פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   העליון יפרסם את החלטותיו על הבקשות לפסילת בן גביר, בן ארי וכסיף

   בית המשפט העליון צפוי לפרסם את החלטותיו בנוגע לבקשות לפסילת מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר מעוצמה יהודית, וכן בנוגע לעופר כסיף מחד"ש. העליון צפוי לפרסם גם את החלטתו בנוגע לערעור על החלטות ועדת הבחירות לאשר את התמודדות תע"ל-חד"ש ולפסול את רע"מ-בל"ד

   העליון יפרסם את החלטותיו על הבקשות לפסילת בן גביר, בן ארי וכסיף
   צילום: שלומי גבאי, עריכה: איתי עמרם

   בית המשפט העליון צפוי לפרסם היום (ראשון) את החלטותיו בנוגע לבקשות לפסול את המועמדים מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר מרשימת "עוצמה יהודית", וכן בנוגע לד"ר עופר כסיף, מרשימת חד"ש. השניים הראשונים אושרו על ידי ועדת הבחירות המרכזית, בעוד האחרון נפסל.

   בנוסף לכך, שופטי העליון צפויים לפרסם היום את החלטתם בנוגע לערעור על החלטות ועדת הבחירות לאשר את התמודדותה של רשימת תע"ל-חד"ש ולפסול את רשימת רע"מ-בל"ד.

   היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן המליצו לפסול את התמודדותו של בן ארי משום שסברו שהתבטאויותיו נמצאות "בגרעין הקשה" של הסתה לגזענות. השניים סברו כי יש לאשר את התמודדותם של שאר המועמדים והרשימות.

   בחירות 2019 - סיקור מיוחד בוואלה! NEWS
   מנדלבליט לעליון: יש לפסול את התמודדות מיכאל בן ארי בבחירות
   בג"ץ דן בפסילת עופר כסיף ובעתירה נגד חד"ש תע"ל
   בניגוד להמלצת היועמ"ש: נפסלה מועמדות עופר כסיף ורשימת בל"ד

   עו"ד איתמר בן גביר, ועו"ד איתמר מיכאל בן ארי במהלך דיון על פסילתו של השני בבג"ץ 14 במרץ 2019 (שלומי גבאי)
   בן גביר ובן ארי בבית המשפט העליון, ביום חמישי (צילום: שלומי גבאי)

   ביום חמישי האחרון, העליון דן בעתירה לפסול את בן ארי ובן גביר. השופט עוזי פוגלמן פנה לעו"ד יצחק בם, שמייצג את בן ארי, ואמר לו כי "נשף המסכות שלו נחשף".

   כמו כן, בדיון שנערך ביום רביעי ודן בפסילת עופר כסיף ובעתירה נגד חד"ש ותע"ל, נשיאת בית המשפט אסתר חיות אמרה שהדברים שיוחסו לכסיף, לפיהם "מפקדי חמאס היום יהיו גיבורי המדינה שתקום", חמורים מאוד ותהתה אם להסבר שסיפק כסיף, לפיו לא יתבטא כך אם ייבחר, יש משקל.

   דיון בבגץ - פסילת ד״ר עופר כסיף ממפלגת חד״ש, 13 במרץ 2019 (רוני כנפו)
   עופר כסיף בדיון בעליון, ביום רביעי (צילום: רוני כנפו)