וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התביעה שמסבכת את המועמד החדש של ליברמן, אילן שוחט

26.1.2015 / 12:40

מעטפות מזומנים, קניית קולות והטבות למקורבים: כתב תביעה שהוגש לבית הדין לעבודה מעלה טענות קשות על התנהלותו לכאורה של ראש העיר צפת ומקום 4 ברשימת ישראל ביתנו. שוחט בתגובה: "זו המצאת שקרים וסיפורים דמיוניים המצוצים מן האצבע"

צילום: עומר מירון, עריכה: שניר דבוש

שבוע וחצי לפני שיו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, חשף את הרשימה של מפלגתו לבחירות הקרובות לכנסת, בית המשפט האזורי לעבודה בנצרת קיבל החלטה שמאיימת להכתים את הדף החדש שהוא ביקש לפתוח.

ליברמן, שרענן את השורות בעקבות פרשת החשדות לשחיתות שבה נקשרה מפלגתו וההידרדרות שלה בסקרים, גיבש רשימה גדושה במועמדים חדשים לכנסת. בראשם ניצב אילן שוחט, ראש עיריית צפת, שכבש את המקום הרביעי והמכובד ברשימה אחרי ליברמן עצמו, אורלי לוי אבקסיס וסופה לנדבר שממשיכות מהכנסת הנוכחית.

אביגדור ליברמן  בטקס הצגת רשימת ישראל ביתנו. טלי מאייר
שוחט וליברמן באירוע הצגת הרשימה של ישראל ביתנו/טלי מאייר

אמש הוציא דובר עיריית צפת הודעה דרמטית לתקשורת שבה נמסר כי שוחט התלונן במשטרה על סחיטה באיומים. התלונה למשטרה הוגשה כשלוש שעות לאחר שמערכת וואלה! חדשות שיגרה לדובר העירייה בקשה לתגובה על טענות קשות נגד שוחט, שעולות מכתב תביעה שהוגש נגדו באוקטובר האחרון לבית המשפט לענייני עבודה בנצרת. את התביעה הגיש נהגו לשעבר יוסי לוי, בטענה כי הוא פוטר שלא כדין ביולי 2014 ולכן מגיעים לו פיצויים על סך כחצי מיליון שקל.

מהטענות בכתב התביעה עולה מסכת בעייתית ביותר של ליקויים לכאורה בהתנהלותו של ראש העיר. לפני כחצי שנה ביקש שוחט להוציא צו איסור פרסום על הפרטים שעלו בפרשה, אולם בית המשפט דחה את בקשתו. כמו כן, עשרה ימים לפני האירוע החגיגי שבו הציג ליברמן את המועמדים של מפלגתו לכנסת ה-20, דחה בית המשפט בקשה נוספת שהגיש שוחט, הפעם להסיר אותו מכתב התביעה.

בכתב התביעה, שהוגש באמצעות עו"ד תמיר סבאן, מתאר נהגו לשעבר של ראש העיר בין היתר כיצד שימש כשליח של מעטפות כסף מזומן. הוא מספר שהיה עד להעברת שוברי תשלום מעמותות אל מקורבי ראש העיר, וכן להקלות והטבות שניתנו לכאורה לתושבים בתמורה לתמיכתם בשוחט במערכת הבחירות המוניציפליות.

"התובע (הנהג) נדרש לנסוע למשרד מסוים בירושלים ולהביא משם ארגז ובתוכו עשרות מעטפות של כסף מזומן בסך מצטבר של מאות אלפי שקלים", ציין עו"ד סבן בכתב התביעה. "המעטפות סודרו בשטרות של חמישים ש' ושטרות של מאה ש', כשבכל מעטפה עשרות שטרות. המעטפות נמסרו ישירות לעוזר הבכיר של הנתבע 2 (ראש העירייה אילן שוחט) כאשר מזכירת הלשכה מלווה טלפונית את התובע בכל הנסיעה".

עוד נכתב, כי במקרים נוספים "נשלח התובע למשרד הממוקם בירושלים באזור הכותל המערבי ואף למשרדים של תורמים ועמותות אחרות בתל אביב בהם קיבל לידיו שוברים בסכומים מצטברים של מאות אלפי שקלים אותם העביר לידי עוזרו הבכיר של שוחט אשר העביר אותם לבני משפחתם של מקורביו של שוחט ולתומכיו".

sheen-shitof

עוד בוואלה!

קופת החולים המובילה מציגה: השירותים שיהפכו את החיים שלכם לקלים יותר

בשיתוף כללית

"לחלק כספים לתלמידי ישיבה"

במקרים אחרים מתאר לוי כיצד פעלו אנשיו של שוחט בדרכים פסולות לכאורה כדי לקדם את סיכוייו להיבחר לראשות העיר. "התובע היה נוכח בסיטואציות בהן אנשיו של שוחט שילמו כספים בפועל לאנשים על מנת שאלה יצביעו בעבורו", כתב עו"ד סבאן בכתב התביעה. "כך גם עוזרו הבכיר של שוחט, אשר נהג לשבת בחב"ד ולחלק כספים לתלמידי ישיבה שיבחרו בשוחט". עוד נכתב כי "היה התובע נוכח במקרים שבהם תושבי צפת קיבלו משוחט היתרי בניה לא חוקיים בתמורה שיצביעו לו בבחירות לרשות".

מקרה אחר המתואר בכתב התביעה נוגע להתנהלותו של ראש העיר במערכת הבחירות המוניציפליות בצפת. על פי הטענה, הנהג לוי היה נוכח בשיחה שקיימו שוחט, עוזרו הבכיר ואדם נוסף, שבה סוכם כי בתמורה לסכום של בערך 400 אלף שקל, אביו של האדם השלישי יודיע למשרד הפנים שהוא חולה ולכן אינו יכול לנהל את יום הבחירות בעיר, כשאדם אחר, המקורב לשוחט, יעשו זאת במקומו. "וכך, במסגרת הבחירות לרשות, ניהל הנתבע 2 משחק לא הוגן כאשר דאג לאפשר לאנשים להצביע בשם קרוב משפחתם וללא נוכחותם בפועל... ודאג לקולות נוספים לטובתו על שמם של אנשים שהלכו לעולמם ושאינם עוד בין החיים".

עוד נכתב, כי "בתקופת הבחירות הועברו כספים רבים לידי שוחט לטובת ניהול תעמולת הבחירות, כאשר התובע נדרש לשמש שליח ולהביא את הכספים הללו. התובע נשלח לאותם אנשי שלומו של שוחט, שבהם קבלנים, מתווכים ואנשי עסקים, אשר מסרו לתובע מעטפות כסף גדושות, והוא נתבקש להעבירן לשוחט ו/או עוזרו ו/או למנהל קמפיין הבחירות".

בתביעה נטען גם כי "בשלב מסוים התחיל התובע לקבל מסרים אלימים ומאיימים בשיחות טלפון חסויות אשר במסגרתם קיבל איומים כי באם יפתח את הפה על הנתבע הוא ישלם על כך ביוקר".

שוחט בתגובה: "המטרה – פגיעה בשמי הטוב"

אילן שוחט מסר בתגובה: "זהו סבב שני לסיפור הזוי הנמרח כשנה, על נהג ראש עיר מתוסכל שפוטר בגלל בעיות משמעת קשות. עורך דינו של הנהג, תמיר סבאן, הוא מועמד שהתמודד והפסיד לי בבחירות האחרונות הפסד צורב וקשה, ועד לרגע זה רודף אותי בכל הזדמנות ולא מרפה.

השניים חברו יחדיו ובחרו באסטרטגיה של המצאת שקרים וסיפורים דמיוניים המצוצים מן האצבע תוך שימוש ציני בחיסיון בית הדין לעבודה המקנה לכל תובע את האפשרות לומר כל אמירה שיחפוץ מבלי להיתבע על הוצאת דיבה. כל מטרתם היא לפגוע בשמי הטוב תוך כדי שהם מנסים לדרוש, בשיטות שונות, חצי מיליון שקל מכספי העירייה בתמורה להסרת התביעה והפסקת מערכת ההכפשות כנגדי.

בשבועות האחרונים, שבהם פורסם כי אני מתמודד לכנסת, התחלתי לקבל פניות מגורמים עבריינים לשלם כספים כפיצוי, ובתמורה ידאגו אותם גורמים 'לקבור את הסיפור'. עקב כך החלטתי להגיש תלונה במשטרה בגין סחיטה ואיומים. לא נכנעתי לעולם לסחטנות ולא אכנע בעתיד. זו דרכי וכך אמשיך לנהוג בכל מקום בו אשרת".

עיריית צפת: "טענות הנהג - פרי דמיונו"

מעיריית צפת נמסר בתגובה: "התביעה הנוכחית של יוסי לוי היא מחזור של תביעה קודמת שהוגשה בחודש אוגוסט 2014 לבית הדין האזורי לעבודה בנצרת. ניתן לה מענה מפורט והיא נמחקה על ידי התובע בעצת בית הדין.

לא בכדי, כל הטענות שמעלה הנהג שהודח מתפקידו אינן מגובות בפרטים המאפשרים את בדיקתן, והן כולן טענות פרי דמיונו, אשר נועדו להשחיר את פניו של ראש העיר והעירייה. העירייה הגישה את כתבי טענותיה לבית הדין האזורי לעבודה בנצרת, ושם יתקיים הדיון, ולא על גבי כלי התקשורת.

היועץ המשפטי לעירייה ומשרד עורכי הדין המייצגים את העירייה סברו כי עילות התביעה אינן אישיות כלפי ראש העיר, ועל כן מן הראוי כי ראש העיר לא יהיה צד להליך באופן אישי. התובע פוטר מעבודתו לאחר הליך שימוע מפורט ומלא (שראש העיר לא היה מעורב בו), לאור רמת תפקודו הנמוכה ולאחר שנמצא נוהג ללא רישיון נהיגה תקף, לרבות בתקופה שבה הסיע את ראש העיר, תוך שהוא מסכן את חיים. העירייה סמוכה ובטוחה כי בתום ניהול ההליך, יקבע כי אין בטענותיו של התובע דבר וחצי דבר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully