מפקדים למען ביטחון ישראל: מי אנחנו?

מפקדים למען ביטחון ישראל
(צילום: דובר צה"ל)

פורום הגנרלים" (מפקדים למען ביטחון ישראל) היא תנועה לא מפלגתית של בכירי מערכת הביטחון בדימוס (צה"ל, שב"כ, המוסד ומשטרת ישראל), המבקשת לקדם יוזמה מדינית, על בסיס תפיסה מדינית-ביטחונית אזורית. התנועה הוקמה באוקטובר 2014, כיוזמה פרטית וספונטנית, של מספר קצינים בכירים במיל' אשר יצאו בקריאה לראש-הממשלה, בנימין נתניהו, להניע מו"מ מדיני-ביטחוני שיוביל לחיזוק בטחונה של ישראל ובהמשך להסדר מדיני.

"מפקדים למען ביטחון ישראל" מדברת בשמם של יותר מ-180 מפקדים בעלי ניסיון ביטחוני מצטבר של יותר מ-5,500 שנים, אשר כולם קובעים שמצבה הביטחוני של ישראל התדרדר גם במישור האסטרטגי וגם במישור הטקטי, גם מול חמאס, גם מול עצירת הגרעין האיראני וגם בברית האסטרטגית עם ארה"ב.

כאמור, יוזמה זו חפה מכל אינטרס אישי, פוליטי או עסקי ובאה מתוך דאגה לנעשה (או לא נעשה) במדינה ומתוך אחריות לעתיד המדינה, גורל ילדינו ונכדינו.

בשנים האחרונות חזרה ישראל עשרות שנים אחורה לתקופה שבה הייתה מבודדת מדינית ומוקצית בבירות רבות בעולם. יחד עם זאת, היום, באורח ייחודי, נוצרה במזרח התיכון הזדמנות פז להקמת ציר מדינות ערביות מתונות ופרגמטיות, שאינן רואות בישראל את האיום העיקרי. מדינות אלו מוכנות להיות צד לתהליך מדיני רציני.

אנו מאמינים שעל ממשלת ישראל ליזום מהלך אזורי לגיבוש הסדרים ביטחוניים – מדיניים עם מדינות ערב המתונות ועם הפלסטינים. הסדר אשר יתבסס על עקרון "שתי המדינות", עם הסדרים והתאמות המתבקשים מהצרכים הביטחוניים והדמוגרפיים של מדינת-ישראל.

אנו מאמינים שהסדרים אלו יעניקו לישראל גבולות מוכרים וסופיים, שיבטיחו לאורך שנים את ביטחון המדינה וימנעו את היווצרותה של מדינה דו-לאומית.

בתוקף ניסיוננו הביטחוני בכל זרועות מערכת-הביטחון, אנו קובעים נחרצות:

▪ בכוחו של צה"ל לתת מענה מצוין לכל אתגר ביטחוני, ועוצמתו מעניקה לממשלת ישראל את מלוא היכולת והגמישות להניע מהלך שכזה.

▪ הסדרים מדיניים-ביטחוניים עם העולם הערבי הם יעד לאומי-ביטחוני עליון.

▪ המציאות האזורית מאפשרת ומחייבת לקדם הסכם להסדר מדיני-ביטחוני אזורי במשולב עם קידום פתרונו של הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

▪ אסטרטגיה משולבת זו תעצים במידה ניכרת את התמורה שישראל תזכה בה.

העתיד כבר כאן

הבדיקה החכמה שמאתרת סיכון מוגבר ללקות בשבץ מוחי

בשיתוף שחל
לכתבה המלאה

למוד של תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל"

(תוכן שיווקי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully