וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לשכת מירי רגב הייתה מעורבת בפרסום טענות ההטרדה המינית נגד גנץ

28.2.2019 / 12:25

תגובה בפייסבוק של דובר שרת התרבות חשפה כי אנשי לשכתה ידעו על פרסומה של נאווה ג'ייקובס בדבר הטרדה מצד גנץ בגיל 14. בלשכה אישרו שסייעו לה להגיע לתקשורת כדי לפרסם את סיפורה. רגב: "צריך לחקור את גנץ". כחול לבן: "עלילת דם"

צילום: יותם רונן, עריכה: שניר דבוש

ברקע הטענות של מפלגת "כחול לבן" ל"הסתה פוליטית", לוואלה! NEWS נודע כי אנשי לשכתה של שרת התרבות והספורט מירי רגב היו בקשר בחודש האחרון עם נאווה רון ג'ייקובס, ישראלית המתגוררת בניו יורק שהעלתה אתמול פוסט בפייסבוק שבו נטען כי גנץ הטריד אותה מינית בהיותה בת 14. אלו אף סייעו לה להגיע לתקשורת כדי שתפרסם את סיפורה.

ב-31 בינואר - לפני כמעט כחודש - דוברה של השרה רגב, אלי סבתי, כתב תגובה לפוסט של חוסן לישראל בפייסבוק. "אגב: ממש בקרוב, מי חשף את איבר מינו מול בנות בכפר הירוק?", כתב. התגובה לפוסט נכתבה כמעט כחודש לפני פרסום טענותיה של ג'ייקובס כלפי גנץ, ומעידה על כך שידע על הדברים לפני פרסומם.

בחירות 2019 - סיקור מיוחד בוואלה! NEWS:
"לא נשב עם נתניהו תחת כתב אישום": נחשף דף המסרים של כחול לבן
הסוף לתעמולה אנונימית: מפלגות יחויבו להזדהות בפרסומות ברשת
מנאום הצ'חצ'חים ועד ל"ערבים הנוהרים": רגעי השפל במערכות הבחירות בישראל

הפוסט של בני גנץ. אתר רשמי
תגובתו של סבתי לפוסט של חוסן לישראל/אתר רשמי

בתגובה לפניית וואלה! NEWS נמסר מלשכתה של רגב כי "אין לשרה רגב ולצוות לשכתה כל קשר אישי עם הגברת ג'ייקובס". עם זאת, התגובה מאשרת מעורבות של אנשי הלשכה של רגב וסיוע לג'ייקובס ליצור קשר עם התקשורת כדי לפרסם את סיפורה.

וכך לשון התגובה: "לפני כחודש נעשתה פנייה מצידה של נאווה ג'ייקובס לעוזרת של השרה, אותה פגשה באקראי בניו יורק. ג'ייקובס לא הייתה בקשר עם עוזרת השרה עד לפני חודש, עת ביקשה לשוחח עם השרה רגב בנושא אישי הנוגע להטרדה מינית. השרה רגב לא שוחחה איתה והשיבה באמצעות העוזרת שלה, כי עם כל הצער והכאב שבדבר היא מציעה לה לפנות בתלונה לרשויות החוק. ג'ייקובס ביקשה מעוזרת השרה שתחבר אליה עיתונאית מחדשות 12 כדי לשטוח באוזניה את סיפורה האישי וכך היה. העוזרת והדובר ביצעו את החיבור לכתבת החדשות, ומכאן השיח והטיפול בסוגייה נעשה באופן ישיר בין הכתבת לג'ייקובס בלבד". ג'ייקובס אישרה את הדברים בשיחה עם וואלה! NEWS וטענה כי היא אינה מכירה בכלל את השרה רגב ומעולם לא פנתה אליה, אלא רק אל עובדת לשכתה. יצוין כי בסופו של דבר, המפגש העיתונאי לא הגיע לידי תחקיר או פרסום עיתונאי, ובסופו של דבר המקרה נחשף ברשתות החברתיות.

ג'ייקובס העלתה אתמול בבוקר פוסט בפייסבוק שבו תיארה כיצד גנץ הטריד אותה מינית כשהייתה בת 14 בפנימיית הכפר הירוק, שם אכן למד. "זה קרה יום אחד ברפת, במקום שהכי אהבתי להיות בו בין בעלי החיים בכפר. בני גנץ הגיח לעברי והיה לו מבט מפחיד נורא. הוה היה גבר מגודל מהבוגרים שבכפר. הוא התקרב מולי במבט מבהיל, פתח את מכנסיו וחשף את איבר מינו כלפיי בצורה שהרגשתי שאני בסכנה", כתבה.

בהמשך אף העלתה סרטון שבו סיפרה בדמעות על המקרה ועל חוויית החשיפה הקשה. במפלגת כחול לבן אמרו ש"מדובר בשקר מוחלט" ורמזו כי מי שעומד מאחורי הפרסום הוא הליכוד. "אמש זו הייתה עלילת דם על קבריהם של חללי צה"ל הקדושים, והערב זו עלילה חסרת שחר שטופלים על בני גנץ ועל ימיו בכפר הירוק בשנות ה-70. ההסתה הפוליטית חצתה גבולות. האירוע מטופל ברמה המשפטית", נמסר מכחול לבן. בליכוד מסרו בתגובה לדברים כי "הליכוד אינו קשור לפרסום המדובר על בני גנץ ברשתות החברתיות".

עוד באותו נושא

אישה האשימה את גנץ בהטרדה; כחול לבן: "הסתה פוליטית"

לכתבה המלאה
ישיבת ממשלה, 6 בינואר 2019. אלכס קולומויסקי, אתר רשמי
"אין לשרה רגב ולצוות לשכתה כל קשר אישי עם הגברת ג'ייקובס". רגב/אתר רשמי, אלכס קולומויסקי

מלבד הפוסט של הדובר של רגב, בעמוד הפייסבוק של ג'ייקובס ישנם כמה סרטוני וידיאו שהיא צילמה באירוע ה-70 למדינת ישראל שרגב ארגנה בכיכר טיימס שבניו יורק ביוני האחרון. בסרטונים היא נראית קרובה מאוד ומיודדת עם חברים בצוות של רגב, שעומדים בנפרד מהקהל הרחב שהגיע לאירוע. בלשכת השרה אמרו כי "צילומי הסרטונים לא נעשו מאחורי הקלעים, כיוון שלא היה מתחם כזה. כמו עשרות אלפי החוגגים בטיימס סקוור, שתיעדו במצלמותיהם את האירוע והנעשה מסביב, ייתכן כי גם נאווה יעקבס צילמה התרחשויות מאותו ערב היסטורי. אין לשרה רגב ולצוות לשכתה כל קשר אישי עם הגברת ג'ייקובס ואנו מבקשים לחזק אותה על האומץ שאזרה כדי לחשוף את סיפורה האישי והכואב".

עוד נמסר מלשכת רגב כי "במקום לעסוק במהות התלונה והטענות הקשות שמעלה אישה שנחשפה בשמה ובתמונתה וסיפרה את סיפורה האישי בכאב, יש מי שמחפש את דרך הגעת הסיפור לתקשורת. דווקא הדרך שבה הסיפור יצא לעולם מלמדת יותר מכול על האותנטיות של הפונה ועל סערת הרגשות שהיא מצויה בה. חבל שגנץ מתגולל על האישה ומאיים עליה בתביעות משפטיות. לו הדברים היו מתרחשים בצד אחר של המפה הפוליטית, לבטח הדברים היו זוכים להד וסיקור תקשורתי אחר. היכן ארגוני הנשים, העיתונאיות, חברות הכנסת מהשמאל שהן תמיד הראשונות להשמיע את קולן בתלונות על הטרדות מיניות? איפה מירב מיכאלי, שלי יחימוביץ' ומיקי חיימוביץ', מדוע קולן לא נשמע?".

ממפלגת כחול לבן נמסר בתגובה: "חשיפת הקשר בין לשכת מירי רגב לתלונת השווא של נאוה גייקובס מחייבת חקירה פלילית מידית. יום אחרי השימוש בדמם של חללי צה"ל לצרכי קמפיין נתניהו, מתבהרת עלילת דם נוספת העושה שימוש בקורבנות הטרדה מינית כדי לטפול תלונת שווא תוך ניצול המתלוננת.
גורמי האכיפה מחויבים לשים קו אדום בוהק מול עיניהם של רגב ושותפיה ולהעמידם לדין אם יתברר שהיו שותפים לעלילה.
אי אפשר יהיה לטעון שוב שזו טעות של עורכים - יש כאן שיטה של נתניהו-רגב שאין בה שום גבול ושום דבר קדוש למעט הישרדותם הפוליטית. אנחנו מאמינים שהציבור יוכיח להם שנמאס כבר משיטת נתניהו-רגב".

רגב גם היא הגיבה לפרסום. "היא התקשרה ללשכה שלי לפני חודש, אתם מצפים שאני אנתק לה את הטלפון? מי שצריך לחקור זה את בני גנץ", אמרה. "אם הוא לא עשה את זה, שיעמוד מול נאווה ויגיד 'לא עשיתי את זה'. אם זה היה מישהו מהימין כולם היו קופצים עם כותרות. אבל כשזה מישהו משמאל, מנסים לשמור בצמר גפן. זה מבייש את כל ארגוני הנשים שלא עושות שום דבר כדי לחזק את נאווה. אני מקווה שבסופו של יום אדון גנץ או יתנצל או יעמוד ויגיד מה קרה שם. נאווה, אני לא מכירה אותך באופן אישי, אבל אני רוצה לחזק אותך".

(עדכון ראשון: 09:14)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    3
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully