פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   סקר בחירות: השמאל מאבד שני מנדטים אחרי איחוד העבודה-גשר ומרצ

   לפי סקר שפורסם בחדשות 12, אם הבחירות היו מתקיימות היום הרשימה בראשות פרץ יורדת ל-9 מנדטים. גוש המרכז-שמאל מוביל במנדט על גוש הימין, אך שניהם לא מצליחים להגיע ל-61. ברקע החלטת הימין החדש לרוץ באופן עצמאי, רשימה ימנית מאוחדת הייתה זוכה ל-10 מנדטים

   סקר בחירות: השמאל מאבד שני מנדטים אחרי איחוד העבודה-גשר ומרצ
   עריכה: אסך דרורי

   לאחר האיחוד בין העבודה-גשר ומרצ, השמאל מאבד שני מנדטים - כך עלה הערב (שני) מסקר שפורסם בחדשות 12. עוד הוצג כי גוש המרכז-שמאל מוביל במנדט על גוש הימין, אולם שני הגושים לא מצליחים להגיע ל-61 מנדטים. בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ עם שוויון של 39%.

   אם הבחירות היו מתקיימות היום והמפלגות מימין לליכוד, למעט הימין החדש, היו רצות ברשימה משותפת כחול לבן זוכה ל-34 מנדטים. הליכוד מגיעה ל-31 מנדטים, אחרי הרשימה המאוחדת עם 13 והעבודה-גשר ומרצ עם 9 מנדטים. ש"ס נותרת עם 8 מנדטים, יהדות התורה - 7, ישראל ביתנו - 7, הימין החדש - 6 ואיחוד מפלגות הימין - 5.

   עמיר פרץ וניצן הורוביץ במהלך מסיבת העיתונאים של מפלגת עבודה- גשר' בבית העיתונאים, ת״א 13 בינואר 2019 (ראובן קסטרו)
   ירידה של שני מנדטים. הורוביץ ופרץ, היום (צילום: ראובן קסטרו)

   ברקע ההודעה כי הימין החדש תרוץ באופן עצמאי בבחירות, אם כלל המפלגות מימין לליכוד יתאחדו כחול לבן נותרת המפלגה הגדולה ללא שינוי ואילו הליכוד עולה במנדט אחד ל-32. הרשימה המשותפת עדיין עם 13 מנדטים ומפלגות הימין זוכות יחד ל-10 מנדטים. העבודה-גשר ומרצ - 9, ש"ס - 8, יהדות התורה - 7 וישראל ביתנו -7.

   אינפו לו"ז בחירות לכנסת ה-23 (אתר רשמי)