נתניהו: אפשר להקים ממשלה יציבה, מושיט יד לכל הח"כים שמאמינים בעקרונות שלנו

ראש הממשלה נשא נאום לאחר פרסום תוצאות המדגמים המעודכנים ואמר כי אינו פוסל אף חבר כנסת שיסכים לשתף פעולה עם הליכוד. "מצפה מכולם לנהוג כך כלפינו", אמר. נתניהו, שהגוש בהובלתו לפי המדגמים אינו זוכה ל-61 מנדטים, הזהיר: "אסור ללכת לבחירות חמישיות"

23/03/2021
נתניהו: "הבאנו הישג אדיר, אפשר וצריך להקים ממשלה יציבה" (צילום: סנטרל הפקות)

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הלילה (רביעי) כי יקבל כל חבר כנסת שיהיה מוכן לשתף פעולה עם מפלגתו במטרה להקים ממשלת ימין יציבה. נתניהו אמר את הדברים בנאום שנשא לאחר פרסום מדגמי הבחירות בערוצי הטלוויזיה לפיהם גוש הימין-חרדים בהובלתו אינו זוכה ל-61 מנדטים. המדגמים מראים כי הליכוד מגיע ל-31-30 מנדטים.

נתניהו מנה את הישגי ממשלתו, התייחס למבצע החיסונים ולהתמודדות מול איראן, ואמר: "לכל זה יש רוב מוחלט בעם ובכנסת שזו עתה נבחרה. עם הרוב הזה של חברי וחברות כנסת שמאמינים ודוגלים בעקרונות הללו אפשר וצריך להקים ממשלה יציבה בישראל. ממשלה הומוגנית, ממשלה שהכלכלה שלנו מחייבת אותנו להקים".

הוא פנה ליריביו הפוליטיים והדגיש: "אני מושיט יד לכל חברות וחברי הכנסת שמאמינים בעקרונות הללו. אני לא פוסל אף אחד, או אף אחת, ואני מצפה מאלה שמאמינים בעקרונות הללו לנהוג בדרך דומה כלפינו, כי השעה מחייבת הזאת, כי המדינה זקוקה לממשלה יציבה, לא לממשלה של קרעים קרעים שמבוססת על פיסלות אישיות ואמביציות".

עוד בוואלה!

שיעור ההצבעה נכון ל-16:00 - 42.3%, ירידה של כ-4.7% לעומת הסבב הקודם

לכתבה המלאה
"הישג אדיר". נתניהו בנאום בבניני האומה, הלילה(צילום: ראובן קסטרו)

ראש הממשלה הזהיר מסבב בחירות נוסף ואמר: "אסור לנו לגרור את ישראל לבחירות חדשות וחמישיות. להקים ממשלה יציבה עכשיו. כל אפשרות אחרת תביא אותנו מהר יותר לבחירות חמישיות, אסור לנו ללכת לשם".

לאחר סגירת הקלפיות ופרסום תוצאות ראשוניות של המדגמים נתניהו בירך: "אזרחי ישראל - תודה! הענקתם ניצחון ענק לימין ולליכוד בהנהגתי. הליכוד גדול בפער עצום מול המפלגה הבאה בגודלה - אנחנו בקידומת 3 והבאים בקידומת 1", כתב בטוויטר. "ברור שרוב מובהק מאזרחי ישראל הם ימנים, והם רוצים ממשלת ימין חזקה ויציבה שתשמור על כלכלת ישראל, ביטחון ישראל וארץ ישראל. זה מה שנעשה. אוהב אתכם".

"ברור שרוב מובהק מאזרחי ישראל הם ימנים". מטה הליכוד, הלילה(צילום: ראובן קסטרו)
"הליכוד בפער עצום". מטה הליכוד, הלילה(צילום: ראובן קסטרו)

נתניהו התקשר ליו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' וליו"ר ש"ס אריה דרעי ובירך אותם על ההישג, לדבריו, בתוצאות המדגמים. נתניהו קבע לשוחח שוב עם דרעי עוד הלילה.

לפי מדגם חדשות 12, הליכוד בראשות נתניהו זוכה ל-30 מנדטים, וכך גם במדגם כאן 11. במדגם של חדשות 13, הליכוד זוכה ל-31 מנדטים.

מטה הליכוד, הלילה(צילום: ראובן קסטרו)
לפי כל המדגמים, גוש נתניהו יכול להרכיב ממשלה עם ימינה. מטה הליכוד(צילום: ראובן קסטרו)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully