וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקר וואלה! NEWS: למרות הסערות - כחול לבן שומרת על כוחה

21.8.2019 / 14:45

ברקע הדיווחים על מתיחויות והדלפות, גנץ מתחזק במנדט לעומת הסקר הקודם, כך עולה בסקר של וואלה! NEWS ומכון "מדגם" בראשות מנו גבע. לנתניהו עדיין אין 61 מנדטים בגוש הימין-חרדים. ימינה בראשות שקד שומרת אף היא על יציבות למרות הפרסומים על תמיכה בחסינות לרה"מ

למרות הסערות הפנימיות והמתיחויות הבלתי פוסקות, כחול לבן שומרת על כוחה עם 30 מנדטים, ואף מתחזקת במנדט לעומת סקר קודם, אך עדיין רחוקה במנדט אחד מהליכוד שנשאר יציב בהובלה עם 31 מנדטים - כך עולה מסקר וואלה! NEWS ומכון מדגם בראשות מנו גבע. פחות מחודש לבחירות ב-17 בספטמבר, תמונת המנדטים אינה משתנה דרמטית ולבנימין נתניהו עדיין אין 61 מנדטים בגוש הימין-חרדים, אך ישראל ביתנו ואביגדור ליברמן נחלשים במנדט אחד לעומת הסקר הקודם ומקבלים תשעה לעומת עשרה לפני כשבועיים.

מהסקר עולה כי גם יו"ר ימינה, איילת שקד, לא נפגעה מהפרסום ב"הארץ" לפיו הועברו מסרים מטעמה לראש הממשלה בנימין נתניהו כי תתמוך בחסינות בתמורה לצירופה לליכוד. ימינה, כך לפי הסקר, יציבה עם 11 מנדטים בדיוק כמו בסקר קודם.

אם הבחירות היו מתקיימות היום, גוש הימין-חרדים היה עומד על 57 מנדטים: הליכוד עם 31, ימינה עם 11, יהדות התורה עם 8 וש"ס עם 7. שתי המפלגות הנוספות בימין - זהות של משה פייגלין ועוצמה יהודית - לא עוברות את אחוז החסימה אך עדיין זוכות לאחוז הצבעה שמעל 2% - זהות עם 2.8% ועוצמה יהודית עם 2.0% מה שמעמיד בסכנה מאות אלפי קולות של מצביעי ימין. מהצד השני, גוש המרכז-שמאל-ערבים עומד על 54 מנדטים: כחול לבן עם 30, הרשימה המשותפת עם 11, המחנה הדמוקרטי עם 7 והעבודה-גשר עם 6. ברקע החתימה על הסכם העודפים עם כחול לבן, ישראל ביתנו נחלשת במנדט אחד ל-9, אך ממשיכה להיות לשון מאזניים שמונעת הקמת ממשלת ימין ודורשת להקים אחרי הבחירות ממשלת אחדות עם הליכוד וכחול לבן.

עוד בוואלה!

"מעולם לא הסכמתי לתת גט, הכול שקר": הקלטות הבעל הסרבן נחשפות

לכתבה המלאה

מהסקר, שנערך בקרב 510 משיבים בפאנל אינטרנטי וטלפוני שהם מדגם מייצג של האוכלוסייה הישראלית עם טעות דגימה של 4.4%, עולה כי הפרסומים של השבוע האחרון בתקשורת על המתיחויות בכחול לבן וגם על מאמציה של שקד להשתלב בליכוד לא השפיעו מאוד על דעת הקהל. ברקע הפרסומים שיו"ר כחול לבן, בני גנץ, שכר חברת חקירות כדי להילחם בהדלפות ממטה המפלגה, הסקר בחן את מידת התמיכה בהמשך שיתוף הפעולה של חוסן לישראל, יש עתיד, ותלם אחרי הבחירות. המשיבים נשאלו אם לאור הפרסומים הם תומכים בפיצול המפלגה אחרי הבחירות. 38% מהמשיבים בציבור הכללי אמרו שכחול לבן צריכה להישאר מפלגה אחת, 26% סבורים שהיא צריכה להתפצל, ו-36% השיבו שאינם יודעים. בקרב מצביעי המפלגה ומי שמגדיר את עצמו כמרכז שמאל יש תמיכה גבוהה יותר בהמשך השותפות של המפלגה - 57% אמרו שהמפלגה צריכה להישאר מפלגה אחת אחרי הבחירות, ורק 12% אמרו שהיא צריכה להתפצל, ואילו 31% השיבו "לא יודע".

גם שקד עמדה בלב סערה תקשורתית משלה בשבוע האחרון בעקבות פרסום ב"הארץ" על המאמצים שלה להשתלב בליכוד לפני שהתאחדה חזרה עם נפתלי בנט וראשי הימין הדתי, ממנו עלה כי היא הציעה לתמוך בחסינות לראש הממשלה נתניהו בתמורה לצירופה לליכוד. מהסקר עולה כי ככלל, הציבור חלוק בנוגע לפרסום, וכ38% מהמשיבים אמרו שהם מאמינים לפרסום, בעוד 40% אמרו שהם אינם מאמינים לו. בתוך מחנה הבוחרים של שקד, לעומת זאת, היא זוכה לאמון גבוה יותר - 47% ממצביעי הימין אמרו כי הם אינם מאמינים לפרסום, ורק 34% אמרו שהם מאמינים. בתמונת מראה, מצביעי מרכז שמאל לא קנו את הכחשותיה של שקד ומהסקר עולה כי 50% מהם מאמינים להצעה שהוצעה לכאורה בשם שקד לראש הממשלה, ורק 31% לא מאמינים.

מזמין הסקר: וואלה! NEWS
עורך הסקר: מדגם ייעוץ ומחקר
מועד איסוף הנתונים: 20 באוגוסט 2019 ב-13:00 עד 21 באוגוסט 2019 ב-10:00
אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילי 18 ומעלה
מספר המתבקשים להשתתף: 3,630
מספר המשיבים בפועל: 510
טעות הדגימה המרבית: 4.4%+
שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות
שיטת הדגימה: דגימת שכבות
אופן ביצוע הסקר: טלפוני + אינטרנטי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully