בדרך לפרוש מש"ס? ישי קיבל ברכה מהרב שטיינמן

לאור הקרע עם דרעי ולאחר שמיצה את התמיכה בו מצד רבנים ספרדים, פנה ישי לקבלת ברכת הדרך ממנהיג הזרם החרדי-ליטאי. כפי שפורסם בוואלה! חדשות, ישי עשוי לשלב כוחות עם השר אורי אריאל

קיבל את ברכת מנהיג הזרם החרדי-ליטאי. ישי והרב שטיינמן, הבוקר (צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

ח"כ אלי ישי מש"ס התארח הבוקר (שישי) בביתו של הרב אהרון שטיינמן, מנהיג הזרם החרדי-ליטאי, וביקש את ברכתו - כך נודע לוואלה! חדשות. שטיינמן אמנם אינו מזוהה עם ש"ס ועם הרבנות הספרדית, אולם לאחר שמיצה את הגיבוי שלו יוכל לזכות בקרב הרבנים הספרדים, ויו"ר ש"ס אריה דרעי זוכה לתמיכה מוחצת בקרב מועצת חכמי התורה של ש"ס - פנה ישי לסמכות רבנית בכירה בדמות הרב שטיינמן. גם ציפי ישי, רעייתי של אלי ישי, השתתפה בפגישה עם הרב.

אף שהעצם הרצון לקבל את ברכת הרב שטיינמן מעידה במידה מסוימת על כוונתו של ישי לעזוב את ש"ס, דובר בית הרב שטיינמן, בני רבינוביץ', אמר כי אין בדברי הרב קריאה לעזוב את ש"ס. "אלי ישי הגיע היום יחד עם רעייתו אל מרן ראש הישיבה. ישי סיפר על התקופה הקשה שהוא עובר ומרן שליט"א אמר לו את הפסוק 'שומר פתאים השם' ובירך אותו שיצליח. בשיחה לא הורה מרן בשום צורה כי עליו להתפלג מש"ס", אמר הדובר בתגובה.

כפי שפורסם בוואלה! חדשות, על רקע המתיחות האחרונה הן בין המפלגות המרכיבות את סיעת הבית היהודי והן בצמרת ש"ס, במפלגת האיחוד הלאומי-תקומה, בראשות שר הבינוי אורי אריאל, נערכים לאפשרות של פיצול הסיעה וחבירה לאלי ישי. עם זאת, לפי שעה לא מתקיימים מגעים ישירים בנושא בין אריאל לישי. סקר מנבא למפלגה של ישי ואריאל שבעה מנדטים.

בחירות 2015 - כל הכותרות:
סקר: האיחוד בין לבני להרצוג מחליש אותם, עלייה חדה לש"ס
"לחדש את התקווה לחיים טובים": עקרונות מפלגת כחלון
אלדד יניב שוקל לרוץ עם העבודה: "אחליט בסוף השבוע"

טוב לדעת (מקודם)

הרופאים ממליצים: שש דקות, פעמיים ביום ואין כאבים

לכתבה המלאה
סקר מנבא לו ולישי שבעה מנדטים. אריאל (צילום: מגד גוזני)

ביום ראשון אמורות להתקיים שתי פגישות מכריעות סביב עתיד המפלגות הללו. יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, ייפגש עם השר אריאל וידון עמו באפשרות ששתי המפלגות – המפד"ל החדשה בראשותו והאיחוד הלאומי – ירוצו יחד גם בבחירות הבאות. גורמים באיחוד הלאומי אמרו הבוקר לוואלה! חדשות: "הכול תלוי בנפתלי. הוא היה יכול לסגור את האיחוד הזה כבר לפני שבוע אם הוא היה רוצה".

עוד מתוכננת לתחילת השבוע פגישה בין ישי לדרעי, על רקע הקרע בין השניים והאפשרות שישי יחליט לעזוב את המפלגה. טרם ברור אם הפגישה אכן תתקיים, אך אם כן, זו תהיה המילה האחרונה במגעים המתנהלים בין הצדדים בימים האחרונים. מקורבי ישי אמרו הבוקר כי הוא אינו תולה תקוות רבות בפגישה הזו. ישי עצמו אמר למקורביו כי ההחלטה הסופית על עתידו טרם התקבלה, אולם לדבריהם אחת האפשרויות העומדות על הפרק היא שהוא יפרוש כבר בימים הקרובים.

"דרעי עושה הכול כדי לפגוע בישי"

"אריה דרעי עושה הכול כדי לפגוע באלי ישי", אמרו המקורבים לישי, "הכול כדי לקשור לו את הידיים ואת הרגליים, ולמרות זאת, אלי עושה מאמצים עד לרגע האחרון כדי למנוע את הפיצוץ האמיתי. עם זאת, הוא כבר הגיע למצב שהוא לא תולה בכך הרבה תקווה". לדברי המקורבים, גם אם השר אריאל יחליט להישאר במפלגתו, ותישלל האפשרות של הקמת מפלגה דתית-חרדית, לישי יש אפשרות להקים מסגרת פוליטית חרדית לבדו, או לחילופין לפרוש מהחיים הפוליטיים למשך זמן מסוים.

ישי גם מבין כי אם יקים מפלגה חדשה הוא עלול להיות נתון לביקורת קשה ובמקביל להתמודד עם התקפות חריפות של רבני ש"ס. מסיבה זו, הוא בין היתר מגבה את עצמו בתמיכה של כמה רבנים בכירים בציבור הספרדי, ובהם הרב מאיר מזוז, הנחשב לתומכו. מלבד זאת, לוואלה! חדשות נודע כי רב בכיר בש"ס אמר בימים האחרונים לישי כי אם התמודדות משותפת עם אורי אריאל לא תזיק לש"ס, הוא אינו מתנגד לאפשרות זו, אולם רק לאחר שימוצו כל האפשרויות להנחיל שלום בינו לבין דרעי. גם אורי אריאל, אם יפרוש, צפוי ליהנות מתמיכה מסוימת של רבנים בציבור הדתי-לאומי.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully