וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נתניהו קורא לאחדות עם גנץ: "העם מצפה שנגלה אחריות"

לאחר פרסום תוצאות האמת החלקיות, מהן עולה כי אין רוב לאף אחד מהגושים, קרא רה"מ ליו"ר כחול לבן להיפגש עוד היום. "העם מצפה מאיתנו שנגלה אחריות ושנפעל לשיתוף פעולה". לשכת רה"מ פנתה ללשכת גנץ לתיאום פגישה בארבע עיניים עוד היום. כחול לבן: "סתם רעש תקשורתי"

צילום: מתוך הטוויטר של תאגיד כאן 11, עריכה: שאול אדם

נתניהו קרא לאחדות עם גנץ - כל הפרטים

  • "אין ברירה אלא להקים ממשלת אחדות רחבה ככל האפשר"
  • "בני, בוא ניפגש היום כדי להניע את המהלך הזה שהוא צו השעה"
  • כחול לבן: "נתניהו סתם עושה רעש תקשורתי"
  • שקד: קוראת לגנץ להיענות למו"מ ולהימנע מבחירות

ראש הממשלה בנימין נתניהו קרא היום (חמישי) להקמת ממשלת אחדות רחבה יחד עם יו"ר כחול לבן בני גנץ. "במהלך הבחירות קראתי להקמת ממשלת ימין, אבל לצערי תוצאות הבחירות מראות שהדבר לא אפשרי", אמר נתניהו. "לכן אין ברירה אלא להקים ממשלת אחדות רחבה, רחבה ככל האפשר, שמורכבת מכל אותם גורמים שמדינת ישראל יקרה להם".

"עכשיו אני קורא לך, ח"כ בני גנץ: בני, עלינו להקים ממשלת אחדות רחבה עוד היום. העם מצפה מאיתנו, משנינו, שנגלה אחריות ושנפעל לשיתוף פעולה", הוסיף. "לכן אני קורא לך - בני, בוא ניפגש היום, בכל שעה, בכל עת, כדי להניע את המהלך הזה שהוא צו השעה. אסור לנו ואין שום סיבה להגיע לבחירות שלישיות - אני נגד זה. צו השעה - ממשלת אחדות רחבה, עוד היום". לשכת ראש הממשלה פנתה ללשכת גנץ לתיאום פגישה בארבע עיניים עוד היום. במקביל, השניים צפויים להשתתף בעוד שעה קלה באזכרה השנתית לזכרו של הנשיא לשעבר שמעון פרס.

גורמים בכחול לבן מסרו בתגובה כי "נתניהו סתם עושה רעש תקשורתי. נמתין לתוצאות הספירה הסופית של הקלפיות ואז נפתח במשא ומתן להקמת ממשלת אחדות בראשותנו".

נתניהו מנסה להפעיל לחץ על גנץ להצטרף לממשלת אחדות, אך בה בעת החיבור שלו אתמול לבלוק הימין-חרדים מסנדל את גנץ, שאמר במהלך הקמפיין שיפעל להקמת ממשלת אחדות חילונית. הקריאה לגנץ להצטרף לממשלת אחדות עם גוש הימין-חרדים עשויה גם ללחוץ אותו להיפרד מיש עתיד ומיאיר לפיד, שכן הסיעות החרדיות פוסלות ישיבה עם לפיד בממשלה.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ במהלך טקס השבעת הכנסת, 30 באפריל 2019. ראובן קסטרו
"בני, בוא ניפגש היום". נתניהו וגנץ/ראובן קסטרו

יו"ר ימינה איילת שקד קראה לגנץ להיכנס למו"מ עם בלוק הימין ולהימנע מבחירות. נפתלי בנט, מראשי ימינה, קרא אף הוא לגנץ להיענות לקריאתו של ראש הממשלה. "גנץ צריך להיענות מיד ולהפסיק עם החרם המטופש הזה. יש מדינה לנהל", צייץ בנט בחשבון הטוויטר שלו. לדבריו, "יש להקים ממשלת אחדות לאומית בראשות נתניהו שאליה מוזמן כל מי שמאמין בישראל יהודית ודמוקרטית. אף אחד לא פוסל אף אחד. לא פוסלים את החרדים, את לפיד ובטח לא את נתניהו. העם הכריע אחדות; העם רוצה ממשלה שתקום ותחזור לנהל את הכלכלה, החינוך והביטחון. כולם יצטרכו להתפשר".

גם שר החינוך רפי פרץ הצטרף לקריאות להקמת ממשלת אחדות. פרץ צייץ בטוויטר כי "כפי שהצהרתי בנאומי מיד אחרי הבחירות, החברה הישראלית פצועה מהבחירות האחרונות וצריכה להתאחד כדי להבריא את השסעים. אסור להביא לבחירות נוספות. בני, אני מכיר אותך שנים. אני יודע שיש לך אחריות לאומית לאיחוי הקרעים. בוא עוד היום לממשלת אחדות עם כל השותפות המאמינות במדינה יהודית ודמוקרטית בראשותו של נתניהו. סומך עליך שלא תתן לנו להיגרר לבחירות נוספות".

השרה מירי רגב אמרה אף היא: "בני זה לא הזמן לפסילות וחרמות. זה הרגע לשים את האגו בצד. פסילתו של נתניהו והשותפים הקואליציוניים שלנו, כמוה כפסילה של חצי עם. זהו מעשה לא דמוקרטי מצידך. בוא תעשה מעשה , תגלה אחריות לאומית ותענה לקריאתו של ראש הממשלה נתניהו אל תגרור אותנו לבחירות בפעם השלישית ונעבוד יחד למען עתידה של מדינת ישראל".

עוד בוואלה!

בתום ספירת המעטפות הכפולות: יתרון קל לכחול לבן, שוויון בין הגושים

לכתבה המלאה
יום הבוחר- בחירות מועד ב' יצאו לדרך ברחבי הארץ, נפתלי בנט מצביע ברעננה  17 בספטמבר 2019. דוברות ימינה, אתר רשמי
"גנץ צריך להיענות מיד ולהפסיק עם החרם המטופש הזה". בנט, השבוע/אתר רשמי, דוברות ימינה

מנגד, בשמאל קראו ליו"ר כחול לבן לסרב להצעתו של נתניהו. ח"כ תמר זנדברג (המחנה הדמוקרטי) אמרה כי "גנץ, זה לא אחדות, זה ימין. אל תתן יד לאותה ממשלה שכולנו ניסינו להחליף. במקום פגישה עם ביבי וגוש הימין תתחיל לעבוד על הקמת גוש אלטרנטיבי".

בתוך כך, השליח האמריקני למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט צפוי להגיע היום לישראל ולהיפגש עם נתניהו ובני גנץ. בפגישות גרינבלט צפוי לדון בהיתכנות לפרסום תכנית השלום האמריקנית בזמן הקרוב בהתחשב בנסיבות הפוליטיות. זאת לאחר שבמהלך הקמפיין נתניהו אמר כמה פעמים כי עסקת המאה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ תפורסם מיד אחרי הבחירות.

במהלך הקמפיין, הממשל האמריקני הקפיד מאוד לא לכבד את גנץ בפגישות רשמיות ולהיפגש רק עם נתניהו, אך כעת נראה כי יש שינוי גישה. גרינבלט צפוי לעזוב את תפקידו בקרוב אך ימשיך ככל הנראה עד לפרסום התוכנית אם היא תפורסם.

מפלגות הימין: ננהל מו"מ קואליציוני במשותף

במקביל, ראשי מפלגות הימין חתמו הבוקר על מסמך, לפיו מועמדם לראשות הממשלה הוא נתניהו. עוד נכתב כי ינהלו מו"מ קואליציוני במשותף ואף מפלגה לא תיכנס לשום ממשלה מבלי כל יתר המפלגות. עם זאת, החזית שנתניהו גיבש בימין וההסכמות על ניהול מו"מ משותף יחד עם ההצעה לגנץ להצטרף לממשלת אחדות תחייב את גנץ לחזור בו מהתחייבויות קמפיין שלו שלא לשבת עם החרדים ועם רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ'.

אחד מראשי המפלגות בימין אמר לוואלה! NEWS כי "הבלוק הזה מאפשר לנתניהו ללכת לנשיא, לקבל מנדט להרכיב ממשלה. למה שנאפשר את זה אם בסוף ישנה אפשרות שתובא תכנית המאה של טראמפ, לגנץ יהיה תירוץ ללכת עם נתניהו ואנחנו נזרק החוצה? רוצים לקבוע קווים כללים כדי לנסות למנוע את זה. התחייבות בעל פה אינה מספיקה". בתוך בלוק הימין מתנהלות שיחות בין ראשי המפלגות, ובין היתר הציע יו"ר סמוטריץ' להקים בלוק עם ראשי ש"ס ויהדות התורה לטובת התקופה הקרובה.

אתמול התחייבו ראשי הסיעות על בלוק אחד בהובלתו של נתניהו, שיפעל לכינונה של הממשלה הבאה. כמו כן, החליטו להקים צוות משא ומתן משותף שינהל בשם כל 55 המנדטים של הגוש את המשא ומתן הקואליציוני.

(עדכון ראשון: 10:21)

ראשי מפלגות הימין חתמו על מסמך: מועמדנו לראשות הממשלה הוא בנימין נתניהו, ננהל מו״מ קואליציוני במשותף, אף מפלגה לא תיכנס לשום ממשלה מבלי כל יתר המפלגות, 19 בספטמבר 2019. צילום מסך
ראשי מפלגות הימין חתמו על מסמך: מועמדנו לראשות הממשלה הוא בנימין נתניהו, ננהל מו״מ קואליציוני במשותף, אף מפלגה לא תיכנס לשום ממשלה מבלי כל יתר המפלגות, 19 בספטמבר 2019/צילום מסך

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully