רגב לוואלה! חדשות: "רוצה להיות שרת השיכון בממשלה הבאה"

המנצחת הגדולה בפריימריז בליכוד מאמינה ש"נתניהו יכבד את החלטת הבוחרים", לא יתעלם ממיקומה הגבוה ברשימה וימנה אותה לשרה. על מיעוט הנשים ברשימה והאכזבה של חוטובלי: "כואב לי עליה"

צילום: דוד קורן, יותם רונן, עריכה: קשת סידי

אפשר לאהוב את מירי רגב ואפשר לצחוק עליה, אבל דבר אחד בטוח - כבר זמן רב שאי אפשר להתעלם ממנה. אתמול (חמישי) היא קיבלה את הגושפנקא הרשמית לאהדה שלה היא זוכה בליכוד כשהפכה לאישה הראשונה במפלגה וזכתה למקום בחמישייה הראשונה ברשימה. בריאיון לוואלה! חדשות היא משיבה בפתיחות על פליטת הפה נגד נתניהו, מאמינה שתמונה לשרה ומכוונת למשרד השיכון: "הוא גם חברתי וגם לאומי".

"אני מתרגשת ומודה על התמיכה מאלפי האנשים שהשפיעו על כך שאהיה ממוקמת בצמרת הליכוד לקראת הבחירות הבאות", אמרה רגב בשיחה עמה בביתה שבראש העין.

בחירות 2015 || סיקור מיוחד בוואלה! חדשות
נתניהו יעשה הכול כדי למנוע מרגב תפקיד בממשלה
בכירים בליכוד: "ברוך שפטרנו מעונשו של פייגלין"
הרצוג ולבני על רשימת הליכוד: השמות שהביאו אותנו למצב הזה

עבדת קשה בשביל ההישג הזה.

"אני כל הזמן עובדת קשה, מהרגע שנבחרתי. הרבה מחברי הליכוד שכחו לעשות את זה", אמרה רגב בת ה-49, המכהנת כחברת כנסת בסך הכול מאז 2009, אחרי ששוחררה מצה"ל בדרגת תת-אלוף. "אני זוכרת מי שלח אותי לכנסת, אני זוכרת מה התפקיד שלי, ולכן הציבור שבחר בי מחזיר לי. הציבור אמר את דברו באופן חד משמעי: 'אני רוצה את מירי בחמישייה הראשונה, כדי שאשפיע למען החברה הישראלית ועם ישראל'".

טוב לדעת (מקודם)

שיטת השחייה שתשנה את חייכם (ותעשה אתכם חטובים)

לכתבה המלאה
"אני זוכרת מי שלח אותי לכנסת". ח"כ רגב (צילום: ראובן קסטרו)

למרות רצון בוחרי הליכוד לראות אותך בתפקיד שרה, יש מי שמגדיר את זה כאסון לנתניהו.

"לא שמעתי את זה, ולא שמעתי את נתניהו אומר דבר כזה. אני מאמינה שראש הממשלה יכבד את החלטת הבוחרים. לא לחינם הוא מתעקש בכל פעם מחדש שהליכוד ילך לפריימריז, כי הוא מבין את חשיבות הדמוקרטיה ואת החשיבות של ללכת לבחירות ולשמוע את עמדת הבוחרים. אני מאמינה שבסופו של יום, ברגע שנתניהו יהיה ראש הממשלה הבא, הוא ימנה אותי לשרה. כרגע לא צריך להתעסק בתפקידים ולא במינויים, אלא להתעסק בלהביא את הליכוד גדול וחזק לממשלה הבאה בראשותו של נתניהו".

אם וכאשר נתניהו יקים את הממשלה הבאה ויחליט למנות את גילה גמליאל לשרה במקומך, ודאי לא תעברי על כך בשתיקה.

"כשנגיע לגשר, נחצה אותו. אני מאמינה שראש הממשלה ימנה אותי לשרה".

לאיזה משרד את מכוונת?

"הייתי רוצה לעסוק בתפקידים חברתיים מן הסתם, נושאי תעשייה ומסחר, נושאי תעסוקה, צמצום פערים חברתיים, שיכון ובינוי, בניית הארץ הזאת".

ובכל זאת, משרד ספציפי.

"אני מאוד הייתי רוצה להיות שרת השיכון והבינוי. אני חושבת שזה תפקיד חברתי מהמעלה הראשונה. תפקיד לאומי. גם בונים את הארץ, גם בונים דירות לזוגות צעירים וגם נותנים מענה לשכונות מצוקה - אותו שיקום שכונות שבגין התחיל עמו. לשנות אותן לשכונות יוקרה, שכולם ירוויחו מזה, ובראש ובראשונה, האזרחים שגרים שם".

"אני מאמינה שראש הממשלה ימנה אותי לשרה". נתניהו מצביע בפריימריז, שלשום (צילום: טלי מאייר )

למרות האמונה שלך בנתניהו, גם הוא יתקשה לשכוח את האמירה שלך: "אם נתניהו לא ימנה אותי לשרה, אעשה הפיכה".

"אמרתי משפט מחויך, בחצי קריצה, אז אמרתי. אני מאמינה שראש הממשלה יכבד את רצון בוחריו וימנה אותי לשרה".

כשנשאלה על מיקומה במחנה היריב לנתניהו, שעליו נמנה בין היתר שר הפנים הפורש גדעון סער, התחמקה רגב והבהירה פעם נוספת כי "חברי הליכוד אמרו את דברם - מירי רגב בחמישייה המובילה".

שתי נשים בלבד נמצאות ב-20 המקומות הראשונים בליכוד, כך לא נראית מפלגה שמקדמת נשים.

"אני לא חושבת שהיא לא מקדמת נשים. זו הייתה הצבעה, וזה רצון הבוחרים והבוחרות. אין ספק שצריכים לעשות הכל כדי שיהיו יותר נשים בפוליטיקה".

איך הגבת לאכזבה של פייגלין וחוטבלי, שלא דורגו במקומות ריאליים?

"חבל לי על כך שחוטובלי לא ברשימה, היא הייתה חברת כנסת טובה. חבל לי גם על פייגלין ועל חיים כץ, רציתי שיהיה במקום גבוה יותר. הוא ח"כ חברתי, ונכון שכך יהיה".

(עדכון ראשון: 23:28)

לפניות לכתבת דנה ירקצי: danayark@walla.co.il

עם המצביעים ביום הבחירות בליכוד (צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully