פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   סקר: הליכוד מתחזק ל-25 מנדטים, המחנה הציוני עם 23

   מפלגת השלטון מקבלת שלושה מנדטים יותר בהשוואה לסקר הקודם, הרצוג ולבני ללא שינוי. הבית היהודי מאבד שני מנדטים. יש עתיד וכולנו ממשיכות לרדת, ישראל ביתנו נותרה עם ששה מנדטים

   נבחרת חברי הליכוד, ינואר 2015 (ראובן קסטרו)
   עלייה של שלושה מנדטים. מפלגת הליכוד (צילום: ראובן קסטרו)

   אילו הבחירות היו מתקיימות היום, מפלגת הליכוד הייתה זוכה לכמות המנדטים הגדולה ביותר – כך על פי סקר שפרסם הערב (שני) עיתון "הארץ". מתוצאתו הסקר עולה כי הליכוד זוכה ל-25 מנדטים, שלושה מנדטים יותר לעומת הסקר הקודם שנערך לפני כחודש. המחנה הציוני, מנגד, נותר במקומו עם 23 מנדטים – ללא שינוי.

   לקריאה נוספת:
   סקר וואלה! חדשות: הליכוד מזנק, הבית היהודי צונח
   לפיד מבטיח להגביר השקיפות בכנסת – בניגוד להתנהלותו כשר
   ארגון V15 הגיש תלונה על הסתה נגד הליכוד: "סניף של להב"ה"

   עוד עולה מתוצאות הסקר כי הבית היהודי, לאחר הסערה סביב שריונו ופרישתו של כדורגלן העבר אלי אוחנה, נחלשת ומקבלת 14 מנדטים בלבד. זאת, בהשוואה ל-16 בסקר הקודם. הרשימה הערבית המשותפת זוכה ל-12 מנדטים ושומרת על מקומה כמפלגה הרביעית בגודלה.

   וואלה! בחירות: כל הסקרים וההתפתחויות

   מפלגת יש עתיד, שהכריזה הבוקר על תכניתה למאבק בשחיתות ולהגברת השקיפות, זוכה לתשעה מנדטים לעומת 12 בסקר הקודם. "כולנו" של משה כחלון ויהדות התורה זוכות כל אחת בשמונה מנדטים.

   כמו כן, ארבע מפלגות נעות סביב אחוז החסימה. כך, ישראל ביתנו וש"ס זוכות לששה מנדטים, מרצ לחמישה מנדטים ומפלגת "יחד" של אלי ישי עם ארבעה מנדטים בלבד.

   הסקר כלל 514 נשאלים וטעות הדגימה היא 4.2%. הוא נערך על ידי חברת דיאלוג בפיקוחו של פרופ' קמיל פוקס.