יקי אדמקר

רב בכיר בש"ס נגד גנץ ולפיד: מנוולים, יש להם שנאה ליהדות

אלפי רבנים וראשי קהילות הגיעו לכנס הבחירות של המפלגה בבנייני האומה תחת הסיסמה: "יש אבא בשמיים, מצווה להצביע לש"ס". במהלך האירוע תקף חבר מועצת חכמי התורה, הרב בוארון, את ראשי כחול לבן. הוא קרא למצביעים להתנער מהאדישות ולא להפקיר את המפלגה

  • ש"ס
  • בחירות
צילום: קונטקט

מתקפה חריפה בכנס ש"ס נגד בני גנץ ויאיר לפיד - חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס הרב שמעון בעדני כינה הערב (שלישי) בכינוס את השניים ממפלגת כחול לבן "מנוולים". לדבריו, "אני מסתובב ואומר כל הזמן, עוד הפעם יעלו המנוולים האלה לפיד וזה, כמה סבלנו? מה יהיה מחר? לא רוצה להסביר בשכל, כל אחד מבין. יש להם שנאה ליהדות".

"אל תפקירו אותנו בין האנשים האלה. מה יהיה עם השבת? מה יהיה עם הישיבות? מה יהיה עם כל זה?", הוסיף בנאומו הרב בעדני. הוא דיבר על התקופה שבה המפלגות החרדיות ישבו באופוזיציה בזמן ממשלת בנט-לפיד ואמר כי "מספיק סבלנו פעם אחת ובכינו, לא רוצים לסבול עוד פעם. כל הכסף הקואליציוני שנקבל יש להקדיש את זה לחינוך".

בכנס הבחירות של ש"ס שמתקיים בבנייני האומה בירושלים משתתפים אלפי בני אדם, מרביתם רבני וראשי קהילות ברחבי הארץ.

בחירות 2019 - סיקור מיוחד בוואלה! NEWS
שקד באולפן וואלה! NEWS: אין שום תרחיש שבו גנץ יהיה ראש ממשלה
פייגלין: "החירות היא תנאי שיום אחד נבנה את בית המקדש"
נתניהו: "הנשיא יתן לגנץ להרכיב ממשלה"; ריבלין: "לא נפחד ממתקפות"

עוד באותו נושא

"בלי הפתעות": האריה של ש"ס מלקק את הפצעים שהותיר הטרול מטבריה

לכתבה המלאה
כנס ש"ס, הערב (צילום: אתר רשמי, יעקב כהן, ש"ס)

הרב ציון בוארון, שהיה נחשב אופוזיציה לש"ס במשך תקופה ארוכה, והודיע על תמיכה בה בבחירות הקרובות אמר כי הציבור אדיש. "עברנו הרבה מערכות בחירות, אבל לא ראיתי אדישות ואי אכפתיות בציבור כמו עכשיו". לדבריו, "דברים ברומו של עולם עומדים להכרעה בעוד מספר ימים". בוארון שהתמודד בעבר למשרת הרב הראשי הספרדי מול הרב הראשי יצחק יוסף הוסיף כי "מדברים על הפרדת דת מהמדינה, כבר אין מה להפריד. הפרידו את הכל הבעיה היא שהיום מפרידים את הדת מהעם. אסור להיות אדישים".

הרב דוד יוסף, חבר מועצת חכמי התורה ובנו של הרב עובדיה יוסף, אמר: "קראנו לא מזמן את הפרשה שבה נכתב 'זכור את אשר עשה לך עמלק', לא משווה חלילה שום יהודי לעמלק, לא רוצים לפגוע בשום יהודי, אבל רבותיי 'זכור את אשר עשה לך לפיד'. כמה כואב הלב להיזכר לפני שש שנים, מה הוא עשה לפיד חוץ מחוק הגיוס הידוע לשמצה? לפיד הוא איש אכזר. הוא גזר גזירות נוראות על ילדי ישראל, הוא לא רוצה שהחרדים יביאו הרבה ילדים לעולם אז הוא גזר לקצץ קצבאות ילדים".

"גם הפעם התחייבנו ללכת עם נתניהו, רק מקווים שהוא יילך איתנו", הוסיף הרב. "הסכנה של לפיד גדולה יותר, הפעם מדברים שהוא יהיה חלילה מפלגת שלטון". במהלך דבריו של הרב יוסף פעיל המפלגה קרא בצעקות "מוות ללפיד", והרב מחה בו.

כנס ש"ס, הערב (צילום: אתר רשמי, יעקב כהן, ש"ס)

בש"ס מיעטו במערכת הבחירות הנוכחית בקיום כנסים ואירועים פוליטיים, אך שבוע קודם הבחירות החליטו לקיים כנס ענק לטובת ראשי הקהילות החרדיות המזוהות עם המפלגה מתוך מטרה להגיע דרכם אל ציבור המצביעים. האירוע התקיים תחת המסר המרכזי של הקמפיין בשבוע האחרון לבחירות "יש אבא בשמיים, מצווה להצביע לש"ס".

(עדכון ראשון: 21:34)

כנס ש"ס, הערב (צילום: אתר רשמי, יעקב כהן, ש"ס)
כנס ש"ס, הערב (צילום: אתר רשמי, יעקב כהן, ש"ס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully