פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   "לקדם שקיפות": התייעצויות הנשיא עם הסיעות יועברו בשידור חי

   בשבוע הבא יחל בבית הנשיא סבב התייעצות עם המפלגות השונות לקראת הרכבת הממשלה. לראשונה, הנחה ריבלין על העברת מפגשיו עם הסיעות בשידור חי, "מתוך רצון לקדם שקיפות מול אזרחי ישראל". המועד המדויק למפגשים יתואם עם יו"ר ועדת הבחירות

   "לקדם שקיפות": התייעצויות הנשיא עם הסיעות יועברו בשידור חי
   צילום: לע"מ, עריכה: שניר דבוש

   נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, יחל במהלך השבוע הבא בבית הנשיא בסבב התייעצות עם המפלגות השונות לקראת הרכבת הממשלה לכנסת ה-21. בהחלטה היסטורית וראשונה בתולדותיו של בית הנשיא, הנחה ריבלין על העברת מפגשיו עם הסיעות השונות בשידור חי, בכל פלטפורמות המדיה. זאת לדבריו, "מתוך רצון לקדם שקיפות מול אזרחי ישראל".

   מוקדם יותר הבוקר ביקר הנשיא בכנסת והתרשם מעבודת ספירת הקולות של ועדת הבחירות המרכזית. הנשיא הודה לחברי הוועדה על פעילותם בחודשים האחרונים, להבטחת מהלכה התקין של מערכת הבחירות.

   "אתם המימוש המקצועי והמסור ביותר לפעילותה של הדמוקרטיה הישראלית. בזכות כל אחד ואחת מכם אנו סמוכים ובטוחים כי רצון העם מקבל את הביטוי המדויק ביותר, וכי זכויותיו של העם לבחירות הוגנות ולמידע מאומת ומדויק נשמרות. תודה לכם על עבודתכם הנפלאה, אני מקווה כי בקרוב תוכלו לשוב לחיי שגרה מבורכת עד הפעם הבאה", אמר.

   במהלך הסיור בכנסת פגש הנשיא בעובדי כנסת בעלי מוגבלויות שספרו מעטפות כפולות. הנשיא התרגש מהמפגש עימם ואמר כי הוא שמח לראותם, זאת לאור העובדה שכיו"ר הכנסת העניק לחלק מהם כתבי מינוי - פרויקט שהורחב במהלך כהונתו של היו"ר הנוכחי, ח"כ יולי יואל אדלשטיין ומנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ'.

   בחירות 2019 - עוד בוואלה! NEWS:
   מחשש מקריסה ל-16 מנדטים: כך הפכו החרדים לכוח שאי אפשר לסרב לו
   ג'וקר. חזק. נתניהו ערבב את הקלפים שהיו אמורים לשחק לרעתו
   חבט בפרקליטות ונתן גיבוי לנתניהו: המסר של העם בבחירות 2019

   הנשיא במהלך פגישתו עם עובדי הכנסת בעלי מוגבלויות שספרו מעטפות כפולות 10 באפריל 2019 (אתר רשמי , יצחק הררי)
   הנשיא במהלך פגישתו עם עובדי הכנסת בעלי מוגבלויות שספרו מעטפות כפולות, היום (צילום: יצחק הררי)

   הנשיא נועד עם יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר, והשניים סיכמו כי המועד המדויק לסבב ההתייעצויות בשבוע הבא יקבע לאחר תיאום בין השניים.

   על פי הנוהג, ייפגש הנשיא עם כלל נציגי הסיעות, ישמע את המלצתן ובתום הסבב יטיל על אחד מחברי הכנסת את מלאכת הרכבת הממשלה. החל מאותו הרגע, על פי חוק יסוד הממשלה יינתנו לאותו חבר כנסת 28 ימים להרכיב ממשלה חדשה בישראל. במצב בו תידרש ארכה לתהליך, בסמכותו של הנשיא להעניק ארכה נוספת של עד 14 יום נוספים על פי החוק.

   בנוסף, כבכל סבב התייעצויות, יוקם בבית הנשיא מרכז תקשורת גדול. ראשי סיעות שיבקשו למסור הודעה רשמית לתקשורת יעשו זאת מיד בתום הפגישה. שם יעמדו לרשות העיתונאים כל האמצעים הטכניים הנדרשים וכן עמדות לשידור חי מהמשכן.

   נשיא המדינה, ראובן ריבלין במהלך פגישתו עם יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר (אתר רשמי , מארק ניימן / לע״מ)
   המועד המדויק לפגישה יקבע לאחר תיאום בין השניים. ריבלין ומלצר, היום (צילום: מארק ניימן לע"מ)