"הצבעה בבחירות - שפיכות דמים": ה"עצרת" של ילדי חסידות סאטמר

ילדי תלמוד תורה של החסידות האנטי ציונית בבני ברק קיימו אירוע מחאה נגד ההשתתפות בבחירות, כחלק ממסורת ארוכת שנים של החסידות. הילדים התעטפו בשקים ונשאו שלטים: "המשתתף בבחירות - לוקח חלק בעבודה זרה וגילוי עריות"

קרדיט: משה גולדשטיין – בחדרי חרדים

פעילות לילדים - עצרת מחאה נגד הבחירות לכנסת: ילדי תלמוד תורה של חסידות סאטמר הקיצונית בבני ברק קיימו היום (רביעי) "עצרת מחאה אדירה" נגד ההשתתפות בבחירות לכנסת, זאת כחלק ממסורת ארוכת שנים של החסידות האנטי ציונית לא להשתתף בבחירות בישראל.

הילדים התעטפו בשק כאות לאבל תוך שהם נושאים שלטים עם סיסמאות כמו "תורתנו הקדושה אוסרת להשתתף בבחירות הטמאות" וכן "המשתתף בבחירות לוקח שותפות בעבודה זרה, גילוי עריות ושפיכות דמים". במהלך הפעילות הם שמעו נאומים שכללו הסברים נגד ההשתתפות בבחירות.

בחירות 2019 - סיקור מיוחד בוואלה! NEWS
מתחזקים בפייסבוק: יהדות התורה משתכללת, ויש כבר מתנגדים
גבאי לוואלה! NEWS: "היו אנשים במפלגה שטוב שימצאו קריירה אחרת"
בניגוד לעמדת היועמ"ש: אושרה התמודדות מיכאל בן ארי בבחירות

טוב לדעת (מקודם)

שיטת השחייה שתשנה את חייכם (ותעשה אתכם חטובים)

לכתבה המלאה
"תורתנו הקדושה אוסרת להשתתף בבחירות הטמאות". הילדים בפעילות בבני ברק, היום (צילום: אתר רשמי, משה גולדשטיין - בחדרי חרדים)
הפעילות בבני ברק, היום (צילום: אתר רשמי, משה גולדשטיין - בחדרי חרדים)

סאטמר היא בין החסידויות הגדולות בעולם, קיצונית מאד ואינה מקובלת על המיינסטרים החרדי. מרכזה בארצות הברית והיא מזוהה קודם כל עם הרעיון האנטי ציוני. את הרעיון ניסח האדמו"ר המנוח, רבי יואל טייטלבוים, הבולט בין ראשי השושלת ההונגרית, שהוברח מהשואה באירופה בסיוע הציונים, אך השתקע בארה"ב ושלל כל ימיו את הציונות בלהט דתי.

בשנים האחרונות התפצלה החסידות לשתי חצרות שבראשן עומדים שני אחים. חרף חילוקי הדעות בין השניים, כל החסידים מאמינים ברעיונות כי "הקמתה של מדינת ישראל הוא אסון" ו"השלטון הציוני הוא אויב".

הפעילות לילדים בבני ברק (צילום: אתר רשמי, משה גולדשטיין - בחדרי חרדים)
הציעו תשלום מאה דולר לכל אזרח שלא יצביע. בני ברק, היום (צילום: אתר רשמי, משה גולדשטיין - בחדרי חרדים)

בבחירות הקודמות, חסידות סאטמר נקטה ביוזמות נוספות נגד הבחירות בישראל, ואחד מפלגיה הציע לשלם מאה דולר לכל ישראלי שיפקיד ביום הבחירות את מסמכי הזיהוי שלו ויתחייב שלא להצביע. גורמים בחסידות הצהירו כי בכוונתם למנוע מכמה שיותר אזרחים ישראליים להצביע ביום הבחירות.

בני ברק, היום (צילום: אתר רשמי, משה גולדשטיין - בחדרי חרדים)
בני ברק, היום (צילום: אתר רשמי, משה גולדשטיין - בחדרי חרדים)
בני ברק, היום (צילום: אתר רשמי, משה גולדשטיין - בחדרי חרדים)
בני ברק, היום (צילום: אתר רשמי, משה גולדשטיין - בחדרי חרדים)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully