טל שלו

גוש הולך ומתרחק? גנץ "החליט אסטרטגית שהוא לא רוצה איחוד עם לפיד"

גורמים המעורים במגעים בין "חוסן לישראל" ו"יש עתיד" הסבירו כי במפלגתו של הרמטכ"ל לשעבר סבורים שחיבור מעין זה לא יהיה גדול מסך חלקיו. על הכוונת: אורלי לוי-אבקסיס

צילום: אבי כהן, עריכה: תומר לוי

כעשרה ימים לפני המועד הסופי לסגירת הרשימות לכנסת, פרק הזמן לאיחודים ושילובים פוליטיים נכנס לישורת האחרונה, אך האפשרות לחיבור בין מפלגת "חוסן לישראל" של בני גנץ ו"יש עתיד" של יאיר לפיד הולכת ומתרחקת.

על פי גורמים המעורים במגעים, גנץ "החליט אסטרטגית שהוא לא רוצה איחוד עם לפיד". הם הסבירו כי ב"חוסן לישראל" סבורים שאיחוד בין המפלגות לא יהיה גדול מסך חלקיו, ולכן הם מעדיפים לרוץ בנפרד, ופועלים כעת בעיקר לקידום חיבור עם מפלגת גשר של ח"כ אורלי לוי-אבקסיס. ברוב הסקרים האחרונים, כולל בסקר וואלה! NEWS האחרון, מפלגתה החדשה של לוי-אבקסיס אינה עוברת את אחוז החסימה, ולכן, על פי אותה סברה, הדרך למהלך צפויה להיות קלה יותר.

ב"חוסן לישראל" לא הגיבו לדברים, אך גם כך, ההערכה במערכת הפוליטית צופה מיזוגים רק ממש לפני סגירת הרשימות, ולכן בימים הקרובים עשויים שחקנים רבים לחדד עמדות פומביות כחלק מהמשא ומתן המתנהל מאחורי הקלעים.

בחירות 2019 - סיקור מיוחד בוואלה! NEWS:
3,000 שקלים בלבד, ואלי ישי על הקו
הנבחרת של גנץ נחשפה, ומסתבר שהיא "בית חדש לימין הממלכתי"

הטורף ביבי

שיא מנדטים לליכוד, כוכבית מבהילה לנתניהו

לכתבה המלאה
משא ומתן מאחורי הקלעים? גנץ (צילום: ראובן קסטרו)

מוקדם יותר היום, תקף ח"כ מאיר כהן ("יש עתיד") בחריפות את משה (בוגי) יעלון, מספר 2 ב"חוסן לישראל", ואמר שהוא "עשה מסע שופינג של פולטיקאי דרגה ח' מביך אצל כל המפלגות, כולל לאחרונה מול 'יש עתיד'". באירוע שבתרבות בבאר שבע, הוסיף כהן כי אם יעלון "היה מקבל כל מה שהוא שרוצה, הוא היה הולך אחרי יאיר לפיד לכל מקום. ברגע שאמרנו לו 'לא' הוא תוקף את לפיד. שיתבייש לו".

מ"חוסן לישראל-תל"ם" נמסר בתגובה כי "חבל שיש כאלה ב'יש עתיד' שנלחצים ומפיצים כזבים. יעלון לא ביקש להצטרף ל'יש עתיד', השיח עסק אך ורק בבחינת אפשרות לחיבורים בין מפלגות".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully