פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   "מחפשים אחדות, לא קיצוניות": ראשי כחול לבן נפגשו עם פעילים באשדוד

   הארבעה ירדו לעיר הדרומית, ודיברו עם התושבים בעיקר על סוגיית הביטחון, שעלתה בשל ההסלמה האחרונה באזור הדרום. "יש לכם הזכות לביטחון מלא", אמר להם גנץ, "בין אם אתם צמודים לגדר או רחוקים ממנה"

   "מחפשים אחדות, לא קיצוניות": ראשי כחול לבן נפגשו עם פעילים באשדוד
   ללא קרדיט

   ראשי מפלגת "כחול לבן", בני גנץ, יאיר לפיד, משה יעלון וגבי אשכנזי, ביקרו היום (שישי) באשדוד, בה נפגשו עם אזרחים ובעיקר עם פעילי המפלגה מאזור הדרום. במהלך הביקור, ענו הארבעה לשאלות העיתונאים בנושאים שונים, זאת על רקע פרסום מצע המפלגה לפני מספר ימים.

   גנץ, שנשאל על "אירוע הזיכרון למחבלים", שלכאורה לקח בו חלק, ענה כי "אל תאמינו לשקרים. המועצה האזורית שער הנגב ארגנה קונצרט של תקווה ושל שלום, וישבו שם אנשים מכל הקיבוצים מכל המפלגות". גנץ אמר כי "היו גם כמה ערבים שרצו להזדהות עם התקווה לשלום ואזרחים שנפצעו בצוק איתן. זו לא אזכרה למחבלים ולא נעליים, אי אפשר לחיות עם השקרים האלו שיש להן תכלית אחת בלבד - לפלג, אנחנו מחברים ומאחדים ומאמינים שתקווה זה כוח פחד זה לא כוח".

   גנץ התייחס למקרי הטרור שאירעו בשבוע האחרון, ביניהם בלוני התבערה שהופרחו לכיוון יישובי העוטף, כמו גם לטענה מצד תושבי הדרום לאיבוד תחושת הביטחון. "יש לכם את הזכות לביטחון מלא. בין אם אתם צמודים לגדר או רחוקים מהגדר, אנחנו סומכים מאוד על צה"ל. יש פה שלושה רמטכ"לים, ואת יאיר שישב בקבינט הביטחוני מדיני - אנחנו יודעים מה הצבא יכול לעשות".

   בחירות 2019 - סיקור מיוחד בוואלה! NEWS
   כחול לבן פרסמה מצע, העבודה: "זו מפלגת ימין" | עדכוני הבחירות
   כבר לא בורחים מקטטות רחוב: משולש הרמטכ"לים נערך לדו-קרב האחרון
   כחול לבן מנצחת בתיכון בליך: "לא מחפשים לפגוע בול בתוצאות"

   יו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ וראשי כחול לבן בסיור באשדוד, 8 מרץ 2019 (עיבוד תמונה , יניר יגנה)
   ראשי המפלגה מדברים עם אזרחים, היום

   לדברי גנץ, את המצב הביטחוני יש לנהל בעזרת "מדיניות הגנה ותגובה מאוד נוקשה. נעשה כל פעולה אופרטיבית בכדי להבטיח את הביטחון שלכם. עם זאת, אנחנו צריכים להישאר בני אדם, ולהקפיד מאוד הומניטרית, כי כמו שיש ילדים בצד שלנו יש ילדים בצד שלהם שרעבים ללחם".

   גנץ ביקר בדבריו את העברת הכסף הקטארי לרצועת עזה על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר כי "אנחנו לא רוצים לקחת מזוודה של כסף להכניס אותה לשטח, ושהכסף ילך לאו שילך. יש דרכים מסודרות שבהם החמאס לא גוזר את כל הקופון - עזה לא הולכת לשום מקום, אך גם אנחנו".

   יו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ וראשי כחול לבן בסיור באשדוד, 8 מרץ 2019 (עיבוד תמונה , יניר יגנה)
   משוחחים עם תושבי הדרום. ביקור באשדוד של ראשי מפלגת כחול לבן, היום

   לפיד, מספר שתיים במפלגה, התייחס גם הוא להתחממות הביטחונית בעוטף עזה, ואמר כי כשכחול לבן תהיה בשלטון, "לא יהיה אירוע כמו האירוע האחרון, שיורים 500 טילים ופצמ"רים על אזרחים ישראלים וממשלת ישראל לא תעשה דבר עם זה".

   משה יעלון הוסיף בביקורת על הצהרות נתניהו ויו"ר ישראל ביתנו ושר הביטחון דאז אביגדור ליברמן, כי "לא תמצאו אצלנו סיסמאות כמו שממענו שזה יחסל את החמאס ואחר יחסל את הנייה". לדברי יעלון, גם עפיפון תבערה הוא הפרה, "והם ישלמו מחיר כבד, כמו שבצוק איתן הם שילמו מחיר כבד".

   גנץ: "אי אפשר לשלוט כל כך הרבה זמן"

   לשאלת תושב הדרום בדבר נתניהו וכתבי האישום, ענה גנץ כי "ביבי אדם טוב, אבל שאתה בשלטון כל כך הרבה זמן, אתה מאבד את כהות החושים שלך ולצערי גם יכול לאבד את היושרה שלך". גנץ אמר כי נתניהו אולי חף מפשע אבל אי אפשר להיות בשלטון כל כך הרבה זמן, "הוא בעצמו אמר שמי שיש לו כתב אישום לא יכול לנהל מדינה".

   יו"ר כחול לבן הצהיר כי המדינה במצב טוב, וכך גם הכלכלה שלה, "אבל צריך לפתח אותה לכדי ביטחון טוב. נתניהו היה צריך לנצל אותה לעשייה מדינית, אבל זה לא קרה - במקום לחבר אותה, הוא מפצל אותה".

   גנץ אמר לאזרח כי "אני לא מציע להפקיד את השלטון בידי אנשים שהדבר לא מתאים להם אבל זה מה שקורה כרגע - מה שמעניין אותם לפני כל דבר אחר זה הם. מה שאותי מעניין לפני כל דבר אחר זה אתה".

   גנץ התייחס למה שהתרחש בוועדת הבחירות לפני יומיים, בה נפסלה בל"ד מריצה בבחירות הקרובות, אך מנגד אישרה את מועמדותם של מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר ברשימת איחוד מפלגות הימין. "המטרה שלנו היא לשרת ולעבוד. אנחנו מחפשים אחדות, לא את הקיצוניות של הליכוד, עליו משתלטת כהנא. איתמר בן גביר בוועדה למינוי שופטים זה דבר לא נתפס, כהנא לא ינהל את המדינה משום שאנחנו חברה מתונה".

   יו"ר מפלגת כחול לבן בני גנץ וראשי כחול לבן בסיור באשדוד, 8 מרץ 2019 (עיבוד תמונה , יניר יגנה)
   "המטרה שלנו היא לשרת ולעבוד". ביקור ראשי מפלגת "כחול לבן" באשדוד, היום

   במסגרת הסיור שערכו במפלגת כחול לבן, מועמד מס' ארבע ברשימה, הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, ביקר בשוק רמלה יחד עם מועמד מספר חמש, אבי ניסנקורן. אשכנזי אמר לבעלי הדוכנים כי "אנחנו נהיה הממשלה של כל העם. באנו לאחד ואנחנו רוצים את כולכם איתנו. נגיע לכל המדינה עד הבחירות כדי לחבר את כולם".

   גבי אשכנזי , מועמד כחול לבן בביקור בשוק רמלה, 8 מרץ, 2019 (אתר רשמי , גדי ימפל)
   גבי אשכנזי בשוק רמלה, היום (צילום: גדי ימפל)
   גבי אשכנזי , מועמד כחול לבן בביקור בשוק רמלה, 8 מרץ, 2019 (אתר רשמי , גדי ימפל)
   גבי אשכנזי בשוק רמלה, היום (צילום: גדי ימפל)