וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בחירות 2022

דרעי: "נלך עם גנץ? זו סתם הזיה או חלום שווא"

עודכן לאחרונה: 22.9.2022 / 12:16

יו"ר ש"ס אינו מוטרד מהאפשרות שיו"ר המחנה הממלכתי גנץ ירכיב את הממשלה הבאה. "זה חשבון פשוט, לפיד ייתן לו להיות רה"מ?". בהמשך תקף גם את שקד: "צריכה לפרוש - תגרום לנזק גדול לימין", על נאומו של לפיד באו"ם ותמיכתו במדינה פלסטינית: "ישראל - אך ורק לעם היהודי"

בווידאו: יו"ר ש"ס אריה דרעי בריאיון לטל שלו ויקי אמדקר באולפן וואלה!/צילום סטילס: ראובן קסטרו

יו"ר ש"ס אריה דרעי תקף את יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ בריאיון באולפן וואלה! לקראת הבחירות, וטען כי אינו יכול להקים ממשלה כי החרדים לא יצטרפו אליו. "זו סתם הזיה או חלום שווא", אמר דרעי. "הוא אומר שהוא ממשלת החלומות ומסתמך על איזשהו ריאיון של אורי מקלב בגלי צה"ל שאמר שאפשר שגנץ יכנס תחת קווי יסוד של הימין".

"צר לי אני באמת מחבב את בני גנץ אבל אנחנו במערכת בחירות וצריך להגיד לציבור את האמת. אני מבין הוא רוצה לקחת קולות מלפיד, מבחינתי ששני הצדדים יצליחו", המשיך דרעי. "אני לא רואה שמהתוצאות של הבחירות הללו גנץ יהיה ראש ממשלה, מירב הסיכויים שנתניהו ראש ממשלה. יש סיכון שלפיד יהיה ראש ממשלה אם יעבור את ה-61 מנדטים, אבל איך גנץ יקים ממשלה? עם מה? לפיד יוותר לו וייתן לו להיות ראש ממשלה? זה חשבון פשוט". דרעי אף הדגיש כי לא ישב עם מרצ והעבודה. "זה המחנה הנגדי", הסביר. "הרי זה ברור שאנחנו הולכים רק עם הליכוד ביחד ועם הגוש שלנו".

אריה דרעי בראיון באולפן וואלה לקראת בחירות 2022, 21 בספמבר 2022. ראובן קסטרו
לא רואה את גנץ כראש ממשלה אחרי הבחירות. דרעי/ראובן קסטרו

עוד התייחס דרעי להצהרתו באו"ם של ראש הממשלה יאיר לפיד ולתמיכתו במדינת שתי המדינות. "מדינת היהודים שייכת אך ורק לעם היהודי", טען דרעי. "לפיד העומד בראש ממשלת מעבר לא לגיטימית שאינה זוכה לאמון העם, מסכן את ביטחונה של מדינת ישראל בכך שמחזיר למרכז הבמה העולמית את השיח המדיני שנעלם בתקופתנו בממשלה. כוונותיו של לפיד ברורות, קידום שיח מדיני פלסטיני בדרך להקמת ממשלת שמאל מסוכנת עם עודה וטיבי".

בתגובה לדבריו של דרעי, הבית היהודי מסרו: "אנחנו הסיכוי היחיד של הימין להקים ממשלה ולעבור את ה-61. אנחנו ממליצים לאריה דרעי להפסיק לתקוף. רק איתנו תוכל לקום ממשלת ימין יציבה לארבע שנים שתפתור את בעיות יוקר המחייה והיעדר הביטחון והמשילות".

עוד בוואלה!

אוחנה על השותפות עם נעם: מתחייב שלא תהיה חקיקה אנטי-להט"בית

לכתבה המלאה
אריה דרעי בראיון באולפן וואלה לקראת בחירות 2022, 21 בספמבר 2022. ראובן קסטרו
"מדינת ישראל שייכת רק לעם היהודי", דרעי/ראובן קסטרו

דרעי התייחס גם להתנצלות של יו"ר הבית היהודי איילת שקד על כך שנכנסה לממשלה, וקרא לה לפרוש. "אנחנו בערב ראש השנה, בערב יום כיפור, יהודים בימים הללו נוהגים למחול ולסלוח, אבל עם כל הכבוד יש להפריד בין בקשת סליחה לבין אם באמת היא מצטערת על מה שעשתה לגוש הימין", עקץ דרעי. "היא הולכת עכשיו לגרום נזק גדול לגוש הימין, כיוון שכל הסקרים, היא לא עוברת את אחוז החסימה. אם היא רוצה לחזור בעתיד לימין, העצה שלי - תפרשי בכבוד".

מעבר לכך, יו"ר ש"ס הדגיש כי לא ישתף פעולה עם לפיד, ואמר: "הוא יודע שאנחנו לא פרטנרים". לדבריו, "אני חלוק עליו מאוד, אבל הוא לפחות אומר דברים ברורים, אמיתיים - 'אני אקים ממשלה 61 עם המשותפת'. גנץ וסער, בגלל שהם גם רוצים לקחת קולות מלפיד וגם כדי לקחת את הקול של הימין הרך, הם אומרים דברים שלדעתי חבל - זה לא יתפוס".

כנס הצגת רשימת מפלגת יש עתיד לבחירות לכנסת ה25, 13 בספטמבר 2022. ראובן קסטרו
"הוא יודע שאנחנו לא פרטנרים". לפיד/ראובן קסטרו

לאחר דחיית עתירת התנועה לאיכות השלטון, שדרשה להטיל קלון על דרעי. לטענת יו"ר ש"ס, "זו הייתה עתירה קנטרנית שאין לה שום אחיזה חוץ מלקבל כותרת. לצערי הרב התנועה הזאת מזמן הפסיקה להיות תנועה לאיכות השלטון, היא תנועה לקלקול השלטון".

עוד צפה דרעי כי יהיו עוד עתירות בעניינו. "אני משוכנע שנעמוד בזה", אמר. "כיוון שהעבירות שהודיתי בהן במסגרת עסקת הטיעון כדי לא להיכנס למשפטים ארוכים אלו עבירות שהשופט כתב עליהן שהן הכי מינוריות, ללא שום כוונת רווח ללא שום כוונת זדון. אז לכן אני משוכנע בזה, אבל נחכה ונעבור את זה".

/

דרעי הכחיש את הפרסומים לפיהם במסגרת הסדר הטיעון הוא הסכים שלא יוטל עליו קלון ובתמורה יפרוש מהחיים הציבוריים. "לא היה ולא נברא - שקר וכזב, הרי אם לא מקיימים הסדר טיעון מיד פונים לבית המשפט לביטולו", הסביר. "אמרתי לשופט שאני לא כל כך אוהב את עסקת הטיעון הזו, כיוון שהיועמ"ש אמר 'אחרי שש שנים ההר לא הוליד עכברון', ואני חשבתי שמין הראוי לסגור את התיק הזה וסוף סוף שהמדינה תגיד טעינו סליחה קיבלת עינוי דין שש שנים. לא עשו את זה החליטו להגיש בכל זאת בענייני מיסוי".

"אני לא רציתי, אבל עורכיה דין שלי הסבירו שאני עלול ללכת לכמה שנים טובות של משפט ארוך מאוד עם המון הוצאות כספיות", המשיך דרעי. "אז הסכמתי להודות במה שהודיתי אבל אמרתי לשופט שאני לא מתכוון לפרוש מהחיים הפוליטיים, אני אמשיך להיות יו"ר תנועת ש"ס ופרשתי מהכנסת הזו, אבל אני אחליט לגבי הכנסת הבאה מה לעשות. לא הולכתי שולל אף אחד, אמרתי את האמת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    4
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully