לוי-אבקסיס מפוצצת את המגעים עם גנץ: "מנוהל על ידי אחרים"

יו"ר מפלגת גשר הודיעה כי תתמודד עצמאית בבחירות ולא תחבור למפלגת חוסן לישראל. בהודעה חריפה האשימה את גנץ בחוסר ניסיון, ניהול על ידי אחרים, והתנהגות מוזרה: "אינני לוקחת חלק בהטעיית הציבור". במקביל, מתנהל מו"מ קדחתני על איחוד בין יש עתיד לחוסן ישראל

צילום: מפלגת גשר

יממה להגשת הרשימות לבחירות | כל העדכונים:

- יו"ר מפלגת "גשר" ח"כ אורלי לוי אבקסיס הודיעה על פיצוץ המו"מ עם גנץ
- "אינני לוקחת חלק בהטעיית הציבור; גשר תרוץ עצמאית ותצליח"
- לוי אבקסיס על גנץ: "הפוליטיקאים החדשים סיגלו טריקים ישנים"
- "גנץ ביקש ארכה עד אשר יסכם את החיבור עם לפיד"
- חוסן לישראל: "לצערנו בחרה לפרוש מהדיאלוג באופן חד צדדי"
- יש עתיד וחוסן לישראל מנהלים מו"מ קדחתני על איחוד

יו"ר מפלגת גשר ח"כ אורלי לוי אבקסיס הודיעה הערב (רביעי) כי תתמודד באופן עצמאי בבחירות ולא תחבור למפלגת "חוסן לישראל" בראשות בני גנץ. לוי אבקסיס אמרה כי "עם קבלת הצעות קונקרטיות שהוגשו לי בכתב מטעם חוסן לישראל סיכמנו גנץ ואני על הקמת צוות משותף לסיכומים. צוות זה קיים דיונים בכל הנושאים והגיע להסכמות. הסכמות אלה שהוגשו לנו, לגנץ ולי כללו את העמדה המשותפת שמחייבת את שתי המפלגות וכן את המקומות שיוקצו לגשר ברשימה המשותפת לכנסת".

בהודעתה הוסיפה לוי אבקסיס כי "לתדהמתנו, מאז סיכומים אלה המעוגנים במסמכים חתומים, החלה התרוצצות מוזרה במפלגת חוסן לישראל המלווה בהפצת דיס-אינפורמציה ובתדרוכים מגמתיים לתקשורת, משחק מחבואים כאילו לא היו דיונים בנינו, כאילו לא היו הסכמות וסיכומים ולא התחייבויות. בעוד יושב הראש לתדהמתי ממלא פיו מים ומחריש".

בחירות 2019 - סיקור מיוחד בוואלה! NEWS:
נתניהו ויו"ר הבית היהודי סיכמו: שני תיקים בממשלה ושריון בליכוד
"גרעין של הרשימה המשותפת": בל"ד ורע"ם ירוצו ביחד
אורלי לוי אבקסיס חשפה את רשימתה: "זה הזמן להצטרף אלינו"

עוד באותו נושא

סקר וואלה! NEWS | יממה לסגירת הרשימות: גוש הימין מאבד את היתרון

לכתבה המלאה
לוי אבקסיס (צילום: ראובן קסטרו)
"כמה מאכזב להיווכח שדווקא זה שבישר על הפוליטיקה החדשה והנקייה נכשל במבחנו הראשון - מבחן האמינות"

לוי טוענת שגנץ הוא זה שיזם את רעיון החיבור, שההסכמים עמה כבר היו הועלו על הכתב ואף היו חתומים וכללו הבנות על עמדות חברתיות של הרשימה המשותפת והמקומות שיוקצו ברשימה לחברי גשר. לטענתה, אנשי חוסן לישראל הפיצו תדרוכים מגמתיים לתקשורת וגנץ לא התערב, ומאשימה כי הוא מנוהל על ידי אחרים. אחרי שגנץ ביקש ממנה אורכה עד להשגת החיבור עם לפיד החליטה לפוצץ את העסק ולהודיע על ריצה לבד.

יו"ר גשר הוסיפה לתקוף את התנהלותו של גנץ ומסרה כי "מדהים באיזו מהירות סיגלו לעצמם הפוליטיקאים החדשים טריקים ישנים ודחויים שהציבור מאס בהם מזמן. כמה מאכזב להיווכח שדווקא זה שבישר על הפוליטיקה החדשה והנקייה נכשל במבחנו הראשון - מבחן האמינות". לדבריה, "חבל לגלות שהאיש ממנו ציפו שינהל את ישראל מתגלה כאיש המנוהל על ידי אחרים".

"חוסר הניסיון הביא לכך שהאיש עוד בא אליי היום ומבקש שאני אתן לו אורכה עד אשר יסכם את החיבור שלו עם לפיד. אין לי מילה אחרת לכנות התנהגות זו אלא - מוזרה והזויה", סיכמה. בסיום ההודעה מסרה כי "לנוכח המצב שנוצר, הגעתי למסקנה שאינני לוקחת חלק בהטעיית הציבור ועל כן גשר תרוץ עצמאית ותצליח".

מחוסן לישראל-תל"ם נמסר בתגובה לדברי לוי אבקסיס: "אורלי לוי מנהיגה חשובה. לצערנו בחרה לפרוש מהדיאלוג באופן חד צדדי. אנו מכבדים את החלטתה".

עוד לפני ההודעה על פיצוץ המגעים, הציגה לוי אבקסיס את רשימתה לבחירות. המועמדים הוצגו לפי סדר אלפאבתי ובהם עו"ד גלעד סממה, מנכ"ל המשרד לאזרחים וותיקים לשעבר. דדי פרלמוטר - סגן נשיא אינטל העולמית לשעבר, יזם ופעיל חברתי. חגי רזניק, מנכ"ל משרד השיכון לשעבר, פרופ' יפעת ביטון, משפטנית ופעילה חברתית ואיש החינוך חגי לביא.

יממה להגשת הרשימות: מו"מ קדחתני בין חוסן לישראל ויש עתיד

הודעתה של לוי אבקסיס מגיעה בעיצומם של מגעים קדחתניים בין חוסן לישראל ויש עתיד. השיחות נמשכות גם כעת, אך בשתי המפלגות מסרבים לספק פרטים על המשא ומתן. כרגע השיחות מתקיימות ברמת הצוותים ואנשי הקמפיין והאסטרטגיה, ואם תושג התקדמות, לפיד וגנץ צפויים להיפגש שוב אחרי שהיום נועדו במשך כשעתיים וחצי. לדברי גורמים המעורים בשיחות, עדיין לא הושגה הסכמה על שאלת ההובלה של הרשימה המאוחדת במידה ויזכו בבחירות.

שיחות קדחתניות על איחוד. גנץ, אתמול (צילום: ראובן קסטרו)

לפיד הציע לגנץ רוטציה, אך בחוסן לישראל מתנגדים לרעיון ומעדיפים שלפיד ישתלב ברשימה במקום ה-2. כמו כן נותרו עוד פערים לגבי הבהרת עמדות הרשימה ואימוץ המצע של יש עתיד על ידי חוסן לישראל. עם זאת בחוסן לישראל אמרו כי המשא ומתן "בהחלט" נמשך. גם הרמטכל לשעבר גבי אשכנזי מעורב עדיין במגעים ובניסיון לחבר בין לפיד וגנץ, ולפי ההערכה במידה ותושג הסכמה הוא עשוי להשתלב גם הוא במהלך.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully