אחרי הקלפי, בוחרים בטבע: עשרות אלפים יצאו לטייל ברחבי הארץ

כ-130 אלף מטיילים בחרו לצאת לטייל ביום השבתון השני השנה בעקבות הבחירות לכנסת ה-22. בין האתרים הבולטים היו הגן הלאומי קיסריה, מצדה וירקון תל אפק. יותר מעשרת אלפים איש פקדו את חופי הכנרת

צילום: רשות הטבע והגנים, עריכה: עמית שמחה

עשרות אלפי אזרחי ישראל יצאו היום (שלישי), ביום השבתון בעקבות הבחירות לכנסת ה-22, לטייל בטבע במגוון אתרים ברחבי הארץ. כ-130 אלף מטיילים פקדו את שמורות הטבע והגנים הלאומיים ונהנו מפעילויות מיוחדות שקיימה רשות הטבע והגנים, חלקן בסימן בחירות, דמוקרטיה, טבע ומורשת. מחדר הבקרה של רשות הכינרת נמסר כי ב 15 חופי איגוד ערים כינרת נופשים ומבלים יותר מעשרת אלפים איש.

בין הגנים הלאומיים הבולטים היו הגן הלאומי קיסריה עם 5,000 מבקרים, מצדה עם כ-3,400 מטיילים. גנים לאומים נוספים שבלטו היו ירקון תל אפק עם כ-5,200 מטיילים, אשקלון עם כ-4,000 מטיילים וגן השלושה עם 2,800 מטיילים. כ-3,000 מטיילים בחרו לבקר באגמון החולה של הקרן הקיימת לישראל.

מטיילים ביום הבחירות באגמון החולה, היום (צילום: אתר רשמי, צילום: איציק בנדור: קק"ל)
בחרו לנצל את השבתון לטייל בטבע. מטיילים בפארק הכרמל, היום (צילום: רשות הטבע והגנים, צילום: ריקי שטוסל)

רעיה שורקי, ראש חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים, אמר: "יום הבחירות איפשר לעשרות אלפי משפחות לממש את הזכות לבחור תוך שילוב ביקור באתרי הטבע והמורשת. רשות הטבע והגנים נערכה מראש לקבל את המבקרים עם שפע פעילויות, סיורים וחוויות מעצימות. תודה מיוחדת לאלפי המתנדבים שבחרו בטבע והשתלבו במאמצי הניקיון וההסברה למטיילים".

כמו כן, פעילויות בוחרים בטבע התקיימו בגן הלאומי עין חמד, בגן לאומי תל באר שבע ובגן הלאומי כוכב הירדן. כ-3,000 איש בחרו ללון בערב הבחירות בחניוני הלילה. כ-2,000 מתוכם בחניוני הצפון ו כ-700 בחניוני מרכז הארץ. חניונים מובילים אשקלון, אכזיב, ומעיין חרוד. בין שמורות הטבע בלטו בעיקר הבניאס עם 1,800 מטיילים, עין גדי עם כ-3,600 מטיילים ותל דן עם כ-1,100 מטיילים.

עוד בוואלה!

ישראל בוחרת: 36.5% עד לשעה 14:00 - יותר משני מיליון כבר הצביעו

לכתבה המלאה
על האש בתל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)
מנצלים את השבתון לבלות בים בתל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)
יצאו אל הטבע. מטיילים בפארק הכרמל, היום (צילום: רשות הטבע והגנים, צילום: נגה צנטנר)
שבתון בים. חוף בתל אביב, היום (צילום: ראובן קסטרו)
מטיילים ביום הבחירות. פארק הכרמל, היום (צילום: רשות הטבע והגנים, ריקי שטוסל)
מטיילים ביום הבחירות. נחל תנינים, היום (צילום: עיבוד תמונה, מאיה חכמון קדוש רשות הטבע והגנים)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully