני על הבחירות: ההבדל בתוצאות הוא כמו בין פפסי לקולה

   ראש ממשלת הרשות הפלסטינית מוחמד אשתיה: "אנחנו לא מסתמכים בשום צורה על הבחירות בישראל, וההבדל בין התוצרים שלהן הוא כמו ההבדל בין פפסי קולה לקוקה קולה".

  • פרץ מזהיר: "בליכוד מנסים לגנוב את הבחירות ולפגוע בעבודה"

   יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ הזהיר בדיון החירום כי מפלגתו בסכנה. "בליכוד מנסים לגנוב את הבחירות, לפגוע בעבודה ולקבל 62 מנדטים", אמר פרץ לפעילים. "אנחנו מקבלים דיווחים על השחתה של פתקי אמת בכל רחבי הארץ. אני מבקש מכם לתדרך את כל הפעילים בכל רחבי הארץ לשים לב לכל תרחיש כזה".

  • חשד לזיוף בשלוש קלפיות בכפר ירכא; ההצבעה תוארך עד חצות

   במשטרה התקבל דיווח על חשד לזיוף בשלוש קלפיות בכפר ירכא. על פי החשד, בוצע ניסיון להכניס מספר מעטפות לקלפי, בעת ובעונה אחת. שלוש הקלפיות נסגרו עד לסיום בירור על פי הנחיית יו"ר ועדת הבחירות האזורית. לאחר מכן תחודש ההצבעה ותוארך באישור הוועדה עד חצות.

  • גם ראשי המפלגות החרדיות התראיינו לתחנות הרדיו

   לא רק נתניהו, ראשי המפלגות החרדיות השר ויו"ר שס אריה דרעי וסגן השר יעקב ליצמן התראיינו בשעה האחרונה לתחנות הרדיו החרדיות במסגרת מה שכינו התחנות "משדר חירום".

  • בנט ושקד למצביעי הימין: "תתעוררו, אנחנו בדרך לאסון"

   נפתלי בנט ואיילת שקד הפיצו סרטון, בו קראו לבוחרי הימין "תתעוררו, אנחנו בדרך לאסון". יו"ר ימינה, איילת שקד אמרה בסרטון כי "זה הזמן להתעורר. יש לנו כמה שעות, צריך לנצל אותן". היא הוסיפה: "אני לא רוצה לשמוע אחר כך בכי ונהי, זה בידיים שלכם. אנחנו היינו בסרט הזה לפני 5 חודשים. עשינו את הדבר הנכון, איחדנו את כל הימין האידיאולוגי והציונות הדתית, אז עכשיו לצאת ולהצביע טב". השר לשעבר נפתלי בנט אמר בסרטון כי "היום יום הבחירות - והימין רדום. אני קורא קודם כל למתיישבים באריאל, בגוש עציון, ביהודה ושומרון: אנחנו הולכים לאסון הזה (תכנית החנק) אם אתם לא תצאו עכשיו להצביע".

  • פייסבוק השהו את פעילות הבוט בעמוד הליכוד: "הפרה של החוק"

   פייסבוק השהו את פעילות הבוט בעמוד של הליכוד ברשת החברתית מאחר ונתניהו הפיץ סקרים בניגוד לחוק. ראש הממשלה תקף בשידור לייב את פייסבוק וועדת הבחירות המרכזית. "בסך הכול בוט אחד קטן", טען נתניהו. לדבריו, ההחלטה להשהות את הבוט היא לא מידתית ומנוגדת לדמוקרטיה.

  • תלונה על חבר ועדה שצילם בקלפי בכפר כאוכב

   מזכיר קלפי בכפר כאוכאב אבו אלהיג'א, פנה לשוטר המוצב במקום ומסר לו כי חבר ועדת הקלפי צילם את פרוטוקול הקלפי, בניגוד לחוק. החשוד (כבן 20 ממרכז הארץ) עוכב לחקירה ומכשיר הטלפון שברשותו נתפס.

  • מפלגת העבודה הגישה תלונה על העלמת פתקי אמת בקלפי בדרום ת"א

   מפלגת העבודה הגישה תלונה לוועדת הבחירות המרכזית בעקבות העלמה מכוונת של פתקי אמת מקלפי בדרום תל אביב. זוג אזרחים ותיקים דיווחו על כך שבקלפי שבה הצביעו בתל אביב (באזור אצטדיון בלומפילד) אין כלל פתקי הצבעה של אמת. בתשובה לפנייתם לנציגי וועדת הקלפי, נאמר להם כי פתקי העבודה-גשר הוצאו מהקלפי כיוון שלא יעברו את אחוז החסימה. בעקבות כך החליטו בעבודה-גשר להגיש תלונה לוועדת הבחירות המרכזית.

  • נתניהו מתראיין ברדיו קול חי - בניגוד לחוק

   נתניהו התראיין בשעות הצהריים לתחנת הרדיו החרדית קול חי, בניגוד לחוק לכאורה. מוקדם יותר העניק נתניהו ראיון לתחנה הדתית גלי ישראל. סעיף 129 לחוק הבחירות לכנסת קובע כי "משעה 7 בערב ביום שלפני יום הבחירות ובכל יום הבחירות לא תהיה תעמולת בחירות על-ידי אסיפות, תהלוכות, רמקולים או שידורים ברדיו ובטלוויזיה".

  • ליברמן על קמפיין הליכוד: "תרגיל קבוע של נתניהו לפני כל בחירות. אף אחד לא מתרגש"

   יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, המסייר בתל אביב, אמר כי "לפי בקשות לסלפי מצבנו כנראה מצוין. אני מקווה שזו לא רק תחושה". הוא מתח ביקורת על קמפיין הליכוד. "זה תרגיל קבוע של נתניהו לפני כל בחירות. ערבים נוהרים... אף אחד לא מתרגש. אי אפשר לצעוק 'זאב זאב'. אני חושב שהציבור מבין עד כמה חשוב להצביע, וברור שאותו עיקרון - חיה ותן לחיות - יותר רלוונטי מאי פעם".

  • שקד והורביץ התעמתו בקלפי בדרום תל אביב

   יו"ר רשימת ימינה איילת שקד ויו"ר המחנה הדמוקרטי ניצן הורוביץ התעמתו בסמוך לקלפי רוגוזין בדרום תל אביב. הורוביץ אמר לשקד: "אנחנו מתנגדים לזה שאתם באים הנה להסית. לא ניתן לכם". שקד השיבה לו: "התביישו לכם. אתם אחראים להסתה הפרועה כנגד הציבור הדתי. אתם לא מציעים שום דבר מעבר לזה. ההסתה שלכם לא תעזור, אנחנו נקים ממשלת ימין".

  • עריכה: תומר לוי
  • יו"ר בל"ד לשעבר זחאלקה: "אל תאמינו לנתניהו ולהפחדותיו"

   יו"ר בל"ד לשעבר, ג'מאל זחאלקה, דחה גם הוא את הטענות על אחוזי הצבעה גבוהים במגזר הערבי, והאשים את נתניהו כי הוא "ממשיך בהסתה". "אחוזי ההצבעה ביישובים הערבים עלו אבל הפער נשמר ובמצב זה לא תהיה עליה במספר המנדטים ובייצוג. אל תאמינו לנתניהו ולהפחדותיו", כתב בטוויטר.

  • גם ראשי כחול-לבן כינסו שיחת חירום; ח"כים רבים בכינוס של הליכוד

   גם חברי הנהגת מפלגת כחול-לבן - היו"ר בני גנץ, יאיר לפיד, משה (בוגי) יעלון וגבי אשכנזי - קיימו שיחת ועידה חירום, והחליטה על פריסת כוחות מחודשת ליום הבחירות, לאור אחוזי ההצבעה בערים שאמורות להצביע באחוזים גבוהים למפלגה. "נתוני ההצבעה נמוכים מאוד ואם זה יימשך ככה אנחנו הולכים להפסיד. ביבי מנצח ככה כל פעם. הוא משקר כל היום והתומכים שלו יוצאים להצביע באחוזים מטורפים. הוחלט על צעדי חירום ופריסה מחודשת של הכוחות בשטח ופעולות המרצה בהולות", מסר לפיד. במקביל משתתפים בפגישת החירום של הליכוד, לבד מראש הממשלה, גם חברי הכנסת גדעון סער, דודי אמסלם, יואב גלנט, אופיר אקוניס, ציפי חוטובלי, זאב אלקין ואבי דיכטר והסוקר האמריקאי של נתניהו ג'ון מקלוכלן.

  • תלונות על מחסור בפתקים בערבית ביישובים ערביים ובערים מעורבות

   תנועת "זזים - קהילה פועלת" מסרה כי התקבלו בקו החם שלה מספר תלונות על מחסור בפתקים בערבית בישובים ערביים וערים מעורבות. מהתנועה נמסר כי לא התקבלו אצלה דיווחים חריגים על הפרעה לבחירות.

  • פעילי העבודה-גשר: פתקי המפלגה בקלפיות בבאר שבע הוחלפו בפתקים ישנים

   פעילי מפלגת העבודה-גשר טוענים כי פתקי המפלגה הוחלפו בפתקים ישנים מהבחירות הקודמות בכמה קלפיות בבאר שבע. המפלגה הגישה תלונה בנושא לוועדת הבחירות המרכזית.

  • ח"כ ג'בארין: נתניהו מנפח דיווחים על הצבעת הציבור הערבי כדי לדכא הצבעה

   חי"כ יוסף ג'בארין (הרשימה המשותפת), טען כי "נתניהו וחלק מהתקשורת בעברית מנפחים את הדיווחים על הצבעת הציבור הערבי כדי לייצר מצג שווא שידכא את ההצבעה וישאיר את המצביעים בבית". לדבריו, "אמנם נרשמה עלייה קלה באחוזי ההצבעה בקרב האוכלוסיה הערבית אבל האחוזים עדיין בכלל לא מתקרבים לשיעור ההצבעה בציבור היהודי, שם נרשמו בינתיים מספרי שיא".

  • לפיד תקף את כינוס החירום של הליכוד: "מזייפים היסטריה"

   ח"כ יאיר לפיד תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות כינוס החירום שעליו הכריז: "ביבי עושה כינוס חירום בבלפור. עכשיו אני אומר לכם, הכינוס חירום הזה היה בלו"ז שלו כבר אתמול. כי אין חירום מבחינתם. הליכוד נמצא כרגע באחוזים הרבה יותר גבוהים מאיתנו בהצבעה. הם מזייפים היסטריה. למרות שהנתונים אומרים ההפך". לפיד הוסיף כי "איפה שהאנשים עוד לא יצאו להצביע זה המרכז, ת"א והערים של כחול לבן".

  • הנשיא ריבלין ביקר בוועדת הבחירות: "באתי להודות לכם"

   נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין ביקר בכנסת והיה אורח של ועדת הבחירות המרכזית
   הנשיא ריבלין נפגש במהלך ביקורו עם יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר ומנכ"לית הועדה עו"ד אורלי עדס. הנשיא ביקר במרכז השליטה של הועדה, המחובר לכל מחוזות ההצבעה ושמע על אחוזי ההצבעה נכון לשעה זו. "באתי לכאן כדי להודות לכם", אמר הנשיא לחברי הוועדה והוסיף: "אתם מוכיחים מקצוענות וענייניות וחשוב שנזכור כולנו שגם אם אנחנו במחלוקות, כולנו יחד".

  • גם עמיר פרץ זימן דיון חירום, "לאור מכת ניסיונות זיוף של הליכוד"

   יו"ר העבודה-גשר ח"כ עמיר פרץ זימן דיון חירום של מטה הבחירות "לאור מכת ניסיונות הזיוף של הליכוד"
   שהצטברו משעות הבוקר במטה יום הבחירות של המפלגה. הדיון יתקיים בשעה 15:00 בבית המפלגה בתל אביב.

  • נתניהו זימן כינוס חירום: "אחוזי הצבעה גבוהים במגזר הערבי ובמעוזי השמאל"

   ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן "כינוס חירום" של ח"כים ושרים בליכוד במעון ראש הממשלה בבלפור בשעה 14:00. הכינוס זומן "בעקבות אחוזי ההצבעה הגבוהים במגזר הערבי ובמעוזי השמאל".

  • איילת שקד עודדה להצביע בחוף בנתניה: "רוצים שהימין ינצח"

   יו"ר ימינה איילת שקד יצאה לעודד אנשים בחוף הים להצביע. שקד עלתה לסוכת המציל ופנתה במגפון לרוחצים בים בנתניה: "לצאת להצביע טב. אנחנו רוצים שהימין ינצח ואנחנו רוצים להקים ממשלה ימנית. לצאת להצביע ימינה". וכמובן כיאה לעיר נתניה סיימה בקריאה בצרפתית: vote ימינה. שקד הוסיפה: "יש אחוזי הצבעה נמוכים באזורים שלנו, אני קוראת לציבור הימני בישראל, צאו להצביע טב".

  • מפלגת העבודה לוועדת הבחירות: זיופים בקלפיות בבני ברק

   מפלגת העבודה פנתה לוועדת הבחירות המרכזית בבקשה דחופה לפסילת קלפיות בבני ברק, בעקבות זיופים של כתבי מינוי שגילו סדרני המפלגה. דיווחים שנתקבלו במטה יום הבחירות של המפלגה מקלפיות בבני ברק, לפיהם חרדים הסתננו לקלפיות תוך הצגה של כתבי מינוי מזוייפים מטעם העבודה-גשר, וישבו בקלפיות תוך התחזות למשקיפים מטעמנו, עד שהגיעו המשקיפים האמיתיים מטעם המפלגה. לאחר שוועדת הקלפי סירבה לעצור את ההצבעה, פנתה המפלגה לוועדת הבחירות המרכזית בבקשה דחופה להנחות לאלתר לבדיקת כל המשקיפים שמצויים בקלפיות בעיר, מ"טעם" מפלגת העבודה-גשר ולפסול את הקלפיות בהן ישבו.

  • גנץ בחמ"ל של כחול לבן: "לתגבר את פעילות השטח"

   יו"ר כחול לבן, ח"כ בני גנץ, הגיע לחמ"ל יום הבחירות של כחול לבן והתעדכן על ההיערכות, אירועים חריגים ונתוני ההצבעה. גנץ אמר לנוכחים כי אחוזי ההצבעה באזורי ההצבעה שנחשבים למעוזים של כחול לבן נמוכים והורה לתגבר את המרצות המצביעים ופעילות השטח.

  • מ"מ המפכ"ל סייר בקלפיות בסכנין: "כוננות שיא כדי להבטיח את טוהר הבחירות"

   מ"מ המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, הגיע הבוקר לביקור בקלפי בסכנין. כהן סייר בקלפי ועמד מקרוב על היערכות כוחות המשטרה בקלפי ובסביבתה. קודם לכן הגיע מ"מ המפכ"ל למטה מחוז צפון, שם הוצגה בפניו ההיערכות הכוללת של המחוז ביום הבחירות. במהלך יום הבחירות כולו יסייר כהן בקלפיות ויפגוש שוטרים ושוטרות בכל רחבי הארץ. ניצב מוטי כהן אמר כי "משטרת ישראל פרוסה בכל רחבי הארץ בכוננות שיא על מנת לשמור את הסדר הציבורי בקלפיות ולהבטיח את טוהר הבחירות". הוא הוסיף כי "תפקידה של משטרת ישראל הוא לאפשר הליך בחירות תקין וסדור, ולאפשר לבוחר הישראלי להגיע לקלפי בבטחה ולהצביע לפי ראות עיניו ללא חשש".

  • המחנה הדמוקרטי עתרה נגד ש"ס; ישראל ביתנו נגד הליכוד

   מפלגת המחנה הדמוקרטי עתרה לוועדת הבחירות נגד ש"ס, בטענה וקראה ליו"ר מלצר שיאסור על חלוקת חפצים אסורים על ידי המפלגה. במקביל, ‏ישראל ביתנו הגישה אף היא לוועדת הבחירות המרכזית תלונה נגד הליכוד בטענה כי אנשיה מחלקים מחוץ לקלפיות בפתח תקווה לוחות שנה, כמתנה אסורה בניגוד לחוק.

  • לוין: "זקוקים לכל קול כדי להקים ממשלת ימין חזקה ויציבה"

   שר התיירות יריב לוין הצביע היום בקלפי במודיעין יחד עם בני משפחתו. "אני הצבעתי ועכשיו תורכם, אל תישארו בבית. אנו זקוקים לכל קול כדי להצליח להקים ממשלת ימין חזקה ויציבה, וכדי שלא תהיה כאן ממשלה של גנץ, של לפיד, של סתיו שפיר ושל איימן עודה. צאו להצביע וקחו איתכם חברים ומשפחה. הצביעו מחל, הצביעו נתניהו, ויחד ננצח!", מסר.

  • אורלי לוי-אבקסיס: "את האהבה הגדולה צריך לתרגם לפתקים בקלפי"

   יו"ר גשר, אורלי לוי-אבקסיס אמרה לאחר ההצבעה בקלפי ברשפים כי "הקרב צמוד, חייבים להלחם על כל קול". היא הוסיפה: "אני ועמיר עשינו דרך ארוכה בחודשיים האחרונים, עברנו עיר עיר, עיירה עיירה, קיבוץ, כפר. וחווינו את האהבה הגדולה. אבל את האהבה הגדולה הזאת צריך לתרגם לפתקים בקלפי". בנוסף אמרה לוי-אבקסיס: "אם אתם רוצים, באמת, להתעורר לבוקר חדש ושבו לא רק העניינים של הפוליטיקה מטרידים את הנבחרים שלנו אלא החיים שלכם עצמם. אני קוראת לכם לצאת להצביע, להשפיע".

  • ראש עיריית תל אביב קרא לתושבים להצביע: "אל תוותר על הקול שלכם"

  • מהומה בקלפי באום אל-פחם: משקיף החל לצלם אזרחים - והוצא ע"י השוטרים

   המשטרה סגרה קלפי באום אל-פחם בעקבות הפרת סדר, זאת לאחר שעל פי החשד אחד המשקיפים בקלפי החל לצלם את האזרחים במקום והוצא מהקלפי על ידי השוטרים. בעקבות זאת החלה מהומה במקום, ומחשש לאלימות במקום הוחלט בשלב זה על סגירה זמנית של הקלפי. הפרת סדר טופלה גם באריאל - כך נמסר מהמשטרה.

  • צו מניעה ארעי לכחול-לבן: הפסיקו לחלק למצביעים ארטיקים ושתייה

   יו"ר ועדת הבחירות הוציא הבוקר צו מניעה ארעי שאוסר על כחול לבן לחלק למצביעים ארטיקים ושתייה, וזאת לאור עתירה שהגישה הליכוד בעניין. מדובר בצו ארעי, עד להחלטה סופית בנושא.

  • ארדן: "צאו להצביע כדי שתוצאות הבחירות ישקפו את רצון העם"

   השר לביטחון פנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן קרא לציבור לצאת להצביע "כדי שתוצאות הבחירות ישקפו את רצון העם". ארדן, שהצביע בקריית אונו, מסר עוד כי "יום הבחירות הוא יום מרגש באמת. זו זכות גדולה להשפיע על הדרך שמדינתנו תלך בה וכנבחר ציבור התרגשתי עוד יותר הפעם, להצביע 'מחל' בבית הספר בו לומד בני עמית"

  • צילום: ערוץ 12
  • בן גביר נגד ימינה: "ירי היסטרי בתוך הנגמ"ש"

   יו"ר רשימת עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, הגיב להתקפות נגד עוצמה יהודית מצידה של מפלגת ימינה. בן גביר אמר כי "החל משעות הבוקר, הירי ההיסטרי של ימינה בנגמ"ש לא מפסיק - אלפי מסרונים שקריים נגד עוצמה יהודית, פיברוקים של הודעות שכביכול נשלחות בשם פעילי עוצמה לסמוטריץ', ובהכפשות והשמצות. במקום לדאוג להבאת מצביעים מחוץ לגוש ולנסות להגדיל את כוחו של גוש הימין, בימינה עסוקים רק בדבר אחד: מלחמה בעוצמה יהודית". עוד הוסיף בן גביר: "אנו בעוצמה יהודית עסוקים במטרה אחת היום: הצלת שלטון הימין שיכולה לקרות רק עם כניסה לעוצמה יהודית. גם החברים בימינה יודעים היטב שבלעדינו לא יכולה לקום ממשלת ימין, והגיע הזמן שיפסיקו את המתקפות הבלתי פוסקות שלהם וינהגו באחריות".

  • שפיר: "היום מחליפים את שלטון נתניהו"

   ח"כ סתיו שפיר (המחנה הדמוקרטי) הכריזה לאחר שהצביעה כי "היום מחליפים את שלטון נתניהו". "חושבים על הצבעה אסטרטגית? כולם מבינים שאם רוצים לחשוב אסטרטגית ולקבל 61 מנדטים ולהחליף את ממשלת הליכוד חייבים להצביע למחנה הדמוקרטי. אחרי שנים שמספרים לנו שאי אפשרי ומספרים לנו שזה לא יקרה ואין אפשרות לשנות, אחרי שנים רבות אני רואה אתכם ורואה שאינכם מאבדים את התקווה ופועלים בכל הכוח להוביל את השינוי. היום עושים את זה", אמרה.

  • לפיד: שעת חירום לדמוקרטיה

   ח"כ יאיר לפיד, מראשי כחול לבן, הצביע בקלפי בתל אביב וטען כי מדובר בשעת חירום לדמוקרטיה. "אנחנו מקבלים דיווחים מכל הארץ שביבי מצליח להוציא את האנשים שלו מהבית", אמר. "אם לביבי יהיה מנדט אחד יותר תוקם פה שוב ממשלה עם סמוטריץ', ליצמן ובן גביר של סחטנות וגזענות. אז אם אתם רוצים שתהיה פה ממשלה טובה, הגונה שתטפל בבריאות, בחינוך, במה שבאמת חשוב ובעתיד של הילדים שלנו - צאו מהבית. ביבי מצליח להוציא את האנשים שלו מהבית, אתם צריכים לצאת מהבית כי כרגע האחוזים שלנו יותר נמוכים מהאחוזים שלו. אין זמן למפלגות קטנות, אין זמן ללכת לים - לכו להצביע".

  • צילום: יותם רונן
  • נתניהו: בתקשורת מסתירים אחוזי הצבעה נמוכים

   ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בעמוד הפייסבוק שלו כי בתקשורת מסתיכרים את אחוזי ההצבעה הנמוכים בערים שבשליטת הליכוד. :אנשים שאננים ולא הלכו להצביע", אמר. "התקשורת עובדת שעות נוספות בלהסתיר את זה. אם אתה שומע משהו בתקשורת - לך הפוך. כי יש להם רק מטרה אחת - הם רוצים להטעות אתכם ולגרום לשאננות".

  • העבודה-גשר: "הועלמו פתקי הצבעה בקלפי ביפו"

   בעבודה-גשר טענה כי בקלפי ביפו העלימו פתקי הצבעה של מפלגתם. כשפנו המצביעים לוועדת הקלפי נאמר להם כי פתקי העבודה גשר הוצאו מהקלפי כיוון שלא יעברו את אחוז החסימה. במפלגה טענו כי יגישו תלונה בנושא.

  • השר אמיר אוחנה ובני משפחתו הצביעו בקלפי בתל אביב, הבוקר

   שר המשפטים וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני אמיר אוחנה הצביע בתל-אביב יחד עם בן זוגו וילדיו, 17 בספטמבר 2019 (צילום: אתר רשמי, דוברות ליכוד)
  • בן גביר: "נקודת המפתח היא עוצמה יהודית"

   יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר הצביע יחד עם רעייתו אילה בקלפי בקריית ארבע. בבואו לקלפי אמר בן גביר כי הוא מאמין ש"היום יהיה יום היסטורי למדינת ישראל". לדבריו, "אמנם אנשי ימינה לא מפסיקים להפיץ מסרונים מזוייפים ומפברקים שמות שכביכול לא תומכים בנו אך כל המערכת הפוליטית מבינה שנקודת המפתח היא עוצמה יהודית ואם ניכנס לכנסת יש ממשלת ימין". בן גביר קרא לציבור להצביע באופן "אחראי ואסטרטגי", והוסיף: "שלטון הימין בסכנה ובלעדנו אין לנתניהו ממשלת ימין ואין לו סיכוי לקבל 61 חברי כנסת ימניים. לכן גם מי שלא תמיד מסכים איתנו צריך להצביע עוצמה יהודית".

  • ישראל ביתנו: העלימו את פתקי המפלגה בקלפיות בערד

   ישראל ביתנו טוענת לנסיון זיוף נוסף בקלפיות בעיר ערד. נציגי המפלגה האשימו כי ככל הנראה חסידי גור הוציאו את פתקי המפלגה, והגישו בנושא תלונה לוועדת הבחירות המרכזית. חסידות גור היא מהחסידויות הגדולות בישראל, ונציגה בממשלה הוא סגן השר יעקב ליצמן.

  • שר החינוך פרץ: "תכנית טראמפ באופק והיא לא מבשרת טוב"

   שר החינוך הרב רפי פרץ הצביע בקלפי ביישוב נווה, כשהוא מלווה ברעייתו מיכל ונכדותיו הדסה ורחל. בכניסתו לקלפי אמר פרץ כי הוא "יום הבחירות זהו יום חגיגי, זכות גדולה יש לנו לבחור במדינת ישראל היקרה לנו כל כך. על המאזניים היום זו השאלה איזו מדינה תהיה, מדינה חילונית פוסט-ציונית או מדינה ימנית עם זהות יהודית, עם ערכים, עם נכונות להחיל ריבונות על שטחי ארץ ישראל". לדבריו, "תכנית טראמפ נמצאת באופק, לצערי הרב היא לא מבשרת טוב, אנחנו צריכים לעשות הכל בכדי שהממשלה הבאה תהיה ימנית, ציונית ושתפעל למען עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל. את זה יהיה אפשר לעשות רק אם ימינה תהיה גדולה וחזקה".

  • יו"ר כחול-לבן גנץ הצביע בראש העין: "מצביעים לשינוי, ללא שחיתות וללא קיצוניות"

   יו"ר כחול-לבן בני גנץ הצביע הבוקר בראש העין וקרא "לכל אזרחי ישראל להצביע על פי צו מצפונם. חשוב שכולם יממשו את זכותם". לדבריו, "כל אחד שלא יושב בבית, לוקח אחריות על מה שקורה כאן. אנחנו רוצים תקווה חדשה, אנחנו מצביעים לשינוי, ללא שחיתות, ללא קיצוניות, כולם ביחד. שיהיה לנו יום מוצלח"

  • צילום: ערוץ 12
  • בנט הצביע ברעננה: "הבית בסכנה, אנחנו יכולים לנצח"

   השר לשעבר נפתלי בנט (ימינה), הצביע בקלפי בסמוך לביתו ברעננה, ואמר לאחר ההצבעה כי "הבית בסכנה". "אנחנו יכולים לנצח, צריך להקשיב ללב ולנשמה, ולשים בביטחון מלא את האותיות טב. אני אוהב אתכם מאוד", הוסיף בנט.

  • נתניהו בקלפי בירושלים: "הבחירות צמודות, צאו להצביע"

   ראש הממשלה בנימין נתניהו הצביע בקלפי בירושלים ואמר לכתבים במקום כי "הנשיא טראמפ טען אתמול כי הבחירות צמודות. הן אכן צמודות, לכן צאו להצביע".

  • צילום: רוני כנפו
  • ראש הממשלה נתניהו בקלפי בירושלים

   ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה מגיעים להצביע בירושלים, 17 בספטמבר 2019 (צילום: אתר רשמי, אלכס קולמויסקי ידיעות אחרונות)
  • ישראל ביתנו: ניסו להעלים את פתקי המפלגה בשתי קלפיות באשדוד

   ישראל ביתנו טוענת לניסיונות לזיוף בשתי קלפיות באשדוד, ומסרה כי הגישה על כך תלונה לוועדת הבחירות המרכזית. לטענת נציגי המפלגה, בשתי קלפיות האותיות ל' של ישראל ביתנו כוסו בנסיון להעלים אותם והמצביעים נדרשו לא להדביק את המעטפות - בניגוד לחוק. מדובר בקלפיות ברחוב הרב שאול 8 וברחוב שבט בנימין 19.

  • עודה בחיפה: "הציבור שלנו יעשה הכל למען החלפת השלטון"

   איימן עודה הצביע בבית הספר היסודי כבביר בשכונת ילדותו, כשהוא מלווה ברעיתו ושלושת ילדיו. עם צאתו הביע אופטימיות כי הציבור הערבי "מבין את גודל השעה" ואמר כי "יש לציבור שלנו תפקיד מכריע בקביעה לאן פניה של המדינה מועדות". הוא נמנע מלאשר שימליץ לנשיא על ראש מפלגה ציונית, אבל אמר כי הציבור שלו "יעשה הכל למען החלפת השלטון. אנחנו רוצים לתרום את חלקנו למען ערכים שאנחנו מאמינים בהם, שלום, שיוויון, דמוקרטיה וצדק חברתי". הוא פנה שוב לציבור היהודי כפי שהוא עושה בימים האחרונים, ואמר כי "הציבור היהודי יודע מה זה להיות מיעוט, ומה זה להיות מיעוט נרדף" וקרא גם ליהודים להצביע עבור הרשימה המשותפת שהוא עומד בראשה.

  • צילום: ערוץ 12
  • ימינה: בקלפי בחדרה הוחלפו פתקי "טב" בפתקי "הימין החדש" מהבחירות הקודמות

   מפלגת ימינה טענה הבוקר לניסיון זיוף בקלפי בבית הספר תחכמוני בחדרה, בה לכאורה הוחלפו פתקי "טב" בפתקי הימין החדש מהבחירות הקודמות. "מדובר בניסיון זיוף חמור. לוועדת הבחירות מוגשת תלונה בדרישה כי כל ההצבעות בפתק הישן בקלפי המדוברת יספרו עבור ימינה".

  • הנשיא ריבלין הצביע בירושלים: "רק הבוחרים יקבעו מי יהיה ראש הממשלה"

   נשיא המדינה ראובן ריבלין הצביע בשכונת בית הכרם בירושלים, ובירך על יום הבחירות. "יום בחירות שמח. יום חשוב לדמוקרטיה הישראלית", אמר הנשיא, "לא הנשיא ולא ראשי המפלגות יקבעו מי יהיה ראש הממשלה. רק אתם הבוחרים אלה שתקבעו בהצבעתכם. לכן חשוב לומר - צריך להיות שותפים לדמוקרטיה. צריך להשפיע ולהצביע".

  • אתר רשמי
  • הנשיא ריבלין בקלפי בירושלים

   הצבעתו של נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, בבית הספר "יפה נוף", רחוב התומר 5, שכונת בית הכרם, ירושלים, 17 בספטמבר 2019 (צילום: טל אנגלנדר)
  • גבי אשכנזי: "אנחנו קרובים מאוד לניצחון"

   גבי אשכנזי (כחול-לבן) טען בצאתו מקלפי בכפר סבא כי "אנחנו קרובים מאוד לניצחון". "אני קורא לכולם לממש את זכותם הדמוקרטית בכבוד בסובלנות וחשוב מכל - ללא אלימות. אם הציבור יצא להצביע - נתעורר מחר ליום חדש. צאו להצביע!", מסר.

  • צילום: ערוץ 12
  • הורוביץ: "אחוז ההצבעה בבחירות האלה הוא קריטי"

   יו"ר המחנה הדמוקרטי, ניצן הורוביץ, טען היום לפני ההצבעה בקלפי בתל אביב כי "אחוז ההצבעה בבחירות האלה הוא קריטי". "אני מאמין שעם התגייסות גדולה של כל המגזרים שנוכל להביא להישג גדול של המחנה הדמוקרטי".

  • צילום: ניב אהרונסון
  • בניגוד להנחיות: הופצו תמונות רבנים בכירים עם פתק ההצבעה

   בניגוד להנחיות יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר, פורסמו הבוקר תמונותיהם של הרב גרשון אדלשטיין והרב חיים קנייבסקי, מנהיגי הזרם הליטאי בציבור החרדי תועדו מאחורי הפרגוד עם פתק ההצבעה ליהדות התורה.

  • ליצמן: נגד החרדים נערך מסע הסתה והפחדה נוראי ושקרי

   יו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן אמר כי הבוקר, לאחר שיצא מההצבעה בקלפי בירושלים, כי מדובר ביום "גורלי וקריטי למדינת ישראל". לדבריו, "בתום מסע הסתה והפחדה נוראי ושקרי שיצרו נגד החרדים, אנו נבחן הערב האם הציביון היהודי ומסורת ישראל ייפגעו או לא. יהדות התורה חזקה וגדולה פירושה שהמסיתים ופוגעי היהדות לא הצליחו במזימתם".

  • צילום: כאן 11
  • יו"ר הכנסת: אל תבזבזו את הקולות, השלטון לא מובטח

   יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין (ליכוד) קרא לבוחרי הימין להצביע למפלגתו בצאתו מההצבעה בקלפי בהרצליה. "אל תנהגו באדישות, השלטון לא מובטח. אל תבזבזו את הקולות, זה כבר קרה באפריל באובדן של 270 אלף קולות. בואו נעשה הכל כדי שממשלת הליכוד בראשות נתניהו תמשיך להוביל את המדינה גם בשנים הבאות", אמר אדלשטיין.

  • שב"ס: 56 קלפיות נפתחו במתקני כליאה ברחבי הארץ

   56 קלפיות נפתחו בבתי הסוהר ברחבי הארץ - כך נמסר משירות בתי הסוהר. בקרב האסירים ישנם כ-8,000 בעלי זכות בחירה. הקלפיות ייסגרו בכל מתקני הכליאה בשעה 20:00.

  • המחנה הדמוקרטי: פעיל שלנו הוכה ע"י פעילי ליכוד בפתח תקווה

   במחנה הדמוקרטי אומרים הבוקר כי פעיל המפלגה הגיע למשטרה, לאחר שלכאורה הוכה בפתח תקווה לפני על ידי קבוצת פעילי ליכוד, כשביקש למנוע את הורדת שלטי הרשימה. "נמשיך להיאבק באומץ על הדמוקרטיה. הפלנגות של נתניהו והימין הקיצוני לא ירתיעו אותנו. אנחנו קוראים לציבור שלא לפחד ולהגיע להצביע".

  • יו"ר ימינה שקד: הצבעה לליכוד יכולה להביא לממשלת שמאל

   יו"ר מפלגה ימינה, איילת שקד, טענה בקלפי בצפון תל אביב כי כ-30% מתלבטים בין המפלגה לבין הליכוד, ואמרה כי הצבעה למפלגתו של ראש הממשלה עשויה להביא לממשלת שמאל. לדבריה, צריך "להסביר לכל מי שרוצה להצביע לעוצמה יהודית שהם לא עוברים את אחוז החסימה. מה שחשוב זה גודל הגוש ולא המפלגה, אני קוראת לכל התומכים הגדולים שלנו לצאת ולהצביע. אני גם קוראת לנשים: צאו ותנו כוח להנהגה נשית. אנחנו מודאגים מאד, הקמפיין של הליכוד פגע בנו בצורה קשה אבל אני מאמינה שלאנשים יש זיכרון. לכן, כל מי שמאמין בי ובדרך שלי ובדרך שלנו - מקווה שיצביע טב".

  • שקד ובני משפחתה מצביעים בצפון תל אביב

   יום הבוחר- בחירות מועד ב' יצאו לדרך ברחבי הארץ,יו"ר ימינה אילת שקד מצביעה בתל אביב 17 בספטמבר 2019 (צילום: אתר רשמי, דוברות ימינה)
  • צילום: ערוץ 13
  • ראש הממשלה לשעבר ברק: "לא ללכת שולל אחרי האגדה של מפלגה גדולה"

   ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק (המחנה הדמוקרטי), קרא "לא ללכת שולל אחרי האגדה של מפלגה גדולה". לדבריו, "הדבר היחיד שקובע זה כמה ממליצים יש לכל גוש. תסתכלו על ציפי לבני, היה לה מנדט אחד יותר אבל לנתניהו היו יותר ממליצים לנשיא". "כל מי שיכול שיבוא להצביע - זה הדבר הכי חשוב", הוסיף.

  • צילום: כאן 11
  • ח"כ יעלון: "חש שרבים בעם רוצים שינוי"

   ח"כ משה בוגי יעלון (כחול-לבן) אמר כי הוא "חש שרבים בעם רוצים שינוי". "מי שרוצה להשפיע חייב להצביע", אמר יעלון, "אנחנו מעודדים את כולם להצביע. אני חש בהתעוררות של הארץ שלנו".

  • יו"ר העבודה-גשר פרץ בשדרות: "אם נהיה חזקים - נתניהו והמדיניות שלו יוחלפו"

   יו"ר העבודה-גשר עמיר פרץ, הצביע הבוקר בקלפי בשדרות ואמר כי המפלגה היא "המפתח לשינוי פוליטי, החברתי והאלקטורלי". "הקרב צמוד, כל קול קובע", אמר פרץ, וקרא לכל "מי שתנועת העבודה נמצאת עמוק בליבו. מי שרוצה עתיד טוב, מהפכה חברתית, כיפת ברזל חברתית שתתפרס מקצה ארץ אחד לקצה ארץ שני מבית שאן וצפונה עד שדרות ודרומה" לצאת ולהצביע למפלגה. "אם העבודה-גשר תהיה חזקה היום יוחלף בנימין נתניהו ותוחלף המדיניות שלו. אם העבודה גשר תהיה חלשה - נתניהו יקבל ממשלת חסינות. השאלה של החלפת בנימין נתניהו היא שאלה מרכזית, אבל עוד יותר להחליף את המדיניות שלו", הוסיף. ילדים תושבי העיר קיבלו את פניו של פרץ עם עם ציורים של כיפת ברזל, לצד ברכות הצלחה ביום הבחירות.

  • ליברמן: לא יהיו בחירות שלישיות, נתמוך רק בממשלת אחדות

   יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר לפני ההצבעה בקלפי בנוקדים כי "לא יהיו בחירות שלישיות, זה לא משנה אם יהיו 61 מנדטים או לא יהיו. בטוח שלא יהיו 61 מנדטים לפיזור הכנסת". הוא הבהיר כי מפלגתו תתמוך "רק בממשלה לאומית רחבה שתורכב מישראל ביתנו, הליכוד וכחול לבן. מול האתגרים שאנחנו ניצבים מולם - ישראל זקוקה לממשלה רחבה ולא ממשלה ששורדת מאי אמון משבוע לשבוע - אלא לכזו יציבה שמסוגלת לקבל החלטות קשות, וזו רק ממשלת אחדות".

  • ליברמן ורעייתו מצביעים בקלפי בנוקדים

   יום הבוחר- בחירות מועד ב' יצאו לדרך ברחבי הארץ,יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מצביע, נוקדים 17 בספטמבר 2019 (צילום: רויטרס)
  • הנשיא ריבלין: אעשה כל שביכולתי על מנת שתקום ממשלה

   נשיא המדינה ראובן ריבלין קרא לציבור בסרטון שהעלה בעמוד הפייסבוק שלו לצאת ולהצביע. "עלינו לזכור, במשחק הדמוקרטי, השפעה עוברת אך ורק דרך הקלפי", ריבלין הוסיף, "אני, מצידי, אעשה כל שביכולתי, במסגרת החוק והסמכות שניתנה לי מתוקף תפקידי, ועל פי החוק, על מנת שתקום ממשלה נבחרת בישראל מהר ככל הניתן, ושנימנע חלילה ממערכת בחירות נוספת".

  • יו"ר ש"ס אריה דרעי הצביע בירושלים: "לא מעוניינים בקולות של יהדות התורה"

   יו"ר ש"ס אריה דרעי הצביע הבוקר בקלפי בבית ספר דרך החיים בהר נוף בירושלים. "אמנם רגילים לומר חגיגה דמוקרטית, אבל יש היום סכנה אמיתית שתוקם ממשלת שמאל אמיתית. בדקנו לפי כל הסקרים והבדיקות ולפי אחוזי ההצבעה ביישובים האשכנזים המבוססים - אחוז ההצבעה גבוה, יש שם מבצעים ומוטיבציה גבוהה", אמר דרעי. "סיכוי גבוה שתוקם ממשלת שמאל עם גנץ וליברמן והערבים בשלב ראשון, ובשלב השני לא בטוח שהליכוד לא יצטרף והחרדים והדתיים יישארו בחוץ. אני עושה הכול כדי להוציא את כולם. לא מעוניינים בשתיית קולות של יהדות התורה. מוטרד מהשאננות והאדישות בציבורים שלנו שמיואשים ושאננים".

  • פנינה ביתן, אחת מראשוני המצביעים בקלפי בבית הספר עירוני א' בחיפה

   פנינה ביתן מצביעה הבוקר בבית הספר עירוני א' בחיפה. ראשונת המצביעים הגיעה בול ב-7 בבוקר (צילום: אתר רשמי)
  • ההצבעה נפתחה: הבחירות לכנסת ה-22 יוצאות לדרך

   הקלפיות ברחבי הארץ נפתחו הבוקר והבחירות לכנסת ה-22 החלו באופן רשמי. 5.8 מיליון בעלי זכות הבחירה בישראל יגיעו לממש את זכותם הדמוקרטית ויצביעו עבור המפלגה הראויה ביותר בעיניהם. ברחבי הארץ יוצבו 11,163 קלפיות, זאת בנוסף ל-97 קלפיות בנציגויות ישראל בחו"ל שבהן כבר התקיימה הצבעה ב-5 בספטמבר.

   (עדכון ראשון: 07:00)

  • בחירות
  • בחירות 2019
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully