הקרב על הצמרת והדילים: מרצ בוחרת רשימה לקראת הבחירות

כ-900 חברי ועידת המפלגה בוחרים באקספו תל אביב את המועמדים העדיפים עליהם לכנסת, זאת לאחר שהוחלט שלא להקפיא את תמונת המצב מהבחירות הקודמות. אחרי שהודחה מתפקיד יו"ר המפלגה, תמר זנדברג שואפת להתברג בצמרת, בעוד שח"כ אילן גילאון שואף לשמור על מקומו

עריכה: תומר לוי

בעוד עתיד גוש השמאל בבחירות הקרובות נתון בסימן שאלה, חברי ועידת מרצ בוחרים היום (חמישי) את רשימת המפלגה לכנסת הבאה. שבועיים אחרי שהודחה מתפקיד יו"ר המפלגה לטובת היו"ר החדש ניצן הורוביץ, תמר זנדברג שואפת להתברג בצמרת הרשימה, וח"כ אילן גילאון שואף לשמור על המקום הראשון.

בתווך, עיסאווי פריג' ומיכל רוזין מקווים לשמור או לשפר את מיקומם, ומועמדים במקומות האחוריים ביותר רוצים להתברג במקום גבוה יותר. כ-900 חברי ועידת מרצ יגיעו במהלך היום ל"אקספו תל אביב" בגני התערוכה שבתל אביב וידרגו את המועמדים העדיפים עליהם. מאחורי הקלעים ישנם שני "דילים" מרכזיים: זנדברג, פריג', ח"כ לשעבר מוסי רז ונציג הקיבוצים יניב שגיא משתפים פעולה; גילאון, רוזין, ומהרטה ברוך ניצבים בציר הנגדי. הקלפיות נפתחו בשעה 12:00 בצהריים וייסגרו ב-22:00. התוצאות צפויות להתפרסם זמן קצר אחר כך.

לקריאה נוספת:
ברקע הניסיונות לאיחודים בשמאל: עמיר פרץ וניצן הורוביץ נפגשו
טוב לברק, רע לגנץ: במרצ בחרו במרכזיות ובפופולריות של הורוביץ
מהפך במרצ: הורוביץ ניצח את זנדברג בבחירות לראשות המפלגה

עוד באותו נושא

סקר וואלה! NEWS: רוב לשקד להנהגת מפלגת ימין, פרץ וברק ראש בראש בשמאל

לכתבה המלאה
שואפת להישאר בצמרת. זנדברג וח"כ לשעבר מוסי רז (צילום: ראובן קסטרו)
אילן גילאון בפריימריז, היום (צילום: ראובן קסטרו)

מרצ היא המפלגה היחידה שמקיימת הליך בחירה מחדש של הרשימה בסיבוב זה של הבחירות, בעוד שאר המפלגות הדמוקרטיות - הליכוד, העבודה והבית היהודי, החליטו לעשות "צילום מצב" של הרשימה מהבחירות אפריל 2019. הרשימה של מרצ נבחרה לראשונה בפריימריז של כלל המתפקדים (כ-16 אלף) לפני פחות מחצי שנה, אך במהלכים הפוליטיים של השבועות האחרונים הוחלט לבחור מחדש את הרשימה, לחסוך עלויות, לוותר על הפריימריז ולהחזיר את ההכרעה לידי הוועידה, שם מצביעים מאות חברים בלבד. כך, מיכל רוזין שנבחרה במקום השני בפריימריז בפברואר עם כ-7,000 קולות, עשויה להידחק לאחור, בעיקר לאור כניסתה של זנדברג למרוץ.

ניצן הורוביץ מצביע בפריימריז, היום (צילום: ראובן קסטרו)
בחירות לרשימה. משמאל: רוזין, הורוביץ וגילאון (צילום: ראובן קסטרו)

אתמול, יום לפני הפריימריז, חברי מרצ ניסו להפגין אחדות והשיקו קמפיין בחירות ראשון תחת הכותרת "הפעם מרצ", שמתרכז בחתירה לחופש ולשיוויון ובמאבק בכפייה הדתית. יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ אמר: "הציבור התפכח מאשליות הבחירות הקודמות, השמאל התעורר, מתחזק וחוזר הביתה. זה ניכר בשטח, באלפי פניות שאנחנו מקבלים ובפעילות בכל הארץ. מרצ, היא מפלגה שורשית, אידיאולוגית, עם תפישת עולם ברורה. לא מפלגת אווירה. מרצ נאמנה למצביעיה ומייצגת אותם בלי להתחנף ובלי להתקרנף".

(עדכון ראשון: 9:38)

זנדברג מצביעה, היום (צילום: ראובן קסטרו)
אילן גילאון מצביע בפריימריז, היום (צילום: ראובן קסטרו)
פריימריז בת"א, היום (צילום: ראובן קסטרו)
פריימריז, היום (צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully