בנט ינהיג את המדינה? "בחיים לא!"

קבוצת מיקוד מיוחדת הכוללת 19 צעירים מכל רחבי הארץ שיצביעו בפעם הראשונה, הגיעה לאולפן וואלה! חדשות והביעה את דעתה על יו"ר הבית היהודי. צפו בניתוח התוצאות המפתיעות

מערכת וואלה! חדשות
מערכת וואלה!

הפעם הראשונה שלי - קבוצת המיקוד של וואלה! חדשות: 19 צעירים מרחבי הארץ המצביעים לראשונה בבחירות, הגיעו לאולפן וואלה! וענו על שאלות בנושא. בעזרת שלטים מיוחדים הם הביעו את תחושותיהם על קטעי וידאו הקשורים לבחירות. מה הם חושבים על בנט ההיפסטר, אילו רגשות הוא מעורר בהם והאם יש לו סיכוי מול ראש הממשלה בנימין נתניהו? התשובות בהחלט מפתיעות.

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון הטבעי לכאב הברכיים קרוב מתמיד - עם החזר מקופ"ח

לכתבה המלאה
חברי קבוצת המיקוד (צילום: מערכת וואלה!, דיפולט)

הבוחרים הצעירים התבקשו להגדיר את בנט בקצרה. הרוחות באולפן סערו וגעשו והתגובות לכך נעו מכינויים כמו "האידיאליסט המושלם" ועד "מזעזע".

מה חושבים בקבוצת המיקוד על בנט ההיפסטר?

50-0 תגובה שלילית לסרטון, 100-50 תגובה חיובית (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

מיטשל ברק, מייסד מכון המחקר "כיוון", שערך את קבוצת המיקוד, סיפר על הממצאים. "בשאלה מי מתאים להיות ראש ממשלה, בנט זוכה לאפס הצבעות", סיפר. "עוד יותר מכך, כשהצבנו את בנט מול נתניהו, אפילו מחנה 'רק לא ביבי' העדיף לבחור בו ובלבד שלא ביו"ר הבית היהודי".

בתשובה לשאלה אם דעותיהם של המצביעים נוטות לחיוב או לשלילה באשר לבנט, השיב ברק כי ישנה התפלגות שווה: 37% בעלי דעה חיובית על שר הכלכלה, 37% בעלי דעה שלילית ו-26% השיבו "לא יודע".

(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

קבוצת מיקוד ממוחשבת היא כלי מחקר איכותני יעיל לזיהוי עמדות ותפישות בחברה, המאפשר לתרגם תחושות ומחשבות של חבריה לגרפים מתמטיים. בניגוד לסקר שהינו כלי סטטיסטי-כמותי שנועד לנבא תוצאות ומגמות בכלל האוכלוסייה, מטרתה העיקרית של קבוצת המיקוד היא לבחון רגשות ועמדות. חברי קבוצת המיקוד הם 19 צעירים בני 20-18, שמצביעים לראשונה בבחירות לכנסת ה-20, וכן אישה בשנות ה-40 לחייה שהצהירה כי תלך לראשונה אל הקלפי בבחירות 2015.

מדובר בקבוצה הטרוגנית מכל רחבי הארץ: מחציתה מגדירה את עצמה כמצביעי שמאל ומחציתה מצביעי ימין, והיא נחלקת כמעט שווה בשווה בין נשים וגברים. בין היתר היא כוללת דתיים, חילוניים, ערבים ונציגי דור שני לעולים. חברי הקבוצה נשאלו שאלות הנוגעות לבחירות והביעו את דעתם על סרטוני וידאו של המועמדים. ההצבעה באולפן נעשתה ביום שלישי, 27 בינואר, כחודש וחצי לפני הבחירות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully