פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נתניהו תוקף את מנדלבליט: עיתוי הריאיון הוא "חסר תקדים"

   את הדברים צייץ ראש הממשלה בחשבון הטוויטר שלו, זאת בתגובה לראיון שקיים היועץ המשפטי לממשלה, בו אמר כי כל חייו המקצועיים "הובילו אותי לרגע הזה". נתניהו השיב כי תזמון הריאיון "מעלה סימני שאלה קשים" וטען כי המשטרה תפרה לו תיקים

   נתניהו תוקף את מנדלבליט: עיתוי הריאיון הוא "חסר תקדים"
   עמוד הפייסבוק של בנימין נתניהו

   ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף אמש (שבת) את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, על דברים שאמר בראיון לחדשות ערוץ 12, "הבחירה לשתף פעולה עם תוכנית כזאת, בעיתוי כזה, היא חסרת תקדים בתולדות המשפט הישראלי ומעלה סימני שאלה קשים. יש לי דברים חמורים לומר על מה שראינו הערב ואומר אותם כשאחזור מהמסע המדיני לצ'אד". אותו "עיתוי" מתייחס להחלטת מנדלבליט האם להעמיד לדין את נתניהו, אותה יפרסם בימים הקרובים.

   בראיון אמר מנדבליט כי "התיקים האלה חשובים לי. הם חשובים למערכת והם חשובים למדינת ישראל. אין כאן יועץ או פרקליט מדינה, כולנו יחד נפעל עד שנגיע להחלטה. עליכם אני נסמך, עליכם אני סומך". היועמ"ש הוסיף כי "כל חיי המקצועיים הובילו אותי לרגע הזה, וכל הקריירה המקצועית שלי תימדד על פי ההחלטה הזאת".

   לקריאה נוספת:
   היועמ"ש ייפגש עם פרקליטי נתניהו לדון בהחלטה על הגשת כתב אישום
   הרחק מהצרות של מנדלבליט: נתניהו יוצא לביקור היסטורי בצ'אד
   להתחבר לשלטון - או להחליף אותו: הדילמה של השתקן בני גנץ

   תמונת דיפלוט (מערכת וואלה! NEWS , וואלה)
   "סימני שאלה קשים". מנדלבליט ונתניהו

   בתגובה, תקף אותו נתניהו בחשבון הטוויטר, "אפילו כתב 'הארץ' נאלץ להודות שנערך כאן מסע צייד. מתברר שבמשך שנה המשטרה לא חקרה עבירות, אלא חיפשה עבירות נגדי. קוראים לזה 'תפירת תיקים'. תוכנית כזאת שמשודרת ערב החלטה שהיועמ"ש אמור לקבל בענייני, מטרידה עוד יותר מהראיון המביך של אלשיך בתוכנית 'עובדה', ערב פרסום המלצות המשטרה".

   הדברים נכתבו על רקע פרסום הסרטון של נתניהו אמש, בו הוא הוא תוקף את כלי התקשורת על כך שהם רודפים, לדבריו, את מנדלבליט. "שלוש שנים השמאל והתקשורת רודפים את היועמ"ש שיגיש כתב אישום בכל מחיר. במכולת, ברחוב בבית הכנסת. האם הם יצליחו?".

   ראש הממשלה בנימין נתניהו עם מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט, 2015 (AP)
   "עיתוי הריאיון הוא חסר תקדים בתולדות המשפט הישראלי", נתניהו תוקף את מנדלבליט (צילום: אי-פי)

   ביום שישי הוצב שלט חוצות גדול עליו מוצגות תמונותיהם של העיתונאים רביב דרוקר, גיא פלג, אמנון
   אברמוביץ' ובן כספית תחת הכיתוב "הם לא יחליטו" במחלף גלילות בנתיבי איילון. כמו כן, ביום חמישי האחרון נפתח עמוד פייסבוק תחת אותו השם, בו נכתב: "את זה לא אנחנו אמרנו. כבר שנים שהתקשורת מנסה לטפטף לנו באופן שיטתי מסרים של שנאה, נגד נתניהו. אבל הם לא יחליטו".

   מחר תיערך פגישתם המתוכננת של מנדלבליט עם פרקליטי נתניהו, בעניין בקשתם להימנע מקבלת החלטה על הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה לפני הבחירות. בלשכה הדגישו כי "הפגישה תעסוק בסוגיה זו - ובה בלבד". בפגישה צפויים לייצג את נתניהו עורכי הדין תל צור ועמית חדד.

   (עדכון ראשון: 00:34)

   שלט "הם לא יחליטו" שהוצב בגלילות (הארץ , תומר אפלבאום, "הארץ")
   שלט החוצות (צילום: תומר אפלבאום, "הארץ")