פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   כפי שפורסם בוואלה! NEWS: הפריימריז בבית היהודי יבוטלו

   הפריימריז במפלגה יבוטלו וזאת "בשל העלות המשמעותית וחשש מפגיע בטוהר הבחירות. היו"ר ייבחר על ידי מועצה ציבורית שתמנה 13 חברים והרכב הרשימה ייקבע על ידי מרכז המפלגה

   כפי שפורסם בוואלה! NEWS: הפריימריז בבית היהודי יבוטלו
   עריכה: תומר לוי

   כפי שפורסם בוואלה! NEWS, הבחירות המקדימות במפלגה שנועדו לקבוע את זהות היו"ר והרכבה בבחירות לכנסת ככל הנראה יבוטלו. זאת לפי המפלגה "בשל העלות המשמעותית של קיום בחירות מעין אלו" ובנוסף, בשל "חשש מפגיעה בטוהר הבחירות בשל העובדה שישנם מתפקדים רבים אשר תמכו ותומכים בחברי הסיעה שעזבו את המפלגה".

   במקום הבחירות המקדימות, תובא לאישור מרכז המפלגה הצעה לפיה יו"ר המפלגה ייבחר על ידי מועצה ציבורית, שתמנה 13 חברים, ותורכב מחברי הוועדה, אישי ציבור, נבחרי ציבור ונציגי מוסדות המפלגה ששליש מהם יהיו נשים. המועצה תוכל לבחור "בכל אדם בישראל" העומד בתנאים לכהן כחבר כנסת אף אם אינו חבר במפלגת הבית היהודי. מועמדי המפלגה ברשימה ייבחרו על ידי מרכז המפלגה, ויובטח בהן ייצוגן של הנשים כך שבעשיריה הראשונה יוצבו נשים במקומות 3,6,9 והחל מהמקום ה-10, אישה בכל חמישיה.

   בחירות 2019 - סיקור מיוחד בוואלה! NEWS:
   גורמים בתנועה: ח"כים מהעבודה פנו כדי לבחון חבירה ללבני
   "תנועה ממלכתית לישראל": יעלון הכריז על שם מפלגתו החדשה
   בנט ניסה לקרוץ למצביעי הבית היהודי - אבל הרבנים סירבו להגיע

   ח"כים מהבית היהודי בפגישה עם הרב דרוקמן לאחר הודעתם של נפתלי בנט ואיילת שקד על הקמת מפלגה חדשה, 29 בדצמבר 2018 (ללא שם)
   ח"כים מהבית היהודי עם הרב דרוקמן, לאחר הודעתם של בנט ושקד

   היות ובסוף רשימת הבית היהודי צפויה להתאחד עם רשימת האיחוד הלאומי, בפועל, צפויה על פי הסקרים רק אישה אחת להיכנס לכנסת מטעם המפלגה. אם לא תיבחר אישה למקום הראשון או השני ברשימה לכנסת, למועצה הציבורית תהיה סמכות לשריין את המקום השלישי כפי שבחרה ביו"ר המפלגה. את השינויים הללו צפויים להביא לאישור במרכז המפלגה בעוד כשבועיים.

   לאחר שהשרים נפתלי בנט ואיילת שקד הקימו את מפלגת הימין החדש, עלתה בשבוע שעבר האפשרות לבטל את הפריימריז במפלגה. חלק מהח"כים טענו כי המפלגה עלולה לספוג עלויות כספיות גבוהות במידה ויקיימו את הליך הבחירות המקדימות. הסיבה לכך, כך הציגו, היא כי בנט, שקד וח"כ שולי מועלם-רפאלי שהתפצלו מהסיעה, יקבלו לידיהם את מימון הבחירות בסכום של כמיליון וחצי שקלים לכל אחד, דבר שישאיר את המפלגה עם סכום זעום מול מספר המתמודדים הקטן בה. שיקול נוסף שעלה הוא לוח הזמנים הצפוף לקיום בחירות מקדימות.

   לו"ז בחירות 2019 (אתר רשמי)