וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מפקדים למען ביטחון ישראל לנתניהו: איפה הביטחון?

במסיבת עיתונאים מיוחדת שעכו חברי תנועת מפקדים למען ביטחון ישראל, מתחו בכירים לשעבר במערכת הביטחון ביקורת על ראש הממשלה וקראו לו לענות לשאלות הקשות

אין תמונה. צילום מסך, מערכת וואלה
שבתאי שביט/מערכת וואלה, צילום מסך

תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל" ערכה היום (ד') מסיבת עיתונאים מיוחדת, בה התייחסו המפקדים למתקפות עליהם מצד ראש הממשלה וקמפיין הבחירות שלו והציגו סקר מיוחד בו נחשף כי רוב מכריע בציבור תומך יותר בעמדת המפקדים כי הסדר ביטחוני מדיני יחזק את ביטחון ישראל מאשר בעמדת נתניהו אשר שולל כל התקדמות מדינית.

מייסד התנועה אלוף מיל' אמנון רשף ציין במסיבת העיתונאים כי "חברי התנועה חפים מכל אינטרס אישי. אנחנו לא מתמודדים לכנסת ולא עוסקים בפוליטיקה מפלגתית. אירועי הימים האחרונים ובעיקר ההשתלחות שלוחת הרסן של ראש הממשלה ואנשיו חייבה אותנו להגיע לכאן ולשאול את ראש הממשלה בנימין נתניהו – האם איבדת את הבושה?"

רשף ציין כי "אזרחי ישראל כולם שואלים היכן הביטחון שהבטחת. היכן חיסול חמאס שהבטחת. היכן סיכול הגרעין האיראני שהבטחת. היכן הברית עם ארה"ב שהרסת. והתגובה שלך ושל אנשיך היא לקרוא לטובי המפקדים של מדינת ישראל בוגדים?! לדרוש הסדר מדיני-ביטחוני זה שמאל? לדרוש שישראל תקבע את גבולותיה זה ציונות!"

בתנועה ציינו כי היא מורכבת "מדרג ביטחוני מקצועי עם אלפי שנות ניסיון מצטבר. כאשר אם נתניהו ידע להתהדר בכלכלנים לשעבר שאמרו עליו בעבר דברים טובים, מדוע כעת, התשובה שלו ל-200 מפקדים בכירים זה להפוך אותם לסכנה למדינה? החובה שלו זה להקשיב לנו".

"אל תתבלבל מר נתניהו" אמר רשף. "תקרא לי איך שאתה רוצה. אני לא מתכוון להתנצל על כך שנשארתי בחיים בכל הקרבות שלחמתי בהם. אני גאה במאבק שלי למען ביטחונה של מדינת ישראל. יש פה בשולחן אנשים שלחמו פנים מול פנים באויב או בקרבות טנקים בטווח של מטרים בודדים, שהובילו את כוחות הלוחמה בטרור של מדינת ישראל ואת השירותים החשאיים שלך. אז אדוני ראש הממשלה, עלבונות לא יכולים לפגוע בנו או להסיטנו מדרכנו. מה שהאויב לא הצליח לעשות, צוות הקמפיין שלך לא יצליח. אגב, אותו אויב חי עמנו היום בשלום!"

ראש המוסד לשעבר שבתי שביט פנה לנתניהו: "נתניהו. אתה ראש הפירמידה. אתה לא יכול לזרוק את האשמה על אחרים. לא אחרים אשמים בכישלון מול חמאס. לא אחרים אשמים בנושא הגרעין האיראני. לא אחרים הפכו את ארה"ב מבעלת ברית לאויב. אתה אוהב להשוות את עצמך לצ'רצ'יל, ובכן צ'רצ'יל היה זה שאמר שמנהיג הוא קודם כל אדם שמוכן לשאת בעול האחריות האישית שמגיע עם ההנהגה.

ואנו שואלים אותך? איפה האחריות שלך?! הגיע הזמן שתענה לשאלות הקשות או שלא תעמיד את עצמך לבחירה. תושבי ישראל מחכים. 6 ימים לפני הבחירות. ענה להם נתניהו! ענה להם למה שחררת 1,200 מחבלים אחרי ששנים הטפת נגד זה. ענה לתושבי עוטף עזה שמפחדים לחזור הביתה – איפה הביטחון האישי שהבטחת להם. ענה להם למה אפשרת למנהרות חמאס להגיע כמעט עד לגני ילדים? והכי חשוב ביבי, תענה לי, למה אחרי שירות של עשרות שנים במוסד בהם הייתי מוכן להקריב את חיי למען המדינה, אתה הופך אותי ל"בוגד", רק כי אני מנסה למנוע את המלחמה הבאה?"

תא"ל במיל' אשר לוי, זוכה עיטור המופת, פנה אף הוא לנתניהו ושאל: "הנה לקט ממה שאנשיך אמרו עלינו? לא מעודכנים, לשעברים, מסכנים את ישראל, בוגדים... אנחנו? לשאול למה הרסת את יחסי ארה"ב קשור לשאלה מתי סיימנו את השירות? לשאול מדוע חמאס מתחזק ובונה טילים חדשים מסכן את ביטחון ישראל? לשאול למה אתה חושב שנאום יוכל לעצור את האיראנים מסכן את ביטחון ישראל?"

"ביבי כנראה התבלבלת", המשיך לוי. "להסס מול חמאס מסכן את ביטחון ישראל. לאפשר לאיראנים לפתח פצצה גרעינית מסכן את ביטחון ישראל. לפגוע בברית האסטרטגית עם ארה"ב מסכן את ביטחון ישראל. להימנע מיצירת ברית עם מדינות ערב המתונות כנגד הגרעין האיראני – מסכן את ביטחון ישראל. לעשות הכל כדי לא להוביל לשום הסדר ביטחוני-מדיני מסכן את ביטחון ישראל. את כל זה ביבי – אתה עשית. אני אומר את זה בשמי ובשם כ-200 מהמפקדים הכי בכירים בתולדות מדינת ישראל. רמטכ"ל, ראשי מוסד, מפכ"לי משטרה, אלופים, תתי- אלופים, בכירי שב"כ ומוסד ..... כולנו לא יודעים? כולנו טיפשים? 200 מפקדים בכירים מסכנים את ביטחון המדינה או אתה והמדיניות שלך?"

מ"מ ראש השב"כ לשעבר אריה פלמן ציין ש"אנחנו כאן היום בכדי להתריע לפני המלחמה הבאה – שתבוא. וכש"צוק איתן" ב' יבוא – מה תגיד לחיילים בחזית? מה תגיד למשפחות בעורף? עוד נאומים? עוד איומים? עוד הסתה? עוד פלגנות? למה צריך בכלל "צוק איתן" ב' אם לא בגלל שנכשלת ב"צוק איתן" א'. ישראל חייבת שינוי כי אי אפשר לדבר רק על צבא מבלי לתרגם את ההישגים הצבאיים להישגים מדיניים. צה"ל יידע להגן על כל גבול שנקבע. הבעיה היא לא בצה"ל אלא בדרג המדיני שמפעיל אותו. מבחינתי להגיע לפה היום שווה לצו 8 למען ביטחון ישראל. פשוט ככה. אנחנו כאן בכדי לשאול את השאלות שנתניהו מסרב לענות עליהן. זו החובה שלנו לשאול את השאלות הקשות והחובה של נתניהו לענות עליהן".

תא"ל במיל' גיורא ענבר שאל את נתניהו: "מר נתניהו, נאומים ללא מעשים לא מביאים ביטחון. הצהרות ללא כיסוי לא מביאות בטחון. אם הבטחת, אז למה לא קיימת? אם אתה לא יכול אז שמישהו אחר יביא ביטחון. אם אתה לא רוצה, אז אתה בבעיה כי אנחנו לא נאפשר לך לא לתת לציבור ביטחון ואם אתה לא מסוגל – אם כשלת במשימה הבסיסית הזו של לספק ביטחון אמיתי מול חמאס ואיראן, אז שלפחות יהיה לך את היושר הפנימי להודות בכך. הציבור לא מסתפק עוד בדיבורים על ביטחון אלא דורש ורוצה ביטחון. הציבור חושב, מרגיש ויודע שאין לו מספיק ביטחון וכשהוא צריך לבחור למי להאמין – ל-200 מומחי ביטחון או לך, מר נתניהו – הוא מוציא לך כרטיס אדום. אני אחזור על דברי – הציבור לא מאמין שנתניהו הביא או יביא ביטחון. אני לא מתכוון לצד פוליטי מסוים אלא לרוב מהותי בציבור הישראלי. אז תענה לנו, למה שנצביע לך מר נתניהו אם כשלת בדבר הבסיסי ביותר שאותו הבטחת. ביטחון לאזרחי ישראל?"

לעמוד של תנועת "מפקדים למען ביטחון ישראל"

(תוכן שיווקי)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully