תוצאות מדגמים: מרוץ צמוד בין הגושים, נתניהו מגיע ל-61 עם בנט
23.03.21. אין, אתר רשמי

הסתיימה ההצבעה בבחירות 2021: שיעור ההצבעה הנמוך מ-2009

לפי נתוני ועדת הבחירות, עד השעה 20:00 הצביעו כ-4,008,422 אזרחים בבחירות לכנסת ה-24 - הנתון הנמוך ביותר מאז 2009. כך נראה יום הבחירות

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
  • שיעור ההצבעה הסופי בבחירות - 67.2%

   ועדת הבחירות המרכזית הודיעה כי אחוזי ההצבעה הסופיים בבחירות לכנסת ה-24 הם 67.2%. מדובר ב-4,420,677 מצביעים. בסך הכול, הייתה ירידה מצטברת של כ-4.3% לעומת סבב הבחירות הקודם.

  • הסתיימה ההצבעה בבחירות 2021: שיעור ההצבעה הנמוך מ-2009

   הסתיימה ההצבעה בבחירות לכנסת ה-24, ובשלושת ערוצי הטלוויזיה פורסמו המדגמים. מנתוני ועדת הבחירות עולה כי נכון לשעה 20:00 הצביעו רק 60.9% מ-6.5 מיליון בעלי זכות ההצבעה - הנתון הנמוך ביותר מאז בחירות 2009.

  • שיעור ההצבעה הסופי בבתי הכלא - 75%

   שב"ס עדכן כי שיעור ההצבעה הסופי בבתי הכלא הוא 75%, ירידה של 4% משהיה בבחירות הקודמות. ההצבעה הסתיימה בשעה 20:00, ובשב"ס מסרו כי היא התנהלה בצורה תקינה בכל בתי הכלא.

  • שיעור ההצבעה נכון ל-20:00 - 60.9%

   ועדת הבחירות המרכזית עדכנה כי נכון לשעה 20:00, שיעור ההצבעה הוא 60.9%. זוהי ירידה של 4.7% מהבחירות הקודמות. 4,008,422 ישראלים בחרו עד כה באחת המפלגות.

  • קלפי בתל אביב (צילום: רויטרס)
  • קצינה במערך הבחירות בצה"ל: "אחוז המצביעים בצבא צפוי להיות גבוה"

   קצינה בכירה במערך הבחירות של צה"ל אמרה בשיחה עם וואלה! כי אחוז המצביעים בצה"ל צפוי להיות הגבוה ביותר שהיה ביחס לארבע מערכות הבחירות האחרונות. "נכון לשעה 16:00 היינו בכמעט 40% הצבעה. בבחירות הקודמות היינו ב-70% הצבעה, ובבחירות בכנסת ה-21 היינו ב-72.5%. אנחנו צופים שאחוזי ההצבעה יהיו גבוהים הפעם", אמרה. "צה"ל ניהל את זה כמו מבצע צבאי, וזה נראה לי עבד היטב הפעם".

  • בזמן ביקור נתניהו בב"ש: רקטה מעזה נפלה בשטח פתוח סמוך לעיר

   רקטה שוגרה מרצועת עזה והתפוצצה בשטח פתוח סמוך לבאר שבע, בעת שראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר בעיר. מדובר צה"ל נמסר כי זוהה שיגור אחד מהרצועה, ובעקבותיו הופעלה התרעה בשטח פתוח. בעקבות נפילת הרקטה נתניהו ביטל סיור מתוכנן בקלפי וקיצר את ביקורו בעיר.

  • רע"מ: אחוז ההצבעה בחברה הערבית נכון לשעה 17:00 - 30%

   אחוז ההצבעה בחברה הערבית נכון לשעה 17:00 הוא 30% - כך טענו במטה מפלגת רע"מ בראשות מנסור עבאס. עוד אמרו כי בנגב, מעוז של המפלגה שבראשה עומד סגן יו"ר הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית, שיעור ההצבעה נמוך עוד יותר, והגיע ל-25%.

  • גנץ: "לפיד החל להפיץ פייק ניוז, זה כן משנה אם כחול לבן לא עוברת"

   יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב להצהרה של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שטען שכל מפלגות הגוש בדרכן לעבור את אחוז החסימה, ואמר כי "אחרי שהפקיר את הגוש ולא דאג לחיבורים, לפיד החל להפיץ פייק ניוז. זה לא משנה אם ללפיד יהיו 20 מנדטים או 22 מנדטים - זה כן משנה אם כחול לבן לא תעבור את אחוז החסימה, ולא יהיה מי שיעצור את שלטון היחיד של ביבי בממשלת המעבר".

  • לפיד: "כל מפלגות הגוש עולות, עכשיו חייבים יש עתיד"

   יו"ר יש עתיד יאיר לפיד אמר בהצהרה לתקשורת כי "סיכום מהיר של העובדות כמו שהן עולות מהחמ"ל שלנו הוא שכל מפלגות הגוש עולות. עכשיו חייבים יש עתיד גדולה אם אנחנו רוצים להחליף שלטון". האמירה של לפיד מנוגדת לקו של מרצ וכחול לבן, שמנסות לגייס בוחרים בטענה שיש חשש שלא יעברו את אחוז החסימה.

  • אחוז ההצבעה נכון לשעה 16:00 - 42.3%; ירידה של כ-4.7% ביחס לסבב הקודם

   ועדת הבחירות המרכזית הודיעה כי אחוזי ההצבעה, נכון לשעה 16:00, הם 42.3% - השיעור הנמוך ביותר מאז 2009. מדובר בירידה מצטברת של כ-4.7% לעומת סבב הבחירות הקודם.

  • ועדת הבחירות: 1,200 חולי קורונה השתמשו בהסעות לקלפיות הייעודיות

   כ-1,200 חולים קורונה מאומתים מתוך כ-6,700 בעלי זכות הצבעה השתמשו עד כה בהסעות לקלפיות הייעודיות. מסך הכול כ-22 אלף מבודדים, בעלי זכות הצבעה, השתמשו בשירותי מערך ההיסעים שהוועדה העמידה לרשותה 1,012 מבודדים. בוועדת הבחירות המרכזית מסרו כי חלק מהמבודדים הגיעו ברכבם הפרטי להצבעה, או לחילופין ברכב של קרובים או מכרים.

  • תקווה חדשה: מעלימים למפלגה פתקים מהקלפיות

   מטה השטח של תקווה חדשה דיווח לוועדת הבחירות המרכזית על העלמת פתקי המפלגה מהקלפיות ושינוי מיקומי הפתקים. לטענתם, פעילי ליכוד נראו מפזרים פתקי "ת'" שהוצאו מקלפיות במודיעין, נתניה, רחובות, לוד ופתח תקווה.

  • אחוז ההצבעה נכון לשעה 14:00 - 34.6%; ירידה של כ-3.5% ביחס לסבב הקודם

   ועדת הבחירות המרכזית הודיעה כי אחוזי ההצבעה, נכון לשעה 14:00, הם 34.6% - כ-2,278,032 מצביעים. מדובר בירידה מצטברת של כ-3.5% לעומת סבב הבחירות הקודם.

  • המפכ"ל מסייר בדרום כדי לבחון אחרי היערכות המשטרה לבחירות

   מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יעקב שבתאי נועד עם מפקדים ושוטרים באזור הדרום. זאת, כדי לקבל סקירה על היערכות המשטרה במחוז ליום הבחירות לכנסת ה-24.

  • ליברמן: "החרדים נוהרים לקלפיות"; גפני: "אתה אנטישמי"

   יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני כינה את יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן "אנטישמי", זאת לאחר שהאחרון אמר כי "החרדים נוהרים לקלפיות". גפני אמר במהלך סיור בחירות כי "כשביבי אמר על הערבים שהם נוהרים לקלפיות, כל המדינה רעשה וגעשה והוא היה צריך לחזור בו. עכשיו עומד האנטישמי הזה ליברמן ואומר 'החרדים נוהרים לקלפיות' וכולם שותקים. סמוטריץ' והשמאל שותקים על הדבר הזה. רשויות אכיפת החוק היו צריכות להעמיד את האנטישמי הזה לדין, אבל המדינה שותקת. אבל אנחנו ניתן לו תשובה בקלפי כדי למחוק את החיוך של האנטישמי הזה ליברמן".

  • מצביע אחד בקלפי למבודדים מהבוקר; אדלשטיין: "זה כי התחלואה ירדה מאוד"

   שר הבריאות יולי אדלשטיין סייר בקלפי למאומתים בנוף הגליל, ואמר כי באותה קלפי היה מהבוקר רק מצביע אחד, וזאת, לדבריו, "כי ירדנו מאוד במספר החולים והמבודדים". הוא הדגיש: "לשמחתי אין כאן הרבה חולים מצביעים כי אין הרבה חולים כך. מקווה שכך יימשך".

  • מטה המשותפת: שיעור ההצבעה במגזר הערבי - כמחצית מבשאר האוכלוסיה

   מטה הרשימה המשותפת העריך את שיעור ההצבעה בציבור הערבי נכון לעכשיו בכ-12.5% בלבד - כמחצית מבציבור הכללי. "זו מגמה שמזכירה את בחירות ספטמבר", אומרת אחת מבכירות המטה, "כרגע רוצים לסגור את הפער ומרגישים שזה אפשרי, כי בציבור הערבי יוצאים להצביע בדרך כלל בשעות הערב".

  • אחוז ההצבעה נכון לשעה 12:00 - 25.4%, נמוך בהשוואה לסבב הקודם

   אחוז ההצבעה בבחירות נכון לשעה 12:00 עומד על 25.4% - כך הודיעה ועדת הבחירות המרכזית. מדובר בירידה של 2.2% ביחס לסבב הבחירות הקודם. "אני מאוד מקווה שזו לא מגמה, ומכאן נראה מגמת עלייה. המשמעות של הנתון הזה היא ש-1.6 מיליון בעלי זכות בחירה כבר הצביעו", מסרה יו"ר הוועדה אורלי עדס.

   עוד מסרה עדס כי נכון לרגע זה רק 40 איש ניצלו את זכותם להצביע בנמל התעופה בן גוריון.

  • גנץ מחוץ למשרד המשפטים: "אם נתניהו ישיג 61 - המקום הזה יעלה באש"

   בהצהרה מחוץ למשרד המשפטים, הזהיר יו"ר כחול לבן ושר המשפטים בני גנץ מפגיעה במערכת המשפט במקרה שיעלה בידיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להקים ממשלת ימין. "אם נתניהו ישיג 61 לגוש החסינות - המקום הזה שמאחוריי יהיה הראשון שיעלה על המוקד - אחרי שנתניהו כבר קרא לתומכיו לעלות עליו. היועץ יוחלף, הפרקליט יודח, והמשפט - יבוטל. במצב כזה אי אפשר יהיה גם לטפל בכלכלה, בביטחון ובבריאות- כי הדרג המקצועי ששומר על הקופה הציבורית והרפורמות יהפוך לקבלן ביצוע".

  • בניגוד לחוק הבחירות: מזכיר הממשלה העלה צילום עם פתק מחל מהקלפי

   מזכיר הממשלה ומ"מ מנכ"ל משרד רה"מ צחי ברוורמן העלה צילום בחשבון האינסטגרם שלו עם פתק מחל מהקלפי. זאת, בניגוד לחוק הבחירות והנחיות היועמ"ש האוסרות על השתתפות עובדי מדינה בתעמולת בחירות. בעקבות הפרסום בוואלה!, מזכיר הממשלה צחי ברוורמן הסיר את התמונה מהחשבון.

  • ריבלין לאנשי ועדת הבחירות המרכזית: עם ישראל סומך עליכם

   נשיא המדינה ראובן ריבלין ביקר בכנסת את אנשי ועדת הבחירות המרכזית, ואיחל להם בהצלחה. "אל תניחו לגורמים כאלה ואחרים המבקשים לערער על סמכותם וטוהר כוונותיהם של שומרי הסף, לרפות את ידיכם. עם ישראל עומד מאחוריכם, וסומך את ידיו עליכם. בתוך הסחרור הפוליטי וחוסר הוודאות הבריאותי שבו אנו מצויים, אתם מהווים עוגן של יציבות, של ענייניות, של רצינות. המשיכו לעשות את עבודתכם ביראת הקודש הראויה, באחריות, ובענייניות שמאפיינים אתכם. ללא משוא פנים וללא מורא - מלבד מוראו של החוק", אמר ריבלין.

  • ישראל ביתנו ומרצ עתרו נגד ש"ס: "עבירה חמורה על חוקי התעמולה"

   ישראל ביתנו עתרה לוועדת הבחירות המרכזית נגד ש"ס בדרישה שתסיר פרסום בדבר ברכה לפיה "כל אישה שתקבל על עצמה להביא אישה נוספת לקלפי להצביע ש"ס בפעם הראשונה, תזכה עוד השנה לראות את הישועה שהיא זקוקה לה". בהמשך, המפלגה עתרה להוצאת צו מניעה אשר יאסור על חלוקת קמעות על ידי ש"ס בדוכנים מחוץ לקלפיות ועליהם ברכה של הרב עובדיה יוסף. לטענת המפלגה, מדובר בעבירות חמורות על חוק דרכי תעמולה. בהמשך גם מרצ הגישה עתירה נגד ש"ס, בטענה לחלוקת קמעות בקלפיות.

  • חפץ חשוד התגלה ליד קלפי בתל אביב; ההצבעה במקום הושבתה

   המשטרה פינתה עשרות מצביעים מקלפי בבית הספר היובל בתל אביב, לאחר שחפץ חשוד התגלה מחוץ לבניין. בעקבות זאת, ההצבעה בקלפי הושבתה.

   המשטרה הודיעה על אירועים נוספים, לרבות השלכת ביצים בבית שמש לעבר שוטרים שמוקמו בסמוך לקלפיות; כתובת גרפיטי נגד נבחר ציבור שרוססה בסמוך לקלפי בתל אביב; ומעצר אדם שהגיע לקלפי בראשון לציון וסירב לעטות מסיכה למרות שהתבקש לעשות כן, והתגלה כי הוא אף מפר בידוד.

  • נתניהו הצביע בירושלים: "מקווה שאלה הבחירות האחרונות"

   ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה הצביעו בירושלים. בהצהרה בקלפי קרא יו"ר הליכוד לציבור לצאת ולהצביע. "מקווה שאלה הבחירות האחרונות", אמר בצאתו מהמתחם.

  • יו"ר הכנסת לוין הצביע במודיעין: הזדמנות לסיים את סבבי הבחירות הבלתי נגמרים"

   יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין (ליכוד), הצביע רעייתו יפעת בקלפי במודיעין. "היום זו ההזדמנות שלנו להקים ממשלת ימין יציבה, ולסיים את סבבי הבחירות הבלתי נגמרים", אמר בצאתו מהקלפי, וקרא להצביע לליכוד.

  • מרצ התלוננה בוועדת הבחירות: "מזהים מהלך מאורגן להוצאת הפתקים מהקלפיות"

   במרצ פנו לוועדת הבחירות, והתלוננו כי הם מזהים "מהלך מאורגן" להוצאת פתקי מרצ מהקלפיות. במטה המפלגה, כך נטען, התקבלו תלונות על מחסור בפתקי המפלגה בקלפיות בירושלים, תל אביב ויקנעם עילית, בין היתר. "דיווחים אלו אמנם טופלו, אך החשש הוא כי הם משקפים מגמה רחבה", נמסר מהמפלגה, "לאור העובדה כי פתקים של מפלגות אחרות אינם חסרים, עולה החשש כי מדובר במגמה מכוונת אשר נועדה לפגוע במרצ".

  • הנשיא ריבלין: מערכת בחירות רביעית בתוך שנתיים פוגעת באמון הציבור בדמוקרטיה

   נשיא המדינה ראובן ריבלין הצביע בירושלים, וקרא לציבור לצאת ולהצביע. "גם בתוך הקושי הגדול שאנחנו שרויים בו, הבחירות לכנסת הן קודש הקודשים של הדמוקרטיה הישראלית שלנו. נכון, מערכת בחירות רביעית בתוך שנתיים פוגעת באמון הציבור בהליך הדמוקרטי אבל רק בידיכם להשפיע. אין דרך אחרת"

  • יו"ר הרשימה המשותפת עודה הצביע בחיפה: "רוצים שההצבעה במגזר תדמה לשיעור הכללי"

   יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה הצביע בקלפי שבבית הספר היסודי "אחמדיה" בשכונת כבביר בחיפה, ומסר בצאתו כי המפלגה שואפת להגדיל את אחוז ההצבעה בחברה הערבית. "המטרה שלנו ביום הזה היא להדביק את אחוז ההצבעה של האזרחים הערבים לאחוז ההצבעה הכללי במדינה", אמר.

  • יו"ר כחול לבן גנץ הצביע בראש העין: "הבחירות היו צריכות להיחסך"

   יו"ר כחול לבן בני גנץ הצביע בקלפי בראש העין. "בחירות הן חגיגה דמוקרטית, אבל היום אנחנו לא בחגיגה כי מדינת ישראל נמצאת במצב בריאותי, כלכלי וחברתי חמור והבחירות האלו היו צריכות להיחסך", מסר גנץ, קרא להצביע למפלגתו או לשאר המועמדים בגוש, והזהיר: "אחרת לא נגיע אפילו לבחירות חמישיות. יהיה פה משטר אחר". לצד זאת, הוא קרא "לשמור על הסדר, להימנע מאלימות ולכבד כל אחד ואת זכותו הדמוקרטית".

  • בנט הצביע ברעננה: "קורא לכולם לצאת ולהצביע כדי להביא שינוי"

   יו"ר ימינה נפתלי בנט הצביע היום ברעננה יחד עם רעייתו גילת. "אני קורא לכל אזרחי ישראל לצאת ולהצביע כדי להביא את השינוי, כדי שתקום כאן סוף סוף ממשלה שאכפת לה", מסר.

  • יו"ר יהדות התורה גפני הצביע בבני ברק: "נאמר 'לא' להסתה על החרדים"

   יו"ר יהדות התורה משה גפני, הצביע בקלפי בבית הספר בית יעקב ברחוב אורליאן בבני ברק. "כולנו יוצאים היום להצביע כדי להגיד 'לא!' כנגד ההסתה על הציבור החרדי, ולהגיד 'כן!' להמשך הקיום היהודי של עם ישראל", מסר בצאתו מהקלפי.

  • יו"ר מרצ ניצן הורוביץ הצביע בתל אביב: "נתניהו מתפלל שלא נעבור"

   יו"ר מרצ ניצן הורוביץ הצביע בקלפי בתל אביב, ומסר ביציאתו כי "ביבי מתפלל שמרצ לא תעבור. זה הצ'אנס היחיד שלו להגיע ל-61. אסור לתת לו את זה. זה צמוד ויוכרע על קולות בודדים".

  • לפיד הצביע בתל אביב: "האלטרנטיבה - ממשלה של חושך וגזענות"

   יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הצביע בתל אביב, וקרא להצביע למפלגתו, תוך שהזהיר כי האלטרנטיבה היא "ממשלה של חושך וגזענות", כלשונו. "זה רגע האמת של מדינת ישראל", אמר.

  • ישראל ביתנו: פתקי המפלגה שלנו הוסתרו בירושלים ואשקלון

   בישראל ביתנו טוענים כי בקלפיות ברחבי ירושלים פתקי המפלגה כוסו בכוונה על ידי פתקי הצבעה של ש"ס, ובקלפי בבית ספר נאות אשקלון הונחו פתקי מח"ל מעל פתקי המפלגה כדי להסתירם.

  • תקווה חדשה התלוננה: "יש פעולה שיטתית להוצאת פתקים שלנו"

   מפלגת תקווה חדשה הגישה תלונה דחופה לוועדת הבחירות המרכזית, בטענה שישנה "פעולה שיטתית" להוצאת פתקי הצבעה עבורה בכל רחבי הארץ, ובפרט בקלפיות בחיפה, יבנה, רמלה ושדרות. במפלגה אמרו כי הוציאו רכבים ייעודים עם תוספת של פתקי הצבעה לאור מגמה ארצית גורפת של פעילי הליכוד שמוציאים פתקים של תקווה חדשה מהקלפיות.

  • יו"ר המפלגה הכלכלית ירון זליכה הצביע ברמת גן: "נהיה הפתעת הבחירות"

   יו"ר המפלגה הכלכלית, פרופ' ירון זליכה, ורעייתו אורלי, הצביעו בקלפי הסמוכה לביתם ברמת גן. זליכה אמר ביציאה מהקלפי כי המפלגה תהיה "הפתעת הבחירות, למרות ניסיונות ההפחדה של ההון-שלטון".

  • סער הצביע בתל אביב: יש היום אפשרות לצאת ממבוי סתום

   יו"ר תקווה חדשה, גדעון סער, הצביע בקלפי בתל אביב. "זה יום מרגש ומאד חשוב לאזרחי ישראל כי היום יש לנו אפשרות לצאת ממבוי סתום של שנתיים עם ארבע מערכות בחירות ולעשות שינוי", מסר סער וקרא להצביע למפלגתו: "כל שאר הפתקים לא עשו שינוי בשנתיים האחרונות ולא יכולים לעשות שינוי", אמר.

  • ועדת הבחירות: אין כל תקלה ביישומון טוהר הבחירות, זה פייק ניוז

   ועדת הבחירות דחתה טענות על תקלות ביישומון הפעולה של מפקחי טוהר הבחירות, והגדירה אותן "פייק ניוז". "אנו מבקשים להבהיר ולהדגיש - כי אין כל תקלה ביישומון. נכון לשעה זו, כמעט כל המפקחים התקינו את היישומון. מכל מקום, אף אם תהיה תקלה נקודתית יש תהליך דיווח מובנה לוועדה באמצעות ראשי הצוותים. אנו רואים בניסיון זה פרק המשך בניסיונות לקעקע את אמון הציבור בתוצאות ובוועדת הבחירות".

  • סמוטריץ' הצביע בקדומים: אנחנו לא מחוץ למרחב הסכנה

   יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' הצביע הבוקר בקדומים, והזהיר כי מפלגתו "לא יצאה מחוץ למרחב הסכנה". במסגרת מאבקו על הקולות מול ימינה, תקף סמוטריץ' את ח"כ נפתלי בנט. "אני אומר לנפתלי פעם אחת לא עברת את אחוז החסימה - התוצאה הייתה שנתיים שאנחנו חווים עכשיו. אל תגרום עכשיו שאנחנו לא נעבור את אחוז החסימה".

  • הרשימה המשותפת: פתקי הצבעה שלנו נעלמו מקלפיות בחיפה ובבאר שבע

   ברשימה המשותפת דיווחו כי בקלפי מספר 70 בוואדי ניסנס בחיפה נעלמו פתקי הצבעה עבור המפלגה, וכך גם באחת הקלפיות בבאר שבע. "רק אחרי שהערתי את תשומת לב הוועדה הם הלכו להוסיף", סיפר לוואלה! תושב העיר רמון זיו-אב שהגיע להצביע, "לא יודע מה קורה בקלפיות האחרות. זה היה מאחורי שני הפרגודים בקלפי שלי".

  • טרופר בקלפי בנס הרים: "אל תוותרו על ההזדמנות להצביע"

   שר התרבות והספורט, חילי טרופר, הצביע הבוקר בקלפי בנס הרים. "מערכת הבחירות זו ההזדמנות של כולנו להשפיע על החברה שלנו ולעשות את המדינה שלנו טובה יותר. אל תוותרו על ההזדמנות הזו. צאו להצביע", מסר.

  • שקד הצביעה בתל אביב: "לשים סוף ללופ הבחירות האינסופי"

   ח"כ איילת שקד (ימינה) הצביעה הבוקר בקלפי הסמוכה לביתה בתל אביב וקראה לאזרחים לצאת להצביע. "אנחנו יכולים הפעם לשים סוף ללופ הבחירות האינסופי הזה", אמרה שקד, שהבטיחה הקמת "ממשלת ימין טובה שאיכפת לה מהאזרחים".

  • ליצמן הצביע בירושלים: "את ההסתה נגד הדת אנחנו מנצחים בקלפי"

   שר השיכון יעקב ליצמן הצביע בקלפי בירושלים. "היהדות החרדית וכל קודשי ישראל על כף המאזניים. אני קורא לכולם לצאת ולהצביע היום בהוראת גדולי הדור. הגיע הזמן להכריע", מסר ליצמן. "את ההסתה והשנאה נגד הדת אנחנו מנצחים בקלפי".

  • מיכאלי באנדרטת רבין: "כל כך הרבה אכזבו אותנו, לא ניתן לקרות יותר"

   בהצהרה ליד אנדרטת הזיכרון ליצחק רבין בתל אביב, קראה יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי להחזיר את מדינת ישראל ומפלגת העבודה "לחזון רבין". לדבריה, "אלה בחירות חשובות ביותר ופתוחות לגמרי כי יש לנו כוח אדיר בידיים, לכל אחד ואחת יש כח עצום בידיים. אפשר פשוט להשתמש בו. ללכת ולשים פתק בקלפי", מסרה. "אנו חייבות וחייבים לחזור להיאבק על ביטחון לאומי שיבוא באמצעות שלום והסכמים מדיניים. עלינו לשנות את סדרי העדיפויות לחברה צודקת. שהבית של העם היהודי יהיה שוויוני לכולנו כפי שהבטחנו במגילת העצמאות. אל תתעצלו. אל תתייאשו. אנו יכולות ויכולים לעשות את זה. היום אנו מתחילות ומתחילים לבנות מחדש את מדינת ישראל לעבר החזון הציוני. כל כך הרבה אכזבו אותנו בשנים האחרונות. לא ניתן לזה לקרות יותר".

  • ליברמן הצביע בנוקדים: "הבחירות - כי נתניהו מנסה להימלט ממשפט"

   יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הצביע בקלפי הסמוכה לביתו בנוקדים והאשים את ראש הממשלה בנימין נתניהו בכך שישראל הולכת לבחירות רביעיות בתוך שנתיים. לדברי ליברמן, "כולנו צריכים לזכור שהסיבוב הרביעי, כמו הסיבובים הקודמים, זה תוצאה של רצון רע של איש אחד להימלט מהמשפט. אנחנו במערכת הבחירות, מדינה בלי תקציב כבר שנתיים, בגלל שנתניהו מנסה להימלט מאימת המשפט. אין סיבה אחרת. לפני שאתם מצביעים, קורא לכם לחשוב איך מקימים ממשלה טובה ויציבה. הגיע הזמן להכרעה".

   בנוסף, ליברמן קרא לציבור החילוני לצאת ולהצביע: "שלטון רע נבחר על ידי אנשים טובים שלא באים להצביע, ולכן אני קורא לעם ישראל לבוא ולהצביע, למצוא חצי שעה, להתייצב בקלפי ולהצביע. אני פונה לדור הצעיר - מדובר בגורל שלכם. הפעם חייבים להגיע".

  • בן גביר הצביע בקרית ארבע: "בוקר של בשורה והכרעה"

   יו"ר עוצמה יהודית והמעומד ברשימת הציונות הדתית לכנסת, עו"ד איתמר בן גביר, הצביע הבוקר בקלפי הסמוכה לביתו בקרית ארבע. עם הצבעתו, אמר בן גביר כי "הבוקר הזה זה בוקר של הכרעה ובשורה - הימין יכול לנצח את הבחירות האלה. זה בידיים שלנו. זה ביכולת שלנו". הוא הוסיף כי "יש לנו הזדמנות להקים ממשלת ימין מלא מלא, לתת גיבוי לחיילי צה"ל, לחזק את ההתיישבות, לשמור על הדרום והצפון, למנוע פרוטקשן, לעשות שינוי במערכת המשפט, יש לנו הזדמנות נדירה לחזק את הזהות היהודית של המדינה. בעזרת השם - ננצח".

  • דרעי הצביע: "מקווה שהציבור ישכיל לתת לנו להמשיך למען עם ישראל"

   יו"ר ש"ס אריה דרעי הצביע בקלפי הסמוכה לביתו בירושלים. "היום הבוחר אומר את שלו", אמר דרעי בצאתו מהקלפי, "בפני הבוחר יש שתי אפשרויות: גוש שרוצה מדינה יהודית בראשות נתניהו עם ש"ס חזקה והגוש השני שרוצה מדינה אזרחית בראשותו של לפיד. והגוש שיביא 61 יקים את הממשלה ולכן אני אומר לכל עם ישראל צאו להצביע. אני מקווה מאוד שהציבור ישכיל לתת לנו להמשיך לעבוד למען עם ישראל, למען מדינה יהודית שעוזרת לחלשים, בראשותו של נתניהו"

  • גדעון סער לתומכיו: השינוי בהישג יד

   יו"ר תקווה חדשה, גדעון סער, המריץ הבוקר את תומכיו וקרא להם לצאת להצביע. "אפשר וצריך להביא את השינוי. זה תלוי רק בנו. תביאו את המשפחה, את החברים. שכנעו את המתלבטים. השינוי בהישג יד", מסר סער. ‏

  • נפתחו הקלפיות ברחבי הארץ

   רוב מוקדי ההצבעה נפתחו החל מהשעה 07:00, והם יפעלו עד 22:00. ביישובים קטנים, שעות ההצבעה הן מהשעה 08:00 עד 20:00. מי שהגיע למקום הקלפי לפני סגירת הדלתות, אך טרם הצביע - זכאי להצביע גם אם חלפה שעת סגירת הקלפי.

  • בחירות 2021
  • קלפיות
  walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully